search
menu

پارک بولونی پاریس

[ پنهان کردن ]
چرا بازدید از پارک بولونی پاریس پیشنهاد می شود؟
تاریخچه
قسمت‌های مختلف پارک بولونی پاریس
خورد و خوراک در پارک بولونی پاریس
هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از پارک بولونی پاریس چه قدر است؟
فصل مناسب برای بازدید از پارک بولونی پاریس چه زمانی است؟
چگونه به پارک بولونی پاریس برویم؟
در نزدیکی پارک بولونی پاریس از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟
چه هتل هایی در نزدیکی پارک بولونی پاریس برای اقامت وجود دارد؟
چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به پارک بولونی پاریس هستند؟

چرا بازدید از پارک بولونی پاریس پیشنهاد می شود؟


وجود پارک ها و فضای سبز در شهرهای مدرن و پیشرفته امروزی یک باید است. ریه های سبزی که وجودشان علاوه بر تامین هوایی بهتر، چهره زیبایی به شهرها هم می دهند. در میان پارک های شهری مختلف پارک مرکزی نیویورک نسبت به سایر پارک ها شناخته شده تر است. مشابه این پارک و شاید بهتر از آن را در دل پاریس و با عنوان پارک بولونی پاریس(Bois de Boulogne) می توان پیدا کرد. پارک بولونی پارک محلی و محبوب پاریسی ها برای گذراندن ساعات بیکاری و تفریح است. کمربند سبزی که قلب پاریس را در تپش نگه داشته است و وسعتی دوبرابر پارک مرکزی نویورک دارد. پس با خرید بلیط هواپیما پاریس حتما در این پارک قدم بزنید و مناظر زیبای آن را به خاطر بسپارید.
پارک بولونی پاریس

تاریخچه


فضای سبزی وسعی که امروزه ما با عنوان پارک بولونی می شناسیم در گذشته منطقه محافظت شده برای شکار مسئولان و افراد سلطنتی بوده است. این پارک در گذشته جنگل بلوطی قدیمی با درختان کهنسال بوده که برای شکار و تفریح فیلیپ آگوستوس و فیلیپ IV هرس و مرتب شده بود. در دوران قرون وسطی این جنگ قدیمی شاهد حضور چند کلیسا بر زمین خود بود. دردوران سلطنت هنری دوم و سوم دورتا دور این جنگل را دیوارهای بلند و ضخیم ساختند.
لویی شانزدهم که در دوران انقلاب فرانسه( ۱۷۸۹) با گیوتین اعدام شد، اولین کسی بود که دروازهای این جنگل سلطنتی را رو به عموم باز کرد تا مردم عادی نیز از این زیبایی طبیعی لذت ببرند. در سال ۱۸۵۲ ناپلئون سوم این منطقه جنگلی را برای احداث پارک بزرگ عمومی واگذار کرد. پروسه احداث پارک نیازمند تلاش های بیشتر بود و به ویژه از اواسط تا اواخر قرن نوزدهم این تلاش ها برای افزاش فضای سبز از قسمت غربی شهر در سال ۱۸۵۵ صورت گرفت. پارک هایی که به طور مستقیم از شرق پاریس تا غرب شهر کشیده شده بودند عنوان" ریه های پاریس" را گرفته و از ضروریات اکولوژی و سلامت شهر شمرده شدند.
پارک بولونی پاریس

