برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط لحظه آخری

بهترین بلیط لحظه آخری را سریع و آسان اینجا پیدا کنید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
مقصد
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر
اکونومی
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

بلیط هواپیما لحظه آخری


به طور کلی به بلیط هواپیمای مربوط به پروازی که فاصله زیادی تا زمان از زمین برخاستنش باقی نمانده است، بلیط هواپیما لحظه آخری می‌گویند. درباره اینکه چه مقدار زمان مانده تا پرواز موجب می‌شود یک بلیط را لحظه آخری بنامیم، نظرهای گوناگون وجود دارد. ولی به طور تقریبی، از یک روز مانده به پرواز تا کمی قبل از بسته شدن باجه‌های صدور کارت پرواز را می‌توان محدوده آستانه‌ای آن در نظر گرفت. بلیط هواپیما لحظه آخری گاهی بلیط هواپیما چارتر است که در نزدیکی پرواز، با قیمت کمتری به فروش می‌رسد و گاهی هم بلیط هواپیما سیستمی است که بنا به سیاست‌های آن ایرلاین، با قیمت کمتر و گاه در کلاس نرخی ارزانتری عرضه می‌شود. اما در بیشتر مواقع، بلیط هواپیما لحظه آخری، از نوع چارتر است.

بلیط لحظه آخری از محبوب ترین انواع بلیط هواپیما است.

خرید بلیط لحظه آخری


بنابر این هر چه به زمان پرواز نزدیکتر میشویم، قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری نیز ارزان تر می‌شود. اما آیا این کاهش قیمت همیشه وجود دارد؟ خیر
زمانی خرید بلیط لحظه آخری منطقی است که فروشنده ها، بلیط‌ هواپیمای خود را نفروخته باشند در واقع زمانی که تقاضا برای آن پرواز کم باشد، پرواز لحظه آخری در دستور کار قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در زمان تعطیلات و مناسبت‌های خاص مثلا آخر هفته ها و یا ایام نوروز بلیط‌ های هواپیما به سرعت به فروش می‌روند و چیزی با عنوان بلیط لحظه آخری هواپیما یا بلیط ارزان هواپیما باقی نمی‌ماند. بنابراین توصیه میشود تا افرادی که سفرهای کاری مهمی دارند یا سفرشان از قبل برنامه ریزی شده است از بلیط سیستمی استفاده کنند تا خیالشان آسوده و راحت باشد. و اگر به دنبال کاهش هزینه‌های سفرتان هستید و می‌خواهید با خرید بلیط هواپمیا لحظه آخری سفری ارزانتر داشته باشید، همیشه باید چمدانتان آماده سفر باشد تا در صورت پیدا شدن این نوع بلیط ها سریعا اقدام نمایید البته فراموش نکنید که سفرمارکت همیشه ارزانترین بلیط هواپمیا سیستمی را به شما نمایش خواهد داد.

بلیط لحظه آخری خارجی


بهترین زمان خرید بلیط هواپیما خارجی زمانی است که فصل اوج سفر نباشد. در فصل‌های پر سفر بلیط‌ ها به علت استقبال مسافران خیلی زود به فروش می‌روند و در نتیجه اکثر زمانها صندلی‌ خالی نمی‌‌ماند بنابراین نباید انتظار داشت که بلیط لحظه آخری ارزان پیدا کنید. در سفر خارجی هم اگر برنامه خاصی ندارید و زمان سفر چندان برایتان مهم نیست، با خرید پرواز لحظه آخری خارجی می‌توانید تا حد زیادی هزینه‌های سفرتان را کاهش دهید.

بلیط لحظه آخری برای حرفه ای های سفر گزینه محبوبی است.

