برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط هواپیما لحظه آخری

بهترین بلیط لحظه آخری هواپیما را سریع و آسان اینجا پیدا کنید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
مقصد
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
همه کلاس ها
۱ مسافر
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

بلیط لحظه آخری


بلیط هواپیما لحظه آخری نوعی بلیط چارتر است که در فاصله کوتاه مانده تا پرواز که معمولاً بازه‌ای از ۲۴ ساعت تا چند ساعت مانده پرواز است عرضه می‌شود و به همین دلیل با عنوان بلیط لحظه آخری شناخته می‌شود. عرضه کننده بلیط در واقع همان شرکت چارتر کننده است که از پیش بلیط‌های پرواز در یک مسیر مشخص را به‌صورت عمده پیش خرید کرده است و بعد با قیمت دلخواه خود آن را برای فروش به مسافران عرضه می‌کند. بنابراین وقتی زمان زیادی تا شروع پرواز باقی نمانده است چارترکننده برای آنکه بلیط‌های باقی مانده را به فروش برساند قیمت را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد و اینجا است که خرید بلیط هواپیما لحظه آخری به گزینه‌ای پرطرف‌دار تبدیل می‌شود.


بلیط هواپیما لحظه آخری

قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری


نوسان قیمت پروازها برای آنهایی که سال‌ها است جزو متقاضیان خرید بلیط هواپیما موضوع عجیبی نیست و می‌دانند که در زمان‌های مختلف قیمت بلیط پرواز در یک مسیر ثابت متغیر است. این موضوع درباره قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری هم صدق می‌کند. سیاست کلی شرکت‌های چارترکننده برای تعیین نرخ این بلیط بر اساس میزان تقاضا از سوی خریداران مشخص می‌شود.


به همین دلیل برخلاف تصور عده زیادی از مسافران مبنی بر اینکه بلیط لحظه آخری همیشه ارزان است این بلیط در برخی بازه‌های زمانی حتی گران‌تر از بلیط‌های معمولی یا سیستمی عرضه می‌شود. به طور کلی در زمان‌های خلوت که حجم سفرها کاهش پیدا می‌کند یعنی فصل‌های کم مسافر یا ایام غیر تعطیل پرواز لحظه آخری قیمت فوق‌العاده ارزانی دارد اما برعکس در بازه پیک سفر شامل فصل‌های پرمسافر و دوره تعطیلات قیمت این بلیط افزایش پیدا می‌کند و دیگر خرید آن اقتصادی نیست. در نتیجه توصیه می‌کنیم قبل از آنکه با دیدن عنوان پرواز لحظه آخری در رزرو آن عجله کنید سری هم به بلیط‌های سیستمی سفرمارکت بزنید و ابتدا قیمت این دودسته بلیط را با هم مقایسه کنید و بعد اقدام به رزرو بهترین گزینه کنید.


موضوع دیگری که در خصوص قیمت این دسته بلیط‌ها باید به آن اشاره کرد این است که تعرفه بزرگسالان و کودکان در زمان خرید این بلیط یکسان محاسبه می‌شود در حالی که بلیط سیستمی برای کودکان به‌صورت نیم بها عرضه می‌شود.


محدودیت‌های پرواز لحظه آخری


بلیط هواپیما لحظه آخری مزایای زیادی دارد و همان‌طور که گفتیم اصلی‌ترین آن قیمت ارزان این بلیط در اغلب بازه‌های زمانی است. تا جایی که عده زیادی از مسافران این بلیط را به دلیل قیمت فوق‌العاده ارزانش معادل بلیط کنسلی هواپیما می‌دانند. علاوه بر آن مسافرانی که به دلایل مختلف از پرواز خود جا مانده‌اند و به دنبال رزرو نزدیک‌ترین پرواز هستند هم می‌توانند به سراغ این بلیط بروند. با همه این مزیت‌ها بلیط لحظه اخری محدودیت‌هایی هم دارد. یکی از این محدودیت‌ها این است که متقاضیان این بلیط باید آمادگی سفر بدون برنامه قبلی را داشته باشند. زیرا اغلب اوقات با خرید این بلیط فرصت زیادی تا شروع پرواز باقی نمانده است و مسافر باید آماده راهی شدن به سفر باشد.


محدودیت دیگر این بلیط‌ها را می‌توان تعداد مسیرهای پروازی کمتر نسبت به بلیط‌های سیستمی دانست. در حقیقت از آنجا که منبع عرضه کننده پرواز لحظه اخری شرکت‌های چارترکننده هستند و این شرکت‌ها بیشتر تمایل دارند تا پرواز مسیرهای پرتردد و محبوب را خریداری کنند بنابراین طبیعی است که این دسته بلیط‌ها را نمی‌توان در همه مسیرها پیدا کرد. با این وجود حتی اگر مقصد مورد نظرتان جزو مقاصد کم تردد تر هم هست با وجود فهرست کامل پروازهای سفرمارکت همواره احتمال پیدا کردن بلیط پرواز لحظه آخری برای مسیر دلخواهتان وجود دارد.


