search
menu

برج خلیفه دبی

[ پنهان کردن ]
درباره برج خلیفه دبی
چرا بازدید از برج خلیفه دبی پیشنهاد می‌شود؟
ساختار و امکانات برج خلیفه دبی
تاریخچه برج خلیفه دبی
معماری برج خلیفه دبی
هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از برج خلیفه دبی چه قدر است؟
فصل مناسب برای بازدید از برج خلیفه دبی چه زمانی است؟
چگونه به برج خلیفه دبی برویم؟
در نزدیکی برج خلیفه دبی از چه جاهای دیدنی دیگری می‌توان بازدید کرد؟
چه هتل هایی در نزدیکی برج خلیفه دبی برای اقامت وجود دارد؟
چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به برج خلیفه دبی هستند؟

درباره برج خلیفه دبی


برج خلیفه دبی که با نام اختصاری برج دبی نیز شناخته می‌شود، یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است. برج دبی که نمادی برای تمدن و مدرنیزه شدن شهر دبی نیز به شمار می‌رود، ارتفاعی ۸۳۰ متری دارد و بدین‌ترتیب بلندترین برج جهان نیز لقب گرفته است. به طور کلی، برج دبی به اندازه ارتفاع بسیار بالایی که دارد، زیبا و دیدنی هم هست. پس اگر بلیط هواپیما دبی بخرید و مسافر این شهر شوید، مطمئنا باید برنامه ویژه‌ای برای بازدید از Burj Khalifa داشته باشید.
برج خلیفه دبی که به نام برج دبی هم شناخته می‌شود، بلندترین ساختمان جهان و از نمادهای شهر دبی و کشور امارات متحده عربی است. این برج زمانی که ساختش در سال ۲۰۰۹ و پس از پنج سال به پایان رسید، توانست با ثبت ارتفاع دقیق ۸۲۸ متر، این عنوان را به دست آورد و همچنان آن را تا کنون حفظ کند.
ساخت این برج بخشی از برنامه بلند مدت کشور امارت متحده عربی در کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و گسترش صنعت گردشگری بود.
این ساختمان چندکاربره دارای واحدهای مسکونی، هتل، استخر، فروشگاه و دفاتر تجاری و اداری است. آدریان اسمیت طراح و معمار این ساختمان، برج خلیفه را با الهام از معماری اسلامی منطقه از جمله مسجد سامره عراق طراحی کرده است.
برج خلیفه پس از گشایش موجب رونق گرفتن منطقه پیرامونی خود شد و چندین فروشگاه و هتل در پیرامون آن و به واسطه جاذبه‌ای که ایجاد کرده بود ساخته شدند. در نتیجه این برج توانست علاوه بر آنکه خود تبدیل به یک نماد برای اقتصاد امارات شود، به گردش مالی دبی هم کمک کند. گفته می‌شود واحدهای مسکونی این برج در کمتر از ۸ ساعت به فروش رفتند.

چرا بازدید از برج خلیفه دبی پیشنهاد می‌شود؟


برج خلیفه دبی مرتفع‌ترین بنا در جهان به شمار می‌رود.
از برج خلیفه به عنوان بلندترین سازه آزاد و برجی با بیشترین تعداد طبقات در جهان نیز یاد می‌شود.
برج خلیفه با شکل و شمایل زیبای خود، عنصر و نماد اصلی مدرن شدن کشور امارات به حساب می‌آید.
این برج در یکی از بهترین نقاط شهر دبی واقع شده و دسترسی به آن بسیار راحت است.

برج خلیفه دبی

ساختار و امکانات برج خلیفه دبی


برج خلیفه با ۱۵۴ طبقه دارای نمایی از جنس آلومینیوم و فولاد است. در این برج و مجموعه پیرامونی آن اکنون ۳۰ هزار واحد مسکونی، ۹ هتل، ۳۰ هزار متر مربع فضای پارکینگ در دو طبقه، مرکز خرید دبی و یک دریاچه مصنوعی به مساحت ۱۲۰ هزار متر مربع جای گرفته است. در ساخت برج خلیفه چیزی در حدود ۴ هزار تن فولاد به کار رفته است. در این ساختمان ۵۷ آسانسور و ۸ پله برقی به کار رفته است.
در برج خلیفه هتل «آرمانی» متعلق به جورجیو آرمانی طراح ایتالیایی با ۳۰۴ اتاق در طبقات پایینی برج جای گرفته است. در طبقه ۷۶ این برج یک استخر شنای بزرگ هم قرار دارد.
برج خلیفه هم اکنون با مجموعه گسترده‌ای از فروشگاه‌ها و مراکز خرید، آبنما، پارک و جاذبه‌های دیگر احاطه شده و توانسته تبدیل به یک قطب گردشگری در امیرنشین دبی شود.

