search
menu

موزه سلطنتی انتاریو

[ پنهان کردن ]
درباره موزه سلطنتی انتاریو
چرا بازدید از موزه سلطنتی انتاریو پیشنهاد می شود؟
تاریخچه موزه رویال انتاریو
معماری موزه رویال انتاریو
در موزه سلطنتی انتاریو از چه چیزهایی می توان بازدید کرد؟
هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از موزه سلطنتی انتاریو چه قدر است؟
فصل مناسب برای بازدید از موزه سلطنتی انتاریو چه زمانی است؟
چگونه به موزه رویال انتاریو برویم؟
از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟
چه هتل هایی در نزدیکی موزه سلطنتی انتاریو برای اقامت وجود دارند؟
چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به موزه سلطنتی انتاریو هستند؟

درباره موزه سلطنتی انتاریو


ساختمان نوساز موزه سلطنتی انتاریو در فراسوی نمای خارجی منحصر به فرد و عجیبش، مجموعه‌ای دیدنی را برای خانواده ها و خریداران بلیط هواپیما تورنتو گرد هم آورده است. موزه ای که فارغ از سن و سال گردشگران همه را به نوعی درگیر دنیای شگفت انگیز خود می کند. پوسته مدرن این ساختمان از میلیون ها آثار باستانی و ارزشمند تاریخی نگهداری می کند و این تلفیق شما را به وجد خواهد آورد.

چرا بازدید از موزه سلطنتی انتاریو پیشنهاد می شود؟


• موزه رویال انتاریو یکی از بزرگ ترین موزه های کشور کانادا به حساب می آید.
• در این موزه آثار ایرانی زیادی به نمایش گذاشته شده است.
• معماری ساختمان موزه چشم گیر و جذاب است.
• محل مناسبی برای سپری کردن وقت به همراه خانواده است.
موزه سلطنتی انتاریو

تاریخچه موزه رویال انتاریو


در قرن بیستم بود که بنا شد موزه ای بین المللی در تورنتو ساخته شود، یعنی در سال ۱۹۱۲ کار طراحی آن شروع و در سال ۱۹۱۴ افتتاح شد. این ساختمان تاریخی ۵ موزه از جمله موزه رویال انتاریو را در خود جای داده و تحت نظر دانشگاه تورنتو بود ولی در سال ۱۹۶۸ به موزه مستقلی تبدیل شد و سرانجام در سال ۲۰۰۷ ساختمان قدیمی بازسازی شده و در کنار آن سازه ای با طراحی شاهکارانه به عنوان سمبل تورنتو در قرن بیست و یکم افتتاح شد.

معماری موزه رویال انتاریو


۲ معمار کانادایی، فرانک دارلینگ و جان پترسون طراحان ساختمان اصلی موزه بودند ولی کار طراحی نهایی ساختمان مولتی میلیون دلاری و مدرن موزه را دنیل لیبسکیند بر عهده داشت. سازه غول پیکری که از شیشه و آلومینیوم ساخته شده و شباهت کمی به دیگر آثار این معمار معروف ندارد. این طراحی ویژه موزه رویال اونتاریو را به یکی از مشهورترین جاهای دیدنی تورنتو تبدیل کرده است.