مزایای خرید بلیط لحظه آخری چیست؟قیمت مناسب
سفرمارکت با رویکرد جستجو و فروش ارزانترین بلیط هواپیما همواره تلاش میکند تا به کاربران و مسافران برای سفر رفتن با قیمت مناسب راهکاری مناسب ارایه دهد که در آن می‌توان بلیط های سیستمی را با کمترین قیمت خریداری کرد و علاوه بر آن گاهی ممکن است که پرواز شما در زمان اوج سفر با ترافیک بالا نباشد؛ در این صورت با خرید بلیط لحظه آخری در سفرمارکت می‌توانید قیمت بسیار پایین تری را تجریه کنید بنابراین اگر سفرهای مقرون به صرفه را ترجیح می‌دهید همیشه از سفرمارکت استفاده کنید و اگر سفرهای بسیار ارزان را ترجیح میدهید از بلیط لحظه آخری سفرمارکت استفاده کنید.

زمان سفر
اگر می‌خواهید یک برنامه‌ریزی دقیق برای سفرتان داشته باشید و سفرتان اهمیت زیادی دارد، روی بلیط لحظه آخری چندان حساب نکنید زیرا ممکن است بلیط لحظه آخری برای هر زمانی که شما بخواهید در موجود نباشد اما شاید در فاصله یکی دو روز، بلیط موردنظرتان را پیدا کنید. مثلا برای پرواز به برخی از شهرها، تقاضا برای سفر در آخر هفته افزایش پیدا می‌کند، بنابراین بعید است که برای این روزها بلیط لحظه آخری بیابید در حالی که در روزهای وسط هفته می توانید ارزان ترین بلیط هواپیما لحظه آخری را خریداری کنید.


سوالات متداول بلیط هواپیما لحظه آخری۱- چگونه بلیط لحظه آخری بگیریم؟
بلیط لحظه آخری هواپیما هیچ تفاوتی با دیگر بلیط‌های هواپیما موجود در بازار ندارد. مهمترین تفاوت در فاصله زمانی مانده تا پرواز است. هنگامی که به زمان پرواز نزدیک می‌شویم، اگر هنوز صندلی‌های خالی در یک هواپیما موجود باشد، آژانس‌های تامین‌کننده بلیط هواپیما آن پرواز (مخصوصا از نوع چارتر)، اقدام به کاهش قیمت می‌کنند تا صندلی‌ها پر شوند. برای پیدا کردن و خرید بلیط لحظه آخری، کافی است به طور پیوسته، از کادر بالای همین صفحه، نسبت به جستجوی پروازها در مسیر مورد نظرتان اقدام کنید و به محض مشاهده پروازی با قیمت کم، نسبت به خرید آن اقدام کنید.

۲- آیا برای سفرهای گروهی و خانوادگی هم می‌توان بلیط لحظه آخری گرفت؟
هیچ محدودیتی درمورد تعداد خرید بلیط لحظه آخری در مقایسه با بلیط های عادی یا سیستمی وجود ندارد. اما از آنجا که معمولا ظرفیت باقیمانده هواپیماها در آستانه پرواز خیلی کم است و معمولا همین ظرفیت باقیمانده هم به سرعت پر می‌شود، خرید این نوع از بلیط برای سفرهای گروهی و خانوادگی توصیه نمی‌شود.

۳- آیا خدمات ارائه شده به مسافرانی که بلیط لحظه آخری دارند متفاوت است؟
خیر، از نظر فنی هیچ تفاوتی بین بلیط لحظه آخری و بلیط هواپیمایی که سه هفته قبل خریداری شده است وجود ندارد و دارندگان هر دو بلیط، خدمات یکسانی دریافت می‌کنند.

۴- آیا همیشه بلیط لحظه آخری، ارزانتر است؟
خیر، اگر در فصل اوج سفر یا در نزدیکی بازه‌های زمانی افزایش تقاضا برای مسافرت هوایی باشید، گاه بلیط لحظه آخری نه تنها ارزانترین بلیط هواپیما نیست، بلکه ممکن است با جهش قیمت هم روبه‌رو شود.