پیدا کردن بلیط هواپیما لحظه آخری با قیمت ارزان


از یک سو تقاضای زیادی برای خرید بلیط لحظه اخری وجود دارد و از طرف دیگر زمان کوتاهی تا شروع زمان باقی مانده است به همین دلیل پیدا کردن بلیط ارزان لحظه آخری به ویژه زمانی که به دنبال خرید بلیط هواپیما خارجی باشید سخت می‌شود. زیرا در این مواقع باید حسابی گوش به زنگ باشید و سریع اقدام به رزرو کنید. خوشبختانه سفرمارکت طیف وسیعی از ایرلاین‌ها، شرکت‌های مسافرتی چارترکننده و سایت‌های فروش پرواز را تحت پوشش قرار داده است و شبکه پروازها نیز مرتباً در حال به‌روزرسانی است. بنابراین به محض آنکه شرکت‌ها بلیط یک مسیر پروازی را به‌صورت لحظه آخری ارائه دهند امکان رزرو آن برای کاربران فراهم می‌شود و بلیط آن مسیر در فهرست پروازهای سفرمارکت قرار خواهد گرفت.


بلیط لحظه آخری هواپیما

اما برای آنکه بلیط هواپیما لحظه آخری را با پایین‌ترین قیمت ممکن خریداری کنید حتماً لازم است به تاریخ سفرتان دقت کنید اگر در بازه‌ تعطیلات و زمان شلوغ سفر اقدام به رزرو بلیط می‌کنید به جای آنکه یک راست به سراغ این بلیط‌ها بروید نگاهی هم به قیمت بلیط سیستمی بیندازید تا از ارزان بودن آن مطمئن شوید. بعلاوه اگر به سفر تفریحی می‌روید و امکان تغییر مقصد وجود دارد می‌توانید کمی انعطاف به خرج دهید و در صورتی که بلیط لحظه آخری با قیمت فوق‌العاده مقرون به صرفه‌ای برای یک مقصد پروازی عرضه شده است مقصد سفرتان را تغییر دهید.


شرایط کنسلی و استرداد بلیط لحظه آخری هواپیما


متقاضیان بلیط هواپیما لحظه آخری لازم است در نظر داشته باشند که شرایط کنسلی این بلیط در مقایسه با شرایط استرداد بلیط‌های سیستمی که با پرداخت جریمه می‌توان اقدام به استرداد آنها کرد کاملاً متفاوت است. با توجه به آنکه در زمان رزرو این بلیط‌ها فرصت زمانی کمی تا شروع پرواز باقی می‌ماند شرکت‌های چارتر کننده اغلب شرایط و قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای استرداد این بلیط‌ها می‌گذارند و در مجموع این دسته بلیط‌ها به عنوان بلیط‌های غیر قابل استرداد تلقی می‌شوند و در صورتی که متقاضی بعد از رزرو قصد کنسلی آنها را داشته باشد هزینه‌ای به او بازگشت داده نمی‌شود. بنابراین در صورتی که درخواست کنسلی این بلیط‌ها را داشته باشید سفرمارکت هیچ گونه کارمزدی برای آنها اخذ نمی‌کند و بر طبق شرایط اعلامی شرکت ارائه دهنده بلیط عمل می‌شود.


سؤالات متداول:


فاصله زمانی بلیط لحظه آخری تا شروع پرواز چقدر است؟

معمولاً بلیط لحظه اخری برای مسیرهای داخلی از ۲۴ تا ۱ ساعت قبل از شروع پرواز و در مسیرهای خارجی از چند روز تا یک روز مانده به پرواز ارائه می‌شود.


چه زمانی خرید بلیط لحظه اخری مقرون به صرفه‌تر است؟

بلیط لحظه آخری در ایام عادی یعنی فصل‌های خلوت سفر و روزهای غیر تعطیل قیمت ارزان‌تری دارد و خرید آن مقرون به صرفه است. اما در پیک سفرها افرایش قیمت پیدا می‌کند.


بلیط پرواز لحظه آخری را برای چه مقاصدی می‌توان خرید؟

پرواز لحظه آخری بیشتر در مسیرهای پرتردد و محبوب ارائه می‌شود اما با این حال احتمال آنکه بتوانید بلیط لحظه آخری را برای مسیرهای کم تردد هم پیدا کنید در سفرمارکت بالا است.


بلیط لحظه آخری چه مزایا و چه محدودیت‌هایی دارد؟

مزیت اصلی بلیط لحظه آخری در قیمت اقتصادی آن در ایام خلوت است و محدودیت آن را می‌توان مدت زمان کم جهت آمادگی برای سفر، تعداد مسیرهای پروازی محدود و همچنین قوانین سخت‌گیرانه برای کنسلی آن دانست.


بلیط لحظه آخری هواپیما ارزانتر است یا بلیط چارتر؟

بلیط لحظه آخری هواپیما در واقع زیرمجموعه بلیط چارتری است اما اغلب اوقات در ایام غیر پیک بلیط لحظه آخری قیمت بسیار ارزانتری نسبت به بلیط چارتری پیدا می‌کند.