در موزه سلطنتی انتاریو از چه چیزهایی می توان بازدید کرد؟


هر شی‌ای داستان و حکایتی دارد و این موزه با گرد هم آوردن آثار و مجموعه هایی از میان قرن ها و مرزهای مختلف به این داستان ها روحی دمیده است. این موزه در حال حاضر بیش از ۶ میلیون اشیا و ۴۰ گالری مختلف را در خود جای داده و مجموعه ای از دایناسورها، فسیل ها، سنگ های آسمانی، آثار تاریخی اروپایی و کانادایی، آثار هنری آفریقایی، شرقی و آسیایی و همچنین کلکسیونی از لباس ها و دکوری ها را به نمایش گذاشته است.
موزه سلطنتی انتاریو
سنگ های آسمانی مریخ
حدود ۲۰ میلیون سال پیش، صخره ای از دل کوه آتشفشانی سیاره سرخ به فضا پرتاب شد که در شمال غربی آفریقا سقوط کرد. حالا علاوه بر اینکه این سنگ ها از سیاره دیگری آمده اند، همین که باعث شدند ماهیت و سرآغاز مریخ کشف شود از شگفتی های بزرگ آن ها به شمار می رود. این سنگ ها نشان دادند که قدمت مریخ آنقدرها که برآورد شده بود، زیاد نیست. سنگ های مریخی را می توانید در یکی از سالن های موزه سلطنتی انتاریو و پشت ویترین های شیشه ای بزرگی ببینید.
شیر باستانی
در قسمتی از موزه نقاشیِ دیواری شیری را می بینید که قالب ریزی آن حدود ۲ هزار سال پیش انجام شده و بالای اتاق سلطنتی شاه نبوچادنزار دوم نصب بوده است. همان پادشاهی که دستور ساخت برج بابل، باغ های معلق بابل و عجایب هفتگانه جهان را داده بود. تصویر این شیر مثل دروازه ای است که شما را به روزهای طلایی بابل می برد.
کرگدن سفید
در طبقه دوم و گالری Schad حیوانات زیادی در ویترین های شیشه ای به نمایش گذاشته شده‌اند که از جمله آن ها می توان به کرگدن ۲ تنی اشاره داشت. این کرگدن که نزدیک به ورودی گالری قرار داده شده، حدود ۴۵ سال در باغ وحش تورنتو زندگی می کرد و بعد از مرگش در این موزه از او نگهداری شد. این گالری بر روی آموزش خطرات انقراض حیوانات تمرکز دارد و از این نظر اهمیت ویژه ای دارد.
آثار نقاش معروف کانادایی
در سال ۱۸۲۲ هنرمند کانادایی پاول کین برای آموزش نقاشی به ایتالیا سفر کرد و بعد از بازگشتش به کانادا داستان ها و تجربه های خود از مردم آنجا را به تصویر در آورد. او حدود ۷۰۰ نقاشی کشید و به یکی از معروف ترین نقاش های کشور تبدیل شد. آثار زیبای او در موزه سلطنتی انتاریو به نمایش گذاشته شده است.
دایناسورها
این موزه دارای یک گالری دایناسور از نمونه های مربوط به دوره ژوراسیک و کرتاسه است که شما را به دیدن اسکلت ۲۷ متری دایناسور باروسوروس می برد. حیوانی که گفته می شود در زمان حیاتش حدود ۱۵ تن وزن داشته است. البته علاوه بر این مجموعه، گالری هایی دیگری از پرندگان، پستانداران و حتی انسان های نخستین نیز در این موزه وجود دارند.
تندیس گاوبازی باستانی
تندیسی باستانی در این موزه نگهداری می شود که یکی از بحث برانگیزترین اشیا این موزه به شمار می رود. قدمت این تندیس به ۱۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد و در سال ۱۹۳۱ توسط باستان شناس و سازنده این موزه کشف شده است.

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از موزه سلطنتی انتاریو چه قدر است؟


این موزه به غیر از ۲۵ دسامبر در بقیه ایام سال پذیرای گردشگران شهر تورنتو است و در کمتر از ۲ ساعت می توان از بخش های مختلف موزه دیدن کرد. گفتنی است که مانند هر موزه دیگری باید برای ورود به این موزه مبلغی پرداخت شود. البته برای دانش آموزان، کودکان و دانشجویان تخفیف هایی در نظر گرفته شده است.
موزه سلطنتی انتاریو

فصل مناسب برای بازدید از موزه سلطنتی انتاریو چه زمانی است؟


شهر تورنتو از ماه اکتبر تا آوریل پر از گردشگران و خریداران بلیط هواپیما کانادا است و به طبع موزه سلطنتی انتاریو نیز شلوغ تر می شود ولی در زمستان تعداد بازدیدکنندگان کمتر می شود. به هر حال هر فصلی را انتخاب کردید، به جای آخر هفته ها در اواسط هفته یا جمعه ها به بازدید موزه بروید.

چگونه به موزه رویال انتاریو برویم؟


نزدیک ترین ایستگاه مترو به موزه رویال انتاریو، ایستگاه سنت جورج و ایستگاه موزه است که هر کدام از این ایستگاه ها به یکی از ورودی های موزه نزدیک هستند. ضمنا از ایستگاه اتوبوس پارک کویین نیز می توان دسترسی راحتی به موزه رویال انتاریو داشت.

از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟


پارک ملی ملکه: ۲۰۰ متر
محله یورک ویل: ۴۰۰ متر
برج سربازان: ۵۰۰ متر
کازا لوما: ۲.۴ کیلومتر
آکواریوم ریپلی کانادا: ۳ کیلومتر

چه هتل هایی در نزدیکی موزه سلطنتی انتاریو برای اقامت وجود دارند؟


هتل اینترکانتیننتال تورنتو یورک ویل: ۳۰۰ متر
هتل بورواش: ۳۵۰ متر
هتل بلاموند یورک ویل: ۳۵۰ متر
هتل ویندسور آرمس: ۴۵۰ متر
هتل پارک هیات تورنتو: ۵۰۰ متر

چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به موزه سلطنتی انتاریو هستند؟


رستوران کلای: ۱۰۰ متر
مک دونالد: ۲۵۰ متر
رستوران گتسبی: ۳۵۰ متر
رستوران گبی: ۶۰۰ متر
رستوران سیگنیچر: ۶۰۰ متر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است