search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی کیش

[ پنهان کردن ]
کیش جزیره زیبای جنوب ایران و خلیج فارس است که سال‌هاست به عنوان یک مقصد گردشگری مهم در بین ایرانیان شناخته شده است.
در این نوشته با برخی از مهمترین جاهای دیدنی کیش این جزیره زیبای جنوب ایران آشنا می‌شویم:

شهر زیرزمینی کاریز


شهر زیرزمینی کاریز که قدمت آن به دوران پیش از اسلام و دوران هخامنشیان بازمی‌گردد، یکی از قنات‌ها یا کاریزهای جزیره کیش است که زمانی آب این جزیره را تامین می‌کرده است. این کاریز که اکنون تبدیل به یک مجموعه سیاحتی و تفریحی شده است، به سبب تشکیل شدن از ساختار مرجانی جزیره، دارای محیطی منحصر به فرد است.
جاهای دیدنی کیش

شهر حریره


شهر باستانی حریره در شمال جزیره کیش قرار گرفته و یک شهر باستانی است که به تازگی توسط باستان‌شناسان کاوش شده و از زیر خاک بیرون آمده است.

کلبه هور کیش


در غربی ترین نقطه جزیره کیش، دماغه‌ای به نام کلبه هور قرار دارد. کلبه هور بخش صخره‌ای جزیره است و محلی است که موج‌های دریا به ساحل برخورد می‌کنند و آبزیان متعددی در پیرامون آن زندگی می‌کنند. همچنین لنجی در این ساحل به گل نشسته و به زیبایی آن در شب افزوده است.

خانه مردم‌شناسی بومیان کیش


خانه مردم‌شناسی بومیان کیش در یک خانه سنتی ۲۰۰ ساله پایه‌گذاری شده و دارای ۲ حیاط اندرونی و بیرونی است. حاج عبدالله بن شاهین مالک این خانه، تاجر مروارید بوده است. این خانه سنتی از سال ۹۳ به عنوان موزه مردم‌شناسی اهالی بومی جزیره کیش آماده سازی شده است.

کشتی یونانی


کشتی یونانی که یکی از نمادهای تصویری جزیره کیش به شمار می‌رود، یک کشتی انگلیسی است که در ساحل این جزیره به گل نشسته است و نام آن به سبب آخرین مالک آن که از اهالی یونان بوده است، به جا مانده.
جاهای دیدنی کیش

آب انبار دو گنبد و پنج بادگیر کیش


اهالی جزیره کیش به سبب گرمسیری، از دیرباز به کمک آب انبارها آب مورد نیاز خود را نگهداری می‌کرده اند. آب انبار دو گنبد و پنج بادگیره کیش، برای نگهداری و خنک نگه داشتن آب آشامیدنی اهالی ساخته شده و معماری ویژه‌ای دارد.


فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است