search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول
استانبول را می توان دنیایی از جاذبه های دیدنی دانست که هر سلیقه ای را می تواند راضی نگه دارد. یکی از این جاذبه ها، آکواریوم استانبول است. اگر گشت و گذار در دنیای زیر آب را دوست داشته باشید و به آن علاقه مند باشید، قطعا این آکواریوم می تواند لحظه های خیلی خوبی را برایتان رقم زند.

درباره آکواریوم استانبول
آکواریوم استانبول در سال ۲۰۱۱ در فلوریا در جنوب غربی استانبول و در ۵ کیلومتری فرودگاه بین المللی آتاتورک افتتاح شد و امروزه به دلیل تنوع و حجم بالای گونه های جانوران آبی اش که حدود ۱۵۰۰ گونه ی مختلف است، در بین شناخته شده ترین اکواریوم های دنیا قرار دارد. این آکواریوم در ساختمانی ۲ طبقه قرار داشته و حدود ۲۲ هزار متر مربع وسعت دارد.
آکواریوم استانبول
در هنگام بازدید از این آکواریوم باید مسیرهای زیر را طی کنید: دریای سیاه، تنگه ی استانبول، دریای سرخ، دریای اژه، تنگه ی دادردانل، دریای مدیترانه، تنگه ی جبل الطارق، قسمتی از اقیانوس اطلس شامل غرب اقیانوس اطلس و شرق اقیانوس اطلس، کانال پاناما، اقیانوس آرام، گرمای جهانی، میان اطلسی، ناتیلوس و جنگل استوایی.
شاید برایتان سوال باشد که وجود بخشی به نام جنگل استوایی در آکواریوم به چه معناست. در واقع یکی از جذابترین بخش های آکوریوم استانبول، همان بخش جنگل استوایی است که در آن سعی شده تا فضای جنگل های بارانی آمازون در آمریکای جنوبی، شبیه سازی شود. جانداران دریایی که در این رود زندگی می کنند، در این بخش از اکواریوم وجود دارند حیواناتی خطرناک و گاه سمی مانند تمساح، مار و قورباغه های سمی.
آکواریوم استانبول
در این آکواریوم ۲ سینمای ۵ بعدی هم تعبیه شده است که با نمایش فیلم های ۳ بعدی و شبیه سازی عناصر آب و باد و مه، تجربه های نمایشی بی نظیری برای بازدید کننده ها بوجود می آورند. البته برای رفتن به قسمت سینماها و دیدن فیلم های ۳ بعدی باید هزینه ی جدا بپردازید. علاوه بر این، در طول مسیر چند کافه قرار داه شده تا بازدید کنندگان در صورت تمایل در آنها بتوانند استراحت کنند.

البته این تنها تفریح اکواریوم نیست، در این آکواریوم، هزارتویی آینه ای وجود دارد که با پرداخت ۷ لیر می توانید وارد آن شوید و به کشف ناشناخته ها در دنیای آینه ها بپردازید. این قسمت آنقدر هیجان انگیز است که لحظات فوق العاده ای را برایتان رقم خواهد زد و بدون شک ارزش امتحان کردن را دارد.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

2
عالی
1
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
Mahmoud Sharifi
۰۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۶‌

عالی
people_outlineزوج
todayآبان
mohammad arjmandi
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۱‌

جای باحالیه
people_outlineدوستان
todayشهریور
Maysam Keihani
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۲۰:۰۰‌

آرامش بخش بود
people_outlineزوج
todayتیر