search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی اصفهان

[ پنهان کردن ]
اصفهان یکی از زیباترین شهرهای ایران است که به واسطه جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی به جا مانده از دوران‌های گوناگون مخصوصا عصر صفوی، از مهمترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان و گردشگران خارجی است. در این نوشته با برخی از مهمترین جاهای دیدنی اصفهان شهری که «نصف جهان» است آشنا می‌شویم:

میدان نقش جهان، عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله و سردر قیصریه


میدان نقش جهان گل سرسبد و گسترده‌ترین مجموعه تاریخی و گردشگری اصفهان است. میدان نقش جهان که به میدان شاه نیز معروف بوده است، یک مجموعه گسترده از حجره‌ها به صورت یک بازار سنتی و بناهای تاریخی دیگر است. در میدان چهار ضلعی نقش جهان برخی از مهمترین نمادهای شهر اصفهان قرار گرفته‌اند. کاخ عالی قاپو که در اصل ورودی دولتخانه صفوی است و در ۶ طبقه ساخته شده، با مینیاتورهای زیبایش شناخته می‌شود. مسجد شیخ لطف الله دیگر ضلع میدان نقش جهان را به خود اختصاص داده است و در طول روز و با تغییر نور خورشید، جلوه متفاوتی به خود می‌گیرد. سردر قیصریه، ضلع دیگر مسجد نقش جهان است که این میدان را به بازار اصفهان متصل می‌کند.
جاهای دیدنی اصفهان

سی و سه پل و زاینده رود


زاینده رود، رودخانه زندگی‌بخش اصفهان است که در روزهایی از سال، آب آن را جاری می‌شود و شادی را به شهر اصفهان می‌آورد. اما افزون بر زیبایی‌های خود زاینده رود، رودهایی که بر روی آن ساخته شده‌اند بخش مهمی از جاذبه‌های آن به شمار می‌آیند. سی و سه پل یا پل الله وردی خان، مهمترین و زیباترین پل اصفهان است که در زمان شاه عباس صفوی بر روی زاینده رود ساخته شده است.

پل خواجو


دیگر پلی که روی زاینده رود ساخته شده است، پل خواجو نام دارد. این پل که در زمان شاه عباس دوم ساخته شده، در میانه خود دارای ساختمانی است که به بیگلربیگی مشهور است و خاندان صفوی در آن سکونت می‌کرده‌اند و دارای تزئینات زیبایی است.

کلیسای وانک


اصفهان از جمله شهرهایی است که ارامنه ایران در آن اقامت داشته‌اند و کلیسای وانک یکی از مهمترین کلیساهای اصفهان است. وانک که به معنای صومعه است، در محله جلفا اصفهان ساخته شده است و ارامنه اصفهان آن را با الهام از کلیسای اصلی خود در نخجوان ساخته‌اند.
جاهای دیدنی اصفهان

آتشگاه اصفهان


آتشگاه اصفهان بازمانده‌های آتشکده‌ای است که از ایران پیش از اسلام در منطقه «سده» یا شهر کهن اصفهان به یادگار مانده است. این آتشکده که در زمان ساسانیان ساخته شده و از آتشکده‌های مهم ایران بوده است، از دیوارهای خشتی وسیعی تشکیل شده است.

با سفرمارکت دیگه لازم نیست برای خرید بلیط هواپیما اصفهان و یا رزرو هتل اصفهان در گوگل ساعت ها جستجو کنی زیرا در سفرمارکت تمامی آژانس های مسافرتی معتبر در یکجا نمایش داده می شود و شما به راحتی می‌توانید ارزانترین تور اصفهان را خریداری نمایید.

علاوه بر این می‌توانید برای هر نوع خرید بلیط هواپیما یا رزرو تور داخلی و خارجی به سفرمارکت مراجعه کنید.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است