search
menu

منطقه اورتاکوی استانبول و دیدنی‌های آن

[ پنهان کردن ]
منطقه اورتاکوی استانبول
کارهایی که باید در اورتاکوی انجام بدهید
جاهایی که باید در اورتاکوی ببینید
ازجمله مکان های جذاب ببک
چگونه می‌توان به اورتاکوی رفت؟

منطقه اورتاکوی استانبول


اورتاکوی یکی از محبوب ترین، شیک ترین و پرجنب و جوش ترین محله های استانبول و در همسایگی، بشیکتاش استانبول و بسفر است که در قسمت اروپایی استانبول و دقیقا زیر پل بسفر قراردارد. ارورتاکوی در ترکی به معنای روستای متوسط است زیرا در میانه ی تنگه و کانال آبی است.
اورتاکوی در زمان عثمانی یک دهکده ماهیگیری کوچک و محل رفت و آمدهای زیاد مقامات عثمانی بود به دلیل جاذبه های زیاد این منطقه. بعد از گذشت سالیان سال این منطقه هنور هم مقصدی برای مردمان محلی ترکیه و گردشگران خارجی است.
شب های اورتاکوی به دلیل کلوپ ها ،سرگرمی ها، رستوران و کافه ها، مغازه ها زیاد و همچنین فروشگاه هایی برای خرید سوغاتی و غذای لذیذ کومپیر، یکی از غذاهای خیابانی استانبول، معروف است.
اورتاکوی با مسجد زیبا و قدیمی خود، میزبان میرات تاریخی محسوب می شود.
منطقه اورتاکوی استانبول و دیدنی‌های آن

کارهایی که باید در اورتاکوی انجام بدهید


می توانید در اطراف میدان اورتاکوی قدم بزنید، شاهد جمعیت زیاد در اطراف میدان باشید و برای استراحت ، خودتتان را برای نوشیدن یک چای و قهوه ترک در کافه ها و رستوران های متعدد ساحلی دعوت کنید.
میدان و مسجد اورتاکوی در قلب شهر قرار دارد. حتی مردم محلی این منطقه خوردن کومپیر در کافه های این شهر با منظره ی زیبا از بسفر را دوست دارند. وقت آن رسیده است که تور ترکیه ارزان هوایی را خریداری کنید و خود را مهمان این هیاهو کنید.

جاهایی که باید در اورتاکوی ببینید


مسجد اورتاکوی


منطقه اورتاکوی استانبول و دیدنی‌های آن
زیباترین و معروف ترین ساختمان هایی که میتوانید در اورتاکوی ببینید مسجد اورتاکوی است که همه آن را به نام مسجد مجیدیه میشناسند.

کلیسای Surp Krikor Lusavori


از مکان های تاریخی دیگر می توان به کلیسای که مربوط به دوران بیزانس که یکی از زیباترین و معروف ترین کلیساهای استانبول است. این کلیسا بین سال های ۱۸۳۷ -۱۸۳۸ با معماری مشابه با آب انبار باسیلیا ساخته شده است. اگر به معماری کلیسا و مساجد علاقه دارید میتوانید از مسجد مسلمانان، کلیسای مسیحی و پرستشگاه یهودیان دیدن کنید.
منطقه اورتاکوی استانبول و دیدنی‌های آن

میدان اورتاکوی


یکی از معروف ترین میدان های استانبول است که رستوران، بار، کافه و مغازه های زیادی اطراف آن وجود دارد که نمایی زیبا در شب و در طول هفته داردمیدان اصلی شهر است که درآن فواره و آبنمای داماد ابراهیم پاشا در این میدان قرار دارد و مربوط به قرن ۱۸میلادی است اشاره کرد.
بازارهای خیابانی نیز در اورتاکوی محبوب هستند و هر در روز هفته پر از جمعیتی است که از قدم زدن دراین بازارهای خیابانی و خرید انواع صنایع دستی، سوغاتی، کتاب های دست دوم و بسیاری از تفریحات لذت می برند.
شب های تابستانی اورتاکوی سرگرمی های زیادی دارد با کلوب های معروفی که در اورتاکوی و محله ببک است.

ازجمله مکان های جذاب ببک


مدرسه کاباتاش مربوط به زمان عثمانی- رستوران Feriye که به عنوان مطبخ برای سلطان استنفاده میشده است.
اسکله کوچکی که اورتاکوی را به همسایه هایش وصل میکند که در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد.
اگر قصد اقامت در این شهر ساحلی زیبا را دارید می توانید در هتل قصر سیراگان و هتل پرنسس ببک یه شب به یادماندنی را تجربه کنید.

چگونه می‌توان به اورتاکوی رفت؟


اتوبوس های عمومی زیادی از مبداء های مختلف برای اورتاکوی وجود دارد. دسترسی هایی که وجود دارد:
از بشیکتاش و کاباتاش: با اتوبوس های عمومی به منطقه Sariyer یا ۳۰ دقیقه پیاده روی
از اسکودا یا کادیکوی: توسط کشتی های عمومی به منطقه بشیکتاش و بعد از آن با اتوبوس های عمومی به این محله زیبا از دیدنی های استانبول بروید.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است