search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

خیابان های دیدنی پاریس

[ پنهان کردن ]
خیابان های دیدنی پاریس و زیبایی‌های آن
خیابان روسیرس
خیابان بارس
خیابان بناپارت
خیابان کریمکس
خیابان شانزه لیزه
خیابان مونتسوریس
خیابان لابریویر
خیابان لامارک
خیابان نیکولاس فلامل
خیابان تورنل
خیابان سن
خیابان های دیدنی پاریس تنها خیابان‌هایی عادی برای رفت و آمد نیستند. خیابان های پاریس به دلیل معماری زیبا، کافه‌های دنج و فضای آرامش‌بخش خود به تنها بخشی از جاهای دیدنی پاریس به شمار می‌روند. در این مقاله با برخی از خیابان های دیدنی پاریس آشنا می‌شویم:

خیابان های دیدنی پاریس و زیبایی‌های آن


پاریس از شهرهای تاریخی اروپا با فرهنگ و اجتماعی غنی است. این شهر که تاریخی پرفراز و فرود را پشت سرگذاشته است، این گذشته و فرهنگ غنی را در معماری شهری و بافت کوچه‌ها و خیابان‌هایش گنجانده است. شما با قدم زدن در خیابان های پاریس بیشتر می‌توانید واقعیت زندگی در فرانسه را لمس کنید.

خیابان روسیرس


خیابان روسیرس در قلب محله ماریاس، از خیابان های دیدنی پاریس است که گویی از درون یک فیلم سینمایی بیرون آمده است. یک خیابان سنگ‌فرش‌شده که با کافه‌ها، غذاخوری‌ها و بوتیک‌های مستقل روسیرس یکی از خیابان‌های نمادین و ویژه پاریس است. یکی از جالب‌ترین بخش‌های خیابان Rosiers، مغازه فلافل‌فروشی آن در شماره ۳۴ است که شهرتی جهانی دارد.

خیابان بارس


در خیابان باریک و سنگ‌فرش‌شده Barres که خودروها به سختی می‌توانند در آن حرکت کنند، خانه‌هایی با دیوارهایی پوشیده شده از پیچک خودنمایی می‌کنند. خیابان بارس یکی از جاهایی است که می‌توانید در کافه‌های آن اسپرسو خود را مزه کنید و از شلوغی شهر در امان باشید.

خیابان بناپارت


خیابان بناپارت یکی از نوگراترین خیابان های دیدنی پاریس است. مغازه‌های خیابان Bonaparte به خوبی با لباس‌های شیک و مد روز و کتاب‌ها و مجلات نوگرا این ویژگی را بروز می‌دهند.

خیابان کریمکس


خیابان دیدنی Cremieux پاریس به خاطر خانه‌های رنگارنگ و گربه‌هایش که در اینستاگرام مشهور شدند شناخته می‌شود. این خیابان رنگارنگ بسیار به اپرای باستیل هم نزدیک است.
خیابان های دیدنی پاریس

خیابان شانزه لیزه


لیست خیابان های دیدنی پاریس بدون شانزه لیزه مشهورترین خیابان پاریس کامل نمی‌شود. این خیابان مشهور پاریس نه تنها در کنار برخی از مهمترین جاهای دیدنی پاریس و اماکن فرهنگی آن قرار گرفته، خود به دلیل زیبایی و جاذبه‌هایش بین مردم و گردشگران مشهور است. شانزه لیزه (Champs-Élysées) بلواری ایده آل برای خرید لباس‌های لوکس یا استراحت برای نوشیدن یک قهوه در کافه‌های آن است.

خیابان مونتسوریس


مونتسوریس یکی از زیباترین خیابان های دیدنی پاریس است که به پارک زیبای مونتسوریس هم نزدیک است. خیابان (Montsouris) در منطقه ۱۴ پاریس قرار گرفته و خیابانی سنگ‌فرش‌شده و مناسب برای قدم زدن و گردش به دور از شلوغی شهر است.

خیابان لابریویر


خانه صورتی رنگ مونتمارته مشهورترین ساختمان خیابان لابریویر است و خانه دالیدا خواننده مشهور فرانسوی هم در سمت دیگر آن قرار دارد. خیابان l’Abreuvoir مثل تصویری از گذشته پاریس است. در این خیابان سنگ‌فرش‌شده خانه‌هایی پوشیده شده از پیچک و پاپیتال اثری از ازدحام شهر یا هجوم گردشگران نیست. مخوصا اگر صبح و در میانه هفته به آن بیایید.

خیابان لامارک


خیابان لامارک یکی دیگر از خیابان های دیدنی پاریس در منطقه مونتمارته است. کافه مهاجر در خیابان Lamarck گویی از یک قرن پیش به جا مانده است. اسم خیابان برگرفته از نام یک پروفسور جانورشناس در سده ۱۸ و ۱۹ است.

خیابان نیکولاس فلامل


نیکولاس فلامل که یکی از شخصیت‌های داستان‌های هری پاتر است، شخصیتی واقعی بوده که همراه همسرش در پاریس زندگی می‌کرده است و جی.کی. رولینگ در زمان تحصیل در پاریس با آثار او آشنا می‌شود. در انتهای خیابان باریک Nicolas Flamel، برج کلیسای سنت جاکوب قرار دارد.
خیابان های دیدنی پاریس

خیابان تورنل


در فصل تابستان یکی از بهترین خیابان های دیدنی پاریس برای قدم زدن، خیابان تورنل است. فروشگاه‌ها و مغازه‌های کوچک و مستقلی در خیابان Tournelle هستند. از این خیابان می‌توانید کلیسای نوتردام را ببینید. در این خیابان مغازه‌های رسمی و ثبت‌شده‌ای رای کالاهای عتیقه مجاز وجود دارد و همچنین فضاهای سبزی برای پیک نیک کردن.

خیابان سن


به موازات خیابان بناپارت، خیابان سن همان جایگاه را از لحاظ داشتن مغازه‌های شیرینی‌فروشی دارد. همانطور که از نام خیابان مشخص است، خیابان سن به رود سن می‌رسد. در خیابان Seine می‌توانید شیرینی‌های ایتالیایی و شکلات‌های فرانسوی فوق‌العاده‌ای را امتحان کنید.


فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است