search
menu

ورزشگاه نقش جهان اصفهان

ورزشگاه نقش جهان اصفهان استادیومی چند منظوره بوده که فاز اول آن در سال ۱۳۸۱ افتتاح شده است. استادیوم نقش جهان ابتدا فقط برای مسابقات فوتبال طراحی شد و تیم سپاهان اصفهان در سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵ بازی‌های خانگی خود را در آن برگزار می‌کرد. اما فاز دوم ورزشگاه نقش جهان اصفهان پس از گذشت ۹ سال در سال ۱۳۹۵ بهره برداری شد و با وجود در بر گرفتن امکانات متنوع و حرفه ای اکنون به عنوان یکی از مدرن‌ترین ورزشگاه‌های استاندارد ایران با گنجایش ۷۵ هزار نفر شناخته می شود.
ورزشگاه نقش جهان اصفهان
ورزشگاه نقش جهان اصفهان دارای مساحتی به ابعاد ۳۰۰*۳۵۰ و به مساحت کل ۱۰۳۲۵۰ متر مربع است و از جاده اختصاصی ویژه به صورت دو باند مجزا به طول ۱۳۰۰ متر برخودار می باشد. از امکانات استادیوم نقش جهان اصفهان می توان به زمین چمن طبیعی با زهکشی، پیست دومیدانی ۸ باندی، پیست ورزش‌های ۷ گانه، تونل ماراتن با شیب ۵ درصد، دو سالن والیبال و بسکتبال به مساحت ۷۸۰ مترمربع، سالن‌های ورزشی تمرینی کوچک: دارای رختکن، سونا، سالن تنیس روی میز و سالن ژیمناستیک، فضاهای اداری و امکانات پیش بینی شده سکوها، دفاتر هیات‌های ورزشی، رختکن اختصاصی مربیان، رختکن ویژه چهار تیم ورزشی، رختکن اختصاصی داوران، رختکن ویژه دو تیم معلولین، انتظامات، بهداری، اتاق تست دوپینگ و تقلیل وزن، تریا، سرویس‌های بهداشتی و انبار اشاره نمود.
ورزشگاه نقش جهان اصفهان
موقعیت مکانی ورزشگاه نقش جهان اصفهان به طور کاملا دقیق در شمال شهر اصفهان در اتوبان کاوه بلوار فرزانگان و در مجاورت پارک جنگلی که با عنوان باغ فدک نیز شناخته می شود، مابین دو شهر اصفهان و دولت‌آباد قرار گرفته است.

فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است