قسمت‌های مختلف پارک بولونی پاریس


مسیر پیاده روی، درختان و گیاهان پارک بولونی پاریس
پارک بولونی پاریس با داشتن بیش از ۱۷ مسیر پیاده روی بهترین مکان برای پیاده روی و تماشای درختان و گیاهان مختلف است. اطراف مسیرهای پیاده روی این پارک درختان بلوط، سدر، گینگو و چندین درخت دیگر گرفته و فضایی بسیار رویایی برای پیاده روی و عکاسی ایجاد کرده است. بعلاوه می توانید با کرایه دوچرخه در مسیرهای تعیین شده پارک دوچرخه سواری کرده و لذت سواری در میان درختان را داشته باشید. در هنگام بازدید حتما از باغ باگاتل(Jardin Bagatelle) که به سبک انگلیسی طراحی و ایجاد شده و به مجموعه رزها و مرداب های پر از گل مردابش مشهور است، بازدید کنید. از طرفی دیگر باغ گل پارک بولونی مجموعه وسیعی از انواع گل و گیاهان را دارد.
دریاچه های مصنوعی، چشمه ها و آبشارها
پارک بولونی به داشتن تعداد فراوانی چشمه، آبشار و دریاچه مصنوعی پر از اردک، غاز، قو و چندین پرنده دیگر مشهور است. زیباترین قسمت این دریاچه ها این است که بازدید کنندگان می توانند سوار بر قایق ها مانند شاهزادگان سلطنتی از قایق سواری آرام در این دریاچه های پر از گل و قو زیر نور طلایی رنگ آفتاب لذت ببرند. در کل ۲ دریاچه مصنوعی و ۸ مرداب در پارک بولونی پاریس وجود دارد.
پارک بولونی پاریس
رویداد های ورزشی
شاید برایتان جالب باشد بدانید برخی از رویدادهای ورزشی مانند تورنمنت تنیس آزاد فرانسه همه ساله در زمین تنیس پارک بولونی پاریس برگزار می شود. علاه بر تنیس مسابقات اسب سواری نیز در این پارک برگزار می شود.
اجراهای تئاتر روباز
بد نیست بدانید همه ساله بازی ها و اجراهای آزاد تئاتر درماه های تابستان در باغ شکسپیر پارک بولونی برگزار می شود. گرچه اکثریت اجراها به زبان فرانسوی هستند اما برخی از اجراها ه به زبان انگلیسی اجرا می شوند.

خورد و خوراک در پارک بولونی پاریس


در پارک بولونی چندین رستوران مختلف قرار دارد و کیفیت غذاها و محیط برخی از آن ها به اندازه ای است که توانسته اند ستاره میشیلن دریافت کنند. به طور مثال می توان رستوران Le Pré Catalan که دارای سه ستاره میشیلن و رستوران La Grande Cascade که دارای یک ستاره میشلن است را نام برد.

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از پارک بولونی پاریس چه قدر است؟


خود پارک بولونی به صورت ۲۴ ساعته فعال است اما جاذبه ها و مکان های دیدنی داخل پارک تایم های کاری متفاوتی دارند.

فصل مناسب برای بازدید از پارک بولونی پاریس چه زمانی است؟


اگر قصد خرید بلیط هواپیما و سفر به شهر پاریس و بازدید از این پارک را دارید باید بدانید. بهترین زمان از نظر آب و هوایی ایام تابستان( ژوئن- آگوست) است. اما در این ایام گردشگران بسیاری در پاریس هستند. ایام زمستان معمولا گردشگرن کمتری در پارک بولونی هستند اما هوا در این ایام برای فعالیت در پارک مناسب نیست، در ایام سپتامبر- اکتبر پاریس آب و هوای مناسب تر و گردشگران کمتری دارد و بهترین زمان برای بازدید از پارک بولونی است. اما به خاطر داشته باشید قبل از سفر به این شهر زیبا حتما راهنمای سفر پاریس را مطالعه کنید تا بتوانید در مدت ۴ روز جاهای دیدنی این شهر را ببینید.

چگونه به پارک بولونی پاریس برویم؟


اصلی ترین ورودی پارک بولونی پاریس در غرب پاریس قرار دارد. راحت ترین روش دسترسی به پارک بولون استفاده از مترو و قطارهای تندرو است که ایستگاه های آن در نقاط مختلف پاریس قرار دارد.

در نزدیکی پارک بولونی پاریس از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟


عمارت کیسو: ۲.۴ کیلومتر
برج ایفل: ۴.۸ کیلومتر

چه هتل هایی در نزدیکی پارک بولونی پاریس برای اقامت وجود دارد؟


هتل ادوارد ۷: ۸.۷ کیلومتر
هتل دی سرس: ۵.۲ کیلومتر
هتل نووتل پاریس لا دفنس: ۳.۴ کیلومتر

چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به پارک بولونی پاریس هستند؟


رستوران ناگومی: ۲.۵ کیلومتر
رستوران بارباکوآ: ۲.۷ کیلومتر
رستوران ژاپنی یامی: ۳.۴ کیلومتر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است