search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی آنتالیا

[ پنهان کردن ]
دروازه هادریانوس
شهر قدیم کلیسی (بافت تاریخی)
موزه آنتالیا
مناره ییولی
قلعه رمی
شهر تاریخی اسپندوس
پرگ
غار کارین
الیمپوس و چیمرا
غار داملاتاش
جاهای دیدنی آنتالیا جاذبه های شگفت انگیزی هستند که باید در شهر رنگارنگ آنتالیا ببینید. با خلیجی به رنگ فیروزه‌ای، ماسه‌های طلایی رنگ، معماری زیبای رومی و آثار پیش از تاریخ باشکوه، ممکن است جاهای دیدنی آنتالیا در ترکیه برای برخی بیش از حد انتظار باشد. شاید برای بعضی‌ها، انتخاب از میان این تنوع مکان‌های مختلف، گیج‌کننده و سخت باشد. اما سخت نگیرید! اگر هنوز برنامه سفرتان را نهایی کرده‌اید، نگاهی به لیست ما از ۱۰ مورد از جاذبه های گردشگری آنتالیا بیندازید.

دروازه هادریانوس


دروازه هادریانوس یا Hadrian’s Gate با ۳ طاق که با حکاکی‌های هنرمندانه‌ای تزئین شده است، به افتخار امپراتور رمی، هادریانوس ساخته شده است. سنگ‌تراشی‌های این دروازه، شما را به سفری در طول تاریخ و به جهان هلنی‌ها و رمی‌ها می‌برد. یکی از جذابیت‌های خاص این نقطه برای گردشگران این است که این دروازه نقطه ورود به شهر کلیسی است.
دروازه ماربل، حجاری‌ها و سنگ‌نگاری‌های فوق‌العاده این مجموعه و همچنین نقطه‌ای عالی برای تماشای بافت تاریخی شهر است. دروازه هادریانوس در خیابان آتاترک، منطقه بارباروس آنتالیا قرار دارد.

شهر قدیم کلیسی (بافت تاریخی)


شهر قدیمی و تاریخی آنتالیا که به نام «کلیسی» مشهور است، ساختاری هزارتو مانند دارد و شما می‌توانید فضای کهن و رازآمیز شهری تاریخی را احساس کنید. بخش بزرگی از گردشگرانی که برای بازدید از جاهای دیدنی آنتالیا به این شهر می‌آیند، مجذوب بخش قدیمی شهر می‌شوند. اینجا که قبلا مسکونی بوده است، اکنون به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا، تعداد زیادی از هتل‌های لوکس، گالری‌های هنری، مغازه‌های فروش سوغات و یادگاری و رستوران‌های متنوع را در خود جای داده است.
بهترین جاهایی که باید در آنتالیا بازدید کنید در همین بخش قدیمی شهر یا کلیسی جای دارد. حتما از مسجد تکلی محمد پاشا، مناره کسیک، دروازه دژ کیل کپسی و ... بازدید کنید. همچنین چشم‌انداز خیره‌کننده مدیترانه را از بندرگاه قدیمی از دست ندهید.
جاهای دیدنی آنتالیا

موزه آنتالیا


موزه آنتالیا، مجموعه غنی از آثار تاریخی را خود جای داده است که جنبه‌های مختلف تاریخ غنی ترکیه را به نمایش می‌گذارد. بازدید از این موزه یکی از جاهای دیدنی آنتالیا است که به آسانی نمی‌توانید از دستش بدهید. شما با بازدید از موزه آنتالیا می‌توانید چشم‌اندازی فراگیر و جهانی از تمدن و تاریخ را ببینید. برخی از مهمترین نتایج حفاری‌های باستان‌شناسی در سواحل ترکیه در این موزه نمایش داده شده است.
جاذبه‌های کلیدی این موزه موزائیک‌های سلکوئی، اشیای نقره شهر اسپندوس، مجسمه‌های الهه‌های شهر پرگ است. موزه آنتالیا در خیابان کنیالتی قرار دارد.

مناره ییولی


یکی از جاهای دیدنی آنتالیا که مشخصه این شهر هم به شما می‌رود، مناره ییولی است که یک مسجد مربوط به سده سیزدهم است و هنوز هم دایر است. این مسجد توسط سلطان علاالدین کیکوباد ساخته شده است و نمونه درخشانی از معماری سلجوقیان به شمار می‌رود. گالری ایجاد شده در بالای این برج ۸ ضلعی، نمایی فراگیر و همه سویه از شهر را به شما عرضه می‌کند.
مناره مسجد با ۱۲۹ فوت ارتفاع متعلق به مسجدی با ۶ گنبد در فضایی بسیار دیدنی با معماری سبک سلجوقی سده سیزدهم میلادی است.

قلعه رمی


هدف اولیه ساخت این برج استوانه‌ای ۱۴ متری، دیده‌بانی بندر قدیمی شهر (Old Harbor) در سده دوم میلادی بوده است. امروز هم تقریبا همان وظیفه را دارد. با این تفاوت که به جای نگهبانی از بندر قدیمی، می‌توانید غروب شگفت‌انگیز خورشید و محیط الهام‌بخش و مسحورکننده شهر را تماشا کنید. قلعه رمی ((Hıdırlık Kalesi))، یکی از جاهای دیدنی آنتالیا است که بین مردم محلی برای پیک‌نیک رفتن بسیار محبوب است.
مهمترین ویژگی این منطقه در میان جاذبه های گردشگری آنتالیا، غروب سورئال خورشید در پس‌زمینه باز افق است. همچنین این دژ توسط پارک بزرگ کارلیگ‌لو محاصره شده که برای دوستداران آرامش و سکوت عالی است.

