search
menu

پارک و قلعه ونسن پاریس

[ پنهان کردن ]
درباره پارک و قلعه ونسن یا وینسنس
معرفی پارک و قلعه ونسن یا وینسنس
چرا بازدید از پارک و قلعه ونسن یا وینسنس پیشنهاد می شود؟
بازدید از بخش های مختلف پارک وینسن یا وینسنس
چگونه به پارک و قلعه ونسن یا وینسنس برویم؟
چه جاهای دیدنی دیگری در نزدیکی پارک و قلعه ونسن یا وینسنس وجود دارند؟
چه هتل هایی در نزدیکی پارک و قلعه ونسن یا وینسنس وجود دارند؟
چه رستوران و غذاخوری هایی نزدیکی پارک و قلعه ونسن یا وینسنس وجود دارند؟

درباره پارک و قلعه ونسن یا وینسنس


یکی از ارزشمندترین و شگفت انگیزترین جاهای دیدنی پاریس که باید از آن بازدید کرد، پارک و قلعه ونسن یا وینسنس (Bois de Vincennes) است. عاشقان معماری باستانی، دوستداران تاریخ و طرفداران فرانسوی نباید بازدید از این پارک و قلعه را از دست بدهند. شاید پیش خود فکر کنید، در پاریس قلعه ها و پارک های جذاب زیادی وجود دارند و فرق پارک و قلعه ونسن یا وینسنس با آن ها در چیست؟ تفاوت این قلعه با سایر قلعه ها در ساختار معماری آن است. همچنین، تاریخ و گذشته بسیار جالب و حیرت انگیزی دارد. پس با خرید بلیط هواپیما پاریس به این شهر پرهیاهو سفر کنید تا بناها و پارک‌های زیبای آن را از نزدیک ببینید.
پارک و قلعه ونسن پاریس

معرفی پارک و قلعه ونسن یا وینسنس


پارک ونسن در شرق پاریس قرار دارد و به سبک انگلیسی ساخته شده است. نام این پارک از دهکده ای با همین نام در کنار پارک گرفته شده است. پارک ونسن منطقه ای است که هیچ سکنه ای در آن وجود ندارد و به همین دلیل همچون "پارک بولونی" به عنوان بخشی از نواحی پاریس تلقی نمی شود. اما به لحاظ اداری منطقه ۱۲ پاریس است. این پارک بسیار وسیع و بزرگ حدود ۹۹۴۷ کیلومتر مربع مساحت دارد که ۴ برابر هاید پارک لندن و ۳ برابر سنترال پارک نیویورک وسعت دارد. در ابتدا شاهان فرانسه از این منطقه به عنوان شکارگاه سلطنتی استفاده می کردند. اما بعدها پس از انقلاب کبیر فرانسه به محل تمرینات نظامی تبدیل گشت. در سال ۱۸۶۰ و در زمان فرمانروایی ناپلئون سوم، پارک ونسن یا وینسنس تشکیل یافت. در سال ۱۹۲۹ نیز، به منطقه ۱۲ پاریس الحاق گردید.
قلعه ونسن یا وینسنس در بخش انتهایی این پارک واقع شده است. کاخ وینسن در قرن چهاردهم به عنوان کاخ دوم شاهان فرانسه مورد استفاده قرار می گرفت و هم اکنون به عنوان موزه مورد بازدید عموم قرار گرفته است. یکی دیگر از سازه های موجود در پارک وینسن، عمارت ردوت دوگرای است که در بخش جنوب غربی پارک قرار دارد. این عمارت از ساخته های نظامی قرن نوزدهم و عصر لویی فیلیپ پادشاه فرانسه است. یک باغ وحش نیز به وسعت ۱۴.۵ هکتار در غرب پارک ونسن یا وینسنس قرار دارد.
پارک و قلعه ونسن پاریس

چرا بازدید از پارک و قلعه ونسن یا وینسنس پیشنهاد می شود؟


پارک ونسن که جنگل ونسن نیز نامیده می شود، بیش از ۹ هکتار وسعت دارد و به جرأت می توان آن را بزرگ ترین فضای سبز پاریس نامید. در این پارک ۴ دریاچه به نام های Lac de Gravelle در جنوب شرقی، Lac de Saint-Mande در شمال غرب، Lac de Minimes در شمال شرق و Lac Daumesnil در منتهی غرب وجود دارند. از دیگر بخش های این فضای سبز وسیع می توان مرکز اسب سواری، پارک گل، قلعه ونسن، پارک حیوانات، محوطه پیاده روی و دوچرخه سواری را نام برد.