برج خلیفه دبی

تاریخچه برج خلیفه دبی


همانطور که پیشتر ذکر شد، برج خلیفه قدمت چندانی نداشته و از دستاوردهای معماری مدرن در شهر دبی است. کلنگ ساخته شدن این برج در سال ۲۰۰۴ میلادی به زمین کوبیده شد و ۵ سال پس از آن، یعنی در سال ۲۰۰۹ میلادی، برج خلیفه آماده بهره‌برداری بود. با این حال، تاریخ افتتاح برج خلیفه دبی به سال ۲۰۱۰ میلادی برمی‌گردد. در ابتدای افتتاح برج، همه آن را با نام برج دبی می‌شناختند اما بعدها از آن با عنوان برج خلیفه یاد شد. جالب است بدانید که هزینه ساخت برج خلیفه دبی ۱.۵ میلیارد دلار بود. اهداف ساخت این برج بسیار متنوع بود اما بارزترین آنها تلاش برای رهایی از اقتصاد وابسته به نفت و همچنین رونق گردشگری در شهر دبی عنوان می‌شوند.
برج خلیفه دبی

معماری برج خلیفه دبی


درباره معماری بلندترین برج جهان و یکی از زیباترین جاهای دیدنی دبی هر چه که بنویسیم کم گفته‌ایم. بنای ۸۳۰ متری برج خلیفه که دارای۱۶۰ طبقه مجزاست، به قدری زیبا و تماشایی است که هر بازدیدکننده‌ای را مسحور تماشای خود می‌سازد. این برج توسط شرکت معماری اسکیدمور طراحی و اجرا شده است. جالب است بدانید در طراحی این برج از شکل و شمایل یک نوع گل به نام هایمنوکالیس استفاده شده است. استفاده هارمونیک از شیشه و فلز در طراحی داخلی برج خلیفه آن را به محیطی فوق العاده چشم و نواز و بی نظیر تبدیل کرده است. به طور کلی، تلاش طراحان برج خلیفه دبی بر این بوده که عناصر فرهنگی کشور امارات را به بهترین شکل ممکن با عناصر جهانی معماری ترکیب کنند. نکته جالب دیگر در مورد طراحی و معماری برج خلیفه این است که بیش از ۱۰۰۰ اثر هنری مربوط به خاورمیانه و سایر نقاط جهان در مکان‌های مختلف آن به کار برده شده‌اند. لازم به ذکر است که وزن تقریبی برج خلیفه دبی ۱۱۰ هزار تن عنوان می‌شود.
برج خلیفه دبی

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از برج خلیفه دبی چه قدر است؟


وقتی سازه‌ای به زیبایی برج خلیفه را برای بازدید خود انتخاب می‌کنید، اصلا نباید انتظار داشته باشید که بازدید شما از این مکان رایگان باشد. در واقع، برای ورود کلی شما به فضای داخلی برج خلیفه هزینه اندکی از شما دریافت خواهد شد. همچنین هزینه اقامت در هتل و استفاده از سایر امکانات برج نیز به صورت جداگانه باید پرداخت شود. در همین حال، برج دبی به قدری زیباست که شاید حتی بازدید ۴ تا ۵ ساعته از فضای داخلی آن هم نتوانید شما را به طور کامل با برج خلیفه آشنا کند.

فصل مناسب برای بازدید از برج خلیفه دبی چه زمانی است؟


آب و هوای گرمای شهر دبی باعث می‌شود که بهترین زمان خرید بلیط هواپیما خارجی دبی و سفر به این شهر، فصل زمستان باشد. در همین حال، فصل مناسب بازدید از برج خلیفه دبی نیز ۳ ماهه آخر سال خواهد بود. لازم به ذکر است که اگر شما به دنبال عکس گرفتن در برج خلیفه نباشید، بهتر است اواسط روز و ساعات پایانی شب را برای بازدید خود از این مکان انتخاب کنید تا با شلوغی جمعیت مواجه نشوید.

چگونه به برج خلیفه دبی برویم؟


یکی از بهترین راه‌های دسترسی به برج خلیفه دبی، استفاده از متروی این شهر است. کافیست شما سوار قطارهای خط مترو قرمز رنگ دبی شوید تا به راحتی با پیاده شدن در ایستگاه برج خلیفه بتوانید به این مکان دسترسی داشته باشید. البته اگر نخواهید مسیر بین ایستگاه مترو و برج را با پای پیاده طی کنید، می‌توانید از اتوبوس‌های خط F13 نیز برای دسترسی خودتان استفاده نمایید.
برج خلیفه دبی

در نزدیکی برج خلیفه دبی از چه جاهای دیدنی دیگری می‌توان بازدید کرد؟


مرکز خرید دبی مال: ۲۶۰ متر
آبنمای دبی: ۵۰۰ متر
سالن اپرای دبی: ۵۰۰ متر
پیست اسکی روی یخ دبی: ۱.۱ کیلومتر

چه هتل هایی در نزدیکی برج خلیفه دبی برای اقامت وجود دارد؟


هتل ارمنی: ۶۰ متر
هتل آدرس مال: ۱.۱ کیلومتر
هتل رامادا بای ویندهام: ۱.۵ کیلومتر
هتل منزل: ۲.۱ کیلومتر

چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به برج خلیفه دبی هستند؟


رستوران کاتسویا: ۸۰ متر
رستوران اتمسفر: ۲۴۰ متر
رستوران تولوم: ۶۰۰ متر
رسته حوقا مارکت: ۸۰۰ متر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است