شهر تاریخی اسپندوس


اسپندوس، یکی از جاهای دیدنی آنتالیای ترکیه است که قطعا باید در لیست بازدیدهای شما از این منطقه باشد. گفته شده که این منطقه، سالم‌ترین و بزرگترین محوطه باستان‌شناسی رومی در جهان است. شهر باستانی Aspendos، یک آمفی‌تئاتر رومی مشهور را در خود جای داده است که در میان مهمترین جاذبه های گردشگری آنتالیا قرار دارد.
اسپندوس در ۴۷ کیلومتری شرق آنتالیا که می‌تواند شما را با آثار و ویرانه‌های شگفت‌انگیزش، مسحور خود کند در سده دوم میلادی ساخته شده است. این محوطه تاریخی مخصوص آن است که به آرامی با همراهانتان قدم بزنید و محیط را تماشا کنید.
آمفی‌تئاتر این محوطه، ظرفیت ۱۵۰۰۰ نفر را داشته است و شما را به سفری در تاریخ به قرن دوم میلادی می‌برد. همچنین در همین آمفی‌تئاتر، نمایش‌های تئاتر و باله برگزار می‌شود که نباید از دست بدهید.
شما می‌توانید با کرایه خودرو، با اتوبوس یا با تورهای گروهی به این محوطه بیایید.

پرگ


پرگ در ۱۷ کیلومتری شرق آنتالیا یکی از بهترین جاهای دیدنی آنتالیا است. این محوطه ترکیبی از هر دو نوع معماری یونانی و رومی را در خود دارد. زیبایی‌های این شهر در ویرانه‌های استادیوم، بازمانده‌های معبد شهر و طاق‌های نیمه‌ویران نهفته است. با وجودی که پرگ یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری آنتالیا است، اما تعداد گردشگران کمتری دارد. زیرا به خوبی دیگر مکان‌های تاریخی محافظت نشده است. اما حس آرامش نهفته در اینجا زمانی که شما در خیابان‌ها و میان ویرانه‌های آن قدم می‌زنید، شما را فرامی‌گیرد و نمی‌گذارد به آسانی رهایش کنید.
جاذبه‌های کلیدی: حمام‌های رومی، دروازه هلنی، آکروپلیس، معابد نیمه‌ساخته شده، طاق‌های ویرانه و استادیوم متروکه این شهر، چیزهایی هستند که باید در پرگ ببینید. سعی کنید ظهرها به این شهر نروید چون بسیار گرم است و ممکن است گرمازده شوید. از شهر دلموس، می‌توانید با اتوبوس، مینی‌بوس یا خودروی کرایه‌ای به این منطقه بروید.

غار کارین


غار کارین در ۲۷ کیلومتری شمال غرب آنتالیا، یکی از نقاط پیش از تاریخ در میان جاهای دیدنی استانبول است. گفته شده که این غارها نزدیک به ۲۵۰۰۰ سال قدمت دارند. آثاری از دوران اولیه و میانه دوره پالئولیتیک مانند استخوان، دندان، سلاح سنگی و ... از این منطقه یافت شده است. برخی از مسیرهای غار Karain Magarası بسیار باریک هستند. اما همه آنها ارزش کاوش برای سفر به دوران‌های اولیه انسان را دارند. یک موزه در کنار این محوطه، آثار باستانی کاوش‌شده را به نمایش گذاشته است.

الیمپوس و چیمرا


روستاهای دوگانه الیمپوس و چیرالی Olympos and the Chimera، در ۸۰ کیلومتری جنوب غربی آنتالیا جایگاه ویژه‌ای در لیست جاهای دیدنی آنتالیا دارند. محدوده خط ساحلی این روستاها با ویرانه‌های شهر باستانی الیمپوس محاصره شده است. الیمپوس، به بهشت خوش‌گذران‌ها و عاشقان پارتی مشهور است و چیرالی، جایی برای استراحت و ریلکس کردن در تعطیلات. ترکیبی کامل از ساحل و آثار تاریخی، در این جاذبه باشکوه قرار گرفته است.
شعله‌های طبیعی آتش که از میان سنگ‌های چیمرا (نزدیک شهر چیرالی) زبانه می‌کشند، یکی از جالب‌ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا است که نباید آن را از دست بدهید.
جاهای دیدنی آنتالیا

غار داملاتاش


یکی از جاهای دیدنی آنتالیا در ۱۲۷ کیلومتری غرب آنتالیا که کمتر به آن توجه شده، غار داملاتاش است. غار (Damlatas Magarasi) در حدود ۱۵۰۰۰ سال پیش و از استالاکتیت و استالاگمیت (چکنده‌سنگ و چکیده‌سنگ) تشکیل شده است. الگوهای مختلف از سنگ‌های رنگارنگ که از هر طرفی از دیواره‌های این غار بیرون آمده‌اند، آن را مناسب برای یک سفر ماجراجویانه می‌کند.
این غارها به اسم غارهای «درمان آسم» هم معروفند. بر اساس باورهای محلی، این غارها توانایی درمان بیماری آسم را دارند. به همین دلیل بیماران برای ۲۱ روز و هر روز به مدت ۴ ساعت در این غار می‌مانند. به دلیل همین استفاده، از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح، غار در اختیار بیماران آسمی است.


فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است