search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی شیراز

[ پنهان کردن ]
شیراز از شهرهای باستانی و کهن ایران است و جاهای دیدنی شیراز هر ساله گردشگران پرشماری را از ایران و جهان به سوی خود می‌کشانند.
در این نوشته با برخی از جاهای دیدنی شیراز این شهر زیبای نیمه جنوبی ایران آشنا می‌شویم:

تخت جمشید، پاسارگاد و نقش رستم


کهن‌ترین آثار باستانی شیراز و استان فارس، مجموعه‌های باستانی به جا مانده از دوران هخامنشیان است. تخت جمشید در نزدیکی مرودشت قرار گرفته است و از مکان‌های کلیدی فرمانروایی هخامنشیان بوده است. پاسارگاد آرامگاه کورش هخامنشی است و نقش رستم، آرامگاه شماری دیگر از پادشاهان هخامنشی و سنگ‌نگاره‌هایی از دوران‌های دیگر است.

آرامگاه حافظ یا حافظیه


حافظ شاعر ایرانی سده هشتم هجری است و آرامگاه او که به نام حافظیه نیز مشهور است چند سال پس از مرگش ساخته شد. این آرامگاه در دوره زندیه و افشاریه و دوره‌های بعد، توسعه پیدا کرد و گسترش یافت. آرامگاه حافظ با طراحی کنونی در دوره پهلوی ساخته شده است و یکی از جاهایی است که اهالی شیراز و گردشگران حتما در سفر به شیراز به آن سر می‌زنند.
جاهای دیدنی شیراز

آرامگاه سعدی یا سعدیه


سعدی دیگر شاعر برجسته ایرانی است که در شیراز زندگی می‌کرد. آرامگاه سعدی که به سعدیه هم مشهور است، نخستین بار در دوران کریمخان و ساختمان کنونی آن در زمان پهلوی طراحی و ساخته شده است. آرامگاه سعدی به واسطه باغ سرسبزی که در آن جای گرفته، جذابیت بیشتری یافته است.

بازار، حمام و مسجد وکیل


شیراز در دوران فرمانروایی زندیه، مرکز حکومت کریمخان زند بوده است. در همین دوران آثار تاریخی مهمی همچون بازار وکیل، حمام وکیل و مسجد وکیل در شیراز ساخته شده است. این بازار هم اکنون نیز همچنان در شیراز فعال است و بخش هایی از آن نیز به عنوان موزه مردمشناسی آماده سازی شده است.

مسجد نصیرالملک


مسجد نصیرالملک که به نام مسجد صورتی هم مشهور است، در خیابان لطفعلی خان زند شیراز قرار گرفته و در دوره قاجاریه ساخته شده است. این مسجد به سبب شیشه‌کاری‌ها و کاشی‌کاری‌های چشمگیرش مشهور است و گردشگران برای تماشای منظره درونی آن به مسجد نصرالملک می‌روند.
جاهای دیدنی شیراز

باغ ارم شیراز


باغ ارم شیراز از باغ‌های مهم شیراز است که در سبک باغ ایرانی ساخته شده است. این باغ علاوه بر جاذبه های معماری و طبیعی آن، به عنوان یک باغ گیاه شناسی کاربرد پژوهشی هم دارد.

با سفرمارکت دیگه لازم نیست برای خرید بلیط هواپیما شیراز و یا رزرو هتل شیراز و رزرو تور شیراز در گوگل ساعت ها جستجو کنی زیرا در سفرمارکت تمامی آژانس های مسافرتی معتبر در یکجا نمایش داده می شود و شما به راحتی می‌توانید ارزان‌ترین بلیط هواپیمای شیراز را خریداری نمایید.

می‌توانید برای هر نوع خرید بلیط هواپیما یا رزرو تور داخلی و خارجی به سفرمارکت مراجعه کنید.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است