search
menu

درمورد چهل ستون اصفهان چه می‌دانید؟

[ پنهان کردن ]
موزه کاخ چهل ستون اصفهان
باغ چهلستون اصفهان
چگونه به چهل ستون برویم؟
جاهای دیدنی نزدیک به چهل ستون
هتل های نزدیک به چهل ستون
چهل ستون اصفهان یکی از مشهورترین و زیباترین مکان‌های تاریخی و گردشگری اصفهان است که با معماری و طراحی چشمگیر خود گردشگران را شیفته زیبایی‌هایش می‌کند. کاربری کاخ چهلستون اصفهان محل دیدار با نمایندگان و سفرای خارجی و یک مرکز سلطنتی حکومت صفویه بوده است. نقاشی‌ها و تزئینات تالارهای مختلف کاخ چهل ستون، نمایشگر اوج هنر دوران صفویه بوده و هدف از آن تحت تاثیر قرار دادن سفرای خارجی بوده است. اگر دوست دارید از این مکان تاریخی زیبا دیدن کنید خرید بلیط هواپیما برای اصفهان و سفر به این شهر زیبا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
کاخ چهل ستون یا چهلستون اصفهان در دوران شاه عباس اول عباسی پایه گذاری شد و در زمان فرمانروایان بعدی صفوی مانند شاه عباس دوم تکمیل شد و توسعه پیدا کرد. کاخ چهل ستون در میان یک آبنمای زیبا قرار گرفته و جلوه‌ای شگفت انگیز را پدید آورده است. چهل ستون در اصل تنها ۲۰ ستون دارد. ولی انعکاس آن در آبنمای کاخ، چهل ستون را پدید آورده است. شاید بپرسید چرا عدد چهل برای طراحی این کاخ برگزیده شده است. دلیل آن، تقدس عدد چهل در مذهب شیعه بوده که دین رسمی فرمانروایان صفوی هم بوده و مروج آن بوده اند.
درمورد چهل ستون اصفهان چه می‌دانید؟
کاخ چهلستون به عنوان یکی از جاهای دیدنی اصفهان در بخش‌های داخلی خود دارای تزئینات فراوان بر روی ستون‌ها، نقاشی‌های دیواری و نقاشی‌هایی بر سقف تالارها است که رویدادهای تاریخی را نمایش می‌دهد. همچنین آینه کاری تالارها بخشی دیگر از جلوه‌گری این کاخ زیبا است.

موزه کاخ چهل ستون اصفهان


موزه چهل ستون در مهر ماه سال ۱۳۲۷ پایه‌گذاری شد و پس از چند مرحله بازسازی و مرمت کاخ چهلستون، اکنون موزه چهلستون میزبان آثار خطی و نسخ تاریخی، ظروف تزئینی و آثاری در حوزه هنرهای زیبا مانند قالی و قالیچه و اشیای سفالی و چینی و غیره است. اشیای موجود در موزه چهلستون شامل این مجموعه‌ها هستند:
مجموعه آثار سفال و کاشی
مجموعه ظروف شیشه‌ای، آبگینه
مجموعه سکه از ماقبل تاریخ تا کنون
مجموعه آثار دوران تاریخی و آثار دوران اسلامی
مجموعه آثار دوران صفویه مانند نسخ خطی کوفی قرآن و قباله‌های ازدواج
مجموعه سنگ نگاره ها و نوشته های تاریخی
مجموعه فرش های دست باف منحصر به فرد و قدیمی
درمورد چهل ستون اصفهان چه می‌دانید؟
موزه چهل ستون پس از موزه گلستان، دومین کاخ موزه کهنسال ایران به شمار می‌رود.

باغ چهلستون اصفهان


باغ چهلستون اصفهان چیزی بیش از ۶۷ هزار متر مربع مساحت دارد و کاخ چهل ستون در میان آن با مساحتی ۲ هزار متر مربعی قرار گرفته است. باغ چهلستون یکی از ۹ باغ ایرانی بوده که در فهرست میراث تاریخی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.
هزینه و زمان پیشنهادی بازدید
بازدید از چهل ستون مستلزم خرید بلیت و پرداخت ورودیه است.
زمان پیشنهادی برای بازدید از چهل ستون اصفهان ۱.۵ تا ۲.۵ ساعت است.

چگونه به چهل ستون برویم؟


برای رفتن به چهل ستون کافی است خود را به میدان دروازه دولت اصفهان برسانید. خوشبختانه سامانه ترابری همگانی کلان شهر اصفهان، کار شما را آسان کرده است و می‌توانید در ایستگاه مترو امام حسین یا ایستگاه اتوبوس امام حسین برای دیدن این مکان زیبا پیاده شوید. اگر دوست دارید درمورد رفت و آمد و دیدن جاهای دیدنی بیشتر در شهر زیبای اصفهان بدانید احتمالاً مطالعه راهنمای سفر به اصفهان برای شما بسیار مناسب است.
درمورد چهل ستون اصفهان چه می‌دانید؟

جاهای دیدنی نزدیک به چهل ستون


موزه هنرهای تزئینی: ۱۰۰ متر
موزه تاریخ طبیعی اصفهان: ۲۰۰ متر
باغ و کاخ هشت بهشت: ۲۰۰ متر
میدان نقش جهان: ۳۰۰ متر

هتل های نزدیک به چهل ستون


هتل شیخ بهایی اصفهان
هتل پیروزی اصفهان
هتل پارتیکان اصفهان
هتل جام فیروزه اصفهان
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است