search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی مشهد

[ پنهان کردن ]
مشهد از جمله مهمترین مقاصد گردشگری داخلی در ایران است که طیف متنوعی از انگیزه‌های سفر را پوشش می‌دهد. جاهای دیدنی مشهد شامل مکان‌های مذهبی، جاذبه های تاریخی، مراکز خرید متنوع و پارک های شهری هستند.

حرم مطهر امام رضا (ع)


حرم امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان و از مقدس ترین مکان های زیارتی شیعیان جهان به شمار می‌رود. این مکان محل دفن امام رضا (ع) است و در از سده ششم هجری، به تدریج در حال توسعه بوده است. مهمترین ساختمان‌های این مجموعه در زمان صفویان، پایه‌گذاری شده‌اند.
جاهای دیدنی مشهد

مسجد گوهر شاد


دیگر مکان زیارتی مشهد، مسجد گوهرشاد است که در تاریخ معاصر ایران هم نقش مهمی داشته است. مسجد گوهر شاد در جنوب حرم امام رضا (ع) قرار دارد و به سبب معماری زیبا و تزئینات چشمگیر به جا مانده از دوره تیموریان، ارزش زیادی از دید معماری دارد.

باغ موزه نادری


باغ موزه نادری یک مجموعه فرهنگی است که دربردارنده آرامگاه و تندیس نادرشاه افشار و همچنین موزه اسلحه و آثار تاریخی دوره افشاریه، زندگی نادرشاه افشار و کلنل محمدتقی خان پسیان است.

شهربازی و پارک تفریحی ملت


شهربازی پارک ملت مشهد از شهربازی های بزرگ و مجهز ایران به شمار می‌رود. شهر بازی پارک ملت دارای یکی از بزرگترین چرخ و فلک‌های ایران و تجهیزات سرگرمی پیشرفته دیگر است. شما با مترو نیز می‌توانید به این شهربازی بروید و در ایستگاه پارک ملت پیاده شوید.

مجموعه گردشگری چالیدره


منطقه چالیدره که شامل دره‌ و سدی به همین نام است، در مسیر مشهد طرقبه قرار گرفته است. در این مجموعه تفریحی گردشگری، ورزش‌های آبی متنوع، تله کابین و خدمات رفاهی در دسترس گردشگران است.

بازار رضا


یکی از مجموعه مراکز خرید متنوع و گسترده شهر مشهد و استان خراسان، بازار رضا است که از قدیمی ترین و سنتی‌ترین بازارهای شهر مشهد نیز هست. بازار رضا در سال ۱۳۵۵ طراحی و ساخته شد و توانست نیازهای گردشگران پرشمار شهر مشهد را برای خرید سوغات تامین کند.
جاهای دیدنی مشهد

پارک علمی پروفسور بازیما


این پارک آموزشی-تفریحی، با هدف آموزش ساختار بدن انسان به کودکان و نوجوانان ساخته شده است و کمک می‌کند مودکان آسانتر با ساختار بدن انسان و بخش‌های مختلف آن آشنا شوند.

با سفرمارکت دیگه لازم نیست برای خرید بلیط هواپیما مشهد و یا رزرو هتل مشهد در گوگل ساعت ها جستجو کنی زیرا در سفرمارکت تمامی آژانس های مسافرتی معتبر در یکجا نمایش داده می شود و شما به راحتی می‌توانید ارزانترین تور مشهد را خریداری نمایید.

علاوه بر این می‌توانید برای هر نوع خرید بلیط هواپیما یا رزرو تور داخلی و خارجی به سفرمارکت مراجعه کنید.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است