search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

کویر مصر خور و بیابانک کجاست؟

[ پنهان کردن ]
با فرارسیدن پاییز و زمستان، زمان سفر به مناطق گرمسیری مرکز و جنوب ایران هم از راه می‌رسد. کویرگردی یکی از انواع سفر در این زمان از سال است و هر ساله استقبال مسافران از کویرها و بیابان‌های ایران افزایش می‌یابد. کویر مصر هم یکی از کویرها محبوب و پرطرفدار است که گردشگران زیادی را هر ساله به سوی خود فرا می‌خواند.
«مصر» نام روستا و کویری است که به سبب ماسه‌های نرم، آفتاب مطبوع و شب‌های پرستاره مشهور شده است. روستای مصر در استان اصفهان و بخشی از شهرستان خور و بیابانک است. روستای مصر در شمال روستای خور و در شرق شهر جندق جای گرفته است.
کویر مصر خور و بیابانک کجاست؟

تاریخچه روستای مصر


روستای مصر داستان جالبی دارد که در بین اهالی بومی روستا رایج است. بر پایه این داستان‌، فردی به نام یوسف این روستا را بنا کرده و برای آبیاری و زنده بودن آن تلاش زیادی کرده است. برای همین نام دیگر این روستا، مزرعه یا کلاته یوسف هم هست. اما به درخواست خود یوسف، نام «مصر» که محل زندگی یوسف پیامبر بوده است، برای این روستا در نظر گرفته شده است.
کویر مصر خور و بیابانک کجاست؟

جاذبه های گردشگری کویر مصر


کویر مصر توانسته با وجود خشکی زیاد و کمبود آب، تبدیل به یکی از قطب‌های موفق بیابانگردی شود. امکانات مختلفی مانند شترسواری، موتورسواری، اقامتگاه های بومگردی متعدد به رونق گردشگری در این روستای کم جمعیت کمک کرده است.
کویر مصر هم در زمین و هم در آسمان دیدنی‌های بسیاری دارد. در روز، رمل‌های روان با ماسه‌های طلایی رنگ و نرم چشم‌انداز شگفت‌آوری را پدید می‌آورد. همچنین شب‌ها، آسمان پرستاره و زیبای شب، الهام بخش و آرامش‌بخش در بالای سر شما خواهد بود.
کویر مصر خور و بیابانک کجاست؟

زمان مناسب برای سفر به کویر مصر


همانطور که گفتیم، نیمه دوم سال زمان مناسبی برای سفر به کویر مصر است و دلیل آن اعتدال هوا و قابل تحمل بودن آن نسبت به فصل‌های گرم سال است. اما این تنها دلیل نیست! با توجه به اینکه بیابان‌ها محل زندگی حشرات گزنده‌ای مانند عقرب است، در زمستان این موجودات در خواب زمستانی هستند و همین ایمنی سفر به کویر مصر در پاییز و زمستان را افزایش می‌دهد.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است