بازدید از بخش های مختلف پارک وینسن یا وینسنس


قلعه ونسن (Vincennes): قلعه باشکوه وینسن از قلعه های پادشاهی قرن ۱۴ و ۱۷ است و در شرق پاریس و شهر ونسن قرار دارد. بنای این قلعه بسیار مستحکم است و برج های دایره ای در گوشه های آن وجود دارند.
پارک گل ها یا پارک فلورال (Parc Floral Paris): این پارک بخشی از پارک وینسن بوده و یکی از زیباترین پارک های شهری و پارک گیاه شناسی پاریس در منطقه ۱۲ است. در این پارک ۳۰۰۰ گونه گیاهی و صدها نوع گل وجود دارند. یکی از دلایل معروفیت و شهرت این پارک، وجود گونه های مختلف گل زنبق در آن است. علاوه بر این، برخی ویژگی های جذاب آن برای کسانی که با خرید بلیط هواپیما به این شهر سفر می‌کنند شامل معماری جالب سبک ژاپنی، زمین گلف مینیاتور، چمن پیک نیک، باغ مجسمه سازی، تنیس روی میز و آثاری از الکساندر کالدر و آلبرتو جیکومتتی هستند.
پارک و قلعه ونسن پاریس
باغ وحش ونسن (parc zoologique de Paris): باغ وحش پاریس که پیشتر پارک جانورشناسی نام داشت، امروزه با نام باغ وحش ونسن شناخته می شود. این باغ وحش به عنوان مکمل "جاردن د پلانتس" طراحی گردیده و برای مشاهده رفتار و زندگی حیوانات در یک محیط مناسب اختصاص داده شده است. این باغ وحش در از نوامبر سال ۲۰۰۸ تا آوریل ۲۰۱۴ به دلیل کوچک بودن فضای باغ وحش و فرسودگی و همچنین عدم انطباق با معیارها و استانداردهای قرن بیست و یکم بسته شد. سرانجام در دسامبر سال ۲۰۱۱ باغ وحش ونسن مورد بازسازی قرار گرفت و این پروسه بیش از دو سال و نیم طول کشید. پس از پایان بازسازی، باغ وحش ونسن به ۵ محیط طبیعی (Biozones) دسته بندی شد. با این کار بهبود محیط زیست افزایش یافت.

چگونه به پارک و قلعه ونسن یا وینسنس برویم؟


برای رفتن به پارک و قلعه ونسن یا وینسنس از مترو خط ۱، 8 و یا RER A می توان استفاده کرد. همچنین، می توان از اتوبوس های شماره ۴۶ ، ۱۱۲ و ۳۲۵ استفاده کرد.

چه جاهای دیدنی دیگری در نزدیکی پارک و قلعه ونسن یا وینسنس وجود دارند؟


باغ مطالعات گیاه شناسی: ۲.۷ کیلومتر
سیرک پیندِر (Cirque Pinder) فاصله: ۴.۶ کیلومتر
بنای یادبود پاویلیون بالتارد (Pavillon Baltard) فاصله: ۵.۵ کیلومتر
پارک اسکیت بورد: ۵.۵ کیلومتر
پارک بِرسی: ۵.۸ کیلومتر
کتابخانه ملی فرانسه: ۶.۲ کیلومتر

چه هتل هایی در نزدیکی پارک و قلعه ونسن یا وینسنس وجود دارند؟


فاصله پارک و قلعه ونسن یا وینسنس تا:
هتل Hôtel Du Château Vincennes فاصله: ۱ کیلومتر
هتل Le Mansart فاصله: ۱.۵ کیلومتر
هتل Le Ruisseau فاصله: ۱.۸ کیلومتر
هتل Le Vincennes فاصله: ۱.۹ کیلومتر
هتل le Kleber فاصله: ۲.۷ کیلومتر

چه رستوران و غذاخوری هایی نزدیکی پارک و قلعه ونسن یا وینسنس وجود دارند؟


فاصله پارک و قلعه ونسن یا وینسنس تا:
رستوران Bioteafood فاصله: ۲۴۰ متر
رستوران El Gringo فاصله: ۲۹۰ متر
رستوران Le Château Des Vignerons فاصله: ۳۰۰ متر
رستوران Le CO2 فاصله: ۷۵۰ متر
رستوران Le Club Foch فاصله: ۱ کیلومتر
رستوران La Table Des Troys فاصله: ۱.۴ کیلومتر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است