account_circle

بلیط لحظه آخری

بلیط لحظه آخری یکی از محبوب‌ترین انواع بلیط هواپیما برای کسانی است که قصد سفری ارزان و اقتصادی دارند.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر expand_more
people
اکونومی
close


remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال
remove_circle
۰
add_circle
نوزاد
زیر ۲ سال

بلیط لحظه آخری


بلیط لحظه آخری یا به عبارتی بلیط هواپیما لحظه آخری نوعی بلیط هواپیما از نوع چارتر است که به دلایل مختلفی بسیار ارزان‌تر از بلیط چارتر معمولی فروخته می‌شود.

اما دلیل این اختلاف قیمت یا همان ارزان بودن این بلیط های هواپیما چیست؟


به عنوان مثال وقتی که چارتر کننده ای تمام بلیط‌های یک پرواز را خریده باشد و در حال نزدیک شدن به لحظه زمان پرواز می باشد و بلیط‌های آن فروش نرفته‌ باشد آن فروشنده با عنوان بلیط لحظه آخری بلیط های هواپیما باقی مانده خود را به فروش میرساند. قیمت بلیط لحظه آخری در بیشتر اوقات، به میزان قابل‌توجهی ارزن‌ تر از سایر بلیط های ‌هواپیما است.

در این شرایط هر دو طرف، یعنی فروشنده بلیط لحظه آخری و هم خریدار آن از این معامله سود می برند و نکته جالب آن این است که هر چه به زمان پرواز نزدیکتر می‌شویم، بلیط لحظه آخری ارزان تر هم می‌شود.

بلیط لحظه آخری از محبوب ترین انواع بلیط هواپیما است.

خرید بلیط لحظه آخری


بنابر این هر چه به زمان پرواز نزدیکتر میشویم، قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری نیز ارزان تر می‌شود.

اما آیا این کاهش قیمت همیشه وجود دارد؟ خیر

زمانی خرید بلیط لحظه آخری منطقی است که فروشنده ها، بلیط‌ هواپیمای خود را نفروخته باشند در واقع زمانی که تقاضا برای آن پرواز کم باشد، پرواز لحظه آخری در دستور کار قرار می‌گیرد.
به عنوان مثال در زمان تعطیلات و مناسبت‌های خاص مثلا آخر هفته ها و یا ایام نوروز بلیط‌ های هواپیما به سرعت به فروش می‌روند و چیزی با عنوان بلیط لحظه آخری هواپیما باقی نمی‌ماند.

بنابراین توصیه میشود تا افرادی که سفرهای کاری مهمی دارند یا سفرشان از قبل برنامه ریزی شده است از بلیط سیستمی استفاده کنند تا خیالشان آسوده و راحت باشد.

و اگر به دنبال کاهش هزینه‌های سفرتان هستید و می‌خواهید با خرید بلیط هواپمیا لحظه آخری سفری ارزانتر داشته باشید، همیشه باید چمدانتان آماده سفر باشد تا در صورت پیدا شدن این نوع بلیط ها سریعا اقدام نمایید البته فراموش نکنید که سفرمارکت همیشه ارزانترین بلیط هواپمیا سیستمی را به شما نمایش خواهد داد.

بلیط لحظه آخری خارجی


بهترین زمان خرید بلیط لحظه آخری سفرهای خارجی زمانی است که فصل های سیزن و یا شلوغ سفر نباشد. در فصل‌های پر سفر بلیط‌ ها به علت استقبال مسافران خیلی زود به فروش می‌روند و در نتیجه اکثر زمانها صندلی‌ خالی نمی‌ ماند بنابراین نباید انتظار داشت که بلیط لحظه آخری ارزان پیدا کنید.

در سفر خارجی هم اگر برنامه خاصی ندارید و زمان سفر چندان برایتان مهم نیست، با خرید پرواز لحظه آخری خارجی می‌توانید تا حد زیادی هزینه‌های سفرتان را کاهش دهید.

بلیط لحظه آخری برای حرفه ای های سفر گزینه محبوبی است.

مزایای خرید بلیط لحظه آخری چیست؟


قیمت مناسب
سفرمارکت با رویکرد جستجو و فروش ارزانترین بلیط هواپیما همواره تلاش میکند تا به کاربران و مسافران برای سفر رفتم با قیمت مناسب راهکاری مناسب ارایه دهد که در آن میتوان بلیط های سیستمی را با کمترین قیمت خریداری کرد و علاوه بر آن گاهی ممکن است که شما زمان پروازات در زمانهای های سیزن ویا ترافیک بالای نداشته باشد که با خرید بلیط لحظه آخری در سفرمارکت میتوانید قیمت بسیار پایین تری را تجریه کنید بنابراین اگر سفرهای مقرون به صرفه را ترجیح می‌دهید همیشه از سفرمارکت استفاده کنید و اگر سفرهای بسیار ارزان را ترجیح میدهید از بلیط لحظه آخری سفرمارکت استفاده کنید.

زمان سفر
اگر می‌خواهید یک برنامه‌ریزی دقیق برای سفرتان داشته باشید و سفرتان اهمیت زیادی دارد، روی بلیط لحظه آخری چندان حساب نکنید زیرا ممکن است بلیط لحظه آخری برای هر زمانی که شما بخواهید در موجود نباشد اما شاید در فاصله یکی دو روز، بلیط مورد نظرتان را پیدا کنید. مثلا برای پرواز به برخی از شهرها، تقاضا برای سفر در آخر هفته افزایش پیدا می‌کند، بنابراین بعید است که برای این روزها بلیط لحظه آخری بیابید در حالی که در روزهای وسط هفته می توانید ارزان ترین بلیط هواپیما لحظه آخری را خریداری کنید.