search
menu

تپه گنجشک های مسکو

[ پنهان کردن ]
درباره تپه گنجشک ها در مسکو
تاریخچه تپه گنجشک ها
تراس و بخش های مختلف تپه گنجشک های مسکو
بناهای ساخته شده در تپه گنجشک ها
نحوه دسترسی به تپه گنجشک ها
ساعت و هزینه بازدید از تپه گنجشک ها
جاذبه های دیدنی نزدیک به تپه گنجشک ها
رستوران های نزدیک به تپه گنجشک ها
هتل های نزدیک به تپه گنجشک ها

درباره تپه گنجشک ها در مسکو


تپه گنجشک ها در بلندترین نقطه از شهر مسکو روسیه واقع شده است و یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری شهر مسکو محسوب می شود. این تپه بهترین چشم انداز از شهر را ارائه می دهد که این همه زیبایی در جملات قابل وصف نیست و باید از نزدیک محو تماشا شوید.
اگر شما نیز جزو علاقه مندان به ارتفاعات بی نظیر شهر مسکو هستید، با خرید بلیط هواپیما سفری هیجان انگیز در این شهر را تجربه کنید و با کوله باری از خاطرات شیرین به شهر خود برگردید. تپه گنجشک های مسکو در سمت راست رودخانه مسکو و ۸۵ متری بالای سطح دریا قرار گرفته است، طوری که از این قسمت می توانید تمام شهر مسکو را زیر پای خود ببینید. این تپه می تواند بهترین مکان برای گرفتن عکس های یادگاری باشد، حتی نام این تپه در آثار چند شاعر نیز آورده شده است. همچنین Sparrow Hills جزو پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری شهر مسکو شناخته شده است و هر ساله گردشگران و توریست های زیادی از این منطقه بازدید می کنند. این منطقه با آب و هوایی بی نظیر و به دور از شلوغی های شهر جزو مناطق ناب مسکو به شمار می رود. امروزه تپه گنجشک ها به عنوان منطقه ای سر سبز و زیبا از کرانه شیب دار رودخانه تا شمال کشیده شده و بیشترین ارتفاع تپه ۲۲۰ متر است. در دامنه این تپه نیز درختانی کاشته شده اند که به پارک جنگلی تبدیل گشته و همچنین مسیرهایی برای دوچرخه سواری و پیست اسکی و محیطی برای تماشای پرندگان وجود دارد.
تپه گنجشک های مسکو

تاریخچه تپه گنجشک ها


تپه گنجشک ها از زمان های خیلی دور در مسکو مشهور بوده است؛ یعنی از زمان تاتارها، مغول ‌ها، لهستانی‌ ها و ارتش کریمه که بر فراز این تپه بر کل شهر اشراف داشتند. نام تپه گنجشک ها به زبان روسی ووروبیووو است. این نام، در حقیقت نام روستایی در نزدیکی این تپه ها بوده است. در اواخر قرن ۱۵، این روستا توسط سوفیا، همسر تزار روسیه خریداری شد و به یک عمارت و اقامتگاه تابستانی تزارها تبدیل گردید. سپس در قرن ۱۷ صومعه آندرفسکی در این قسمت بنا گردید و در قرن ۱۸ نیز کارخانه آجر و شیشه آغاز به فعالیت کرد. بعد از آن تاریخ ساخت و ساز انبوهی در تپه گنجشک ها آغاز شد؛ کلیسای جامع مسیح ناجی از بناهای ساخته شده آن دوران است. در اواخر قرن ۱۹ نیز برخی مردم شروع به ساخت کلبه‌ هایی در حومه تپه گنجشک ها کردند. قرن بیستم دوران طلایی مسکو محسوب می شود که تغییرات عظیمی در این شهر رخ داد، تا حدی که این تپه به یادبود لنین به نام وی تغییر داده شد. در نیمه دوم قرن ۲۰ نیز دانشگاه معروف مسکو بر روی این تپه ساخته شد. در سال ۱۹۵۳ سکوی پرش بلند اسکی و کمی بعد خط مترو در این منطقه دایر گردید.

تراس و بخش های مختلف تپه گنجشک های مسکو


بر روی تپه گنجشک ها تراسی ساخته شده که حدودا ۸۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و نمای بسیار خوبی از شهر از این تراس قابل مشاهده است. در این محل جشن های زیادی برگزار می شود و دوچرخه سواران و ماشین سواران حرفه ای با یکدیگر مسابقه می دهند. از تراس تپه گنجشک ها می توانید چندین مکان زیبا را مشاهده کنید؛ مانند مجموعه ورزشی لوژنیک به عنوان محل برگزاری بازی های المپیک ۱۹۸۰، گنبد های خانقاه نووودویچی، کلیساهای کرملین، کلیسای مسیح نجات دهنده، کلیسای هفت خواهر و مرکز تجارت مسکو و صومعه سنت اندرو. همچنین چندین رستوران کوچک و بزرگ در اطراف این منطقه وجود دارند که می توانید غذاها و نوشیدنی های محلی و بین المللی نوش جان کنید. این تپه های زیبا محل رمانتیکی برای عشاق و شاعران مشهور روسی در طول تاریخ بوده است و امروزه نیز تپه گنجشک های مسکو یکی از بهترین نقاط گردشگری به شمار می رود که اغلب توریست ها از این مکان بازدید می کنند.
تپه گنجشک های مسکو

بناهای ساخته شده در تپه گنجشک ها


معماران بسیاری در زیباسازی این ناحیه تلاش کرده اند؛ به عنوان مثال در ابتدا قرار بود بنای کلیسای مسیح نجات دهنده ساخته شود ولی بعدها انجام نگرفت. سپس در قرن بیستم بنای عبادتگاه دیگری در بالای تپه ها ساخته شد که امروزه بنای دانشگاه ایالتی مسکو است. نمای بیرونی ساختمان مجسمه ای از یک زن کارگر است و جزو هفت ساختمان مرتفع مسکو محسوب می شود. همچنین در این مجموعه برای علاقه مندان به خرید، چندین فروشگاه، سالن های آرایشی، مغازه ها، کافه ها و ساختمان های دولتی و اداری ساخته شده است.

نحوه دسترسی به تپه گنجشک ها


برای دسترسی به این مکان می توانید از متروی مسکو استفاده کنید؛ طوری که نزدیک ترین ایستگاه مترو به تپه گنجشک ها ایستگاه ووروبیووی گوری (Vorobyovy Gory) نام دارد. این ایستگاه در قسمت پایین پارک و در کنار پل قرار گرفته است. اگر می خواهید به بالای تپه بروید، باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیاده روی کنید. البته علاوه بر مترو می توانید از اتوبوس ها و تاکسی های شهری استفاده کنید و در نزدیکی این تپه ها پیاده شده و بقیه راه را پیاده طی کنید. اما اگر نمی خواهید سربالایی تپه را پیاده بروید می توانید تله کابین پارک سوار شوید و در راه برگشت سرازیری را پیاده برگردید.

ساعت و هزینه بازدید از تپه گنجشک ها


برای بازدید از این منطقه می توانید در طی ۲۴ ساعت بدون محدودیت مراجعه کنید و نیازی به پرداخت هزینه ندارید.
تپه گنجشک های مسکو

جاذبه های دیدنی نزدیک به تپه گنجشک ها


کلیسای مسیح نجات دهنده: ۷٫۵ کیلومتر
کلیسای جامع سنت باسیل: ۹٫۲ کیلومتر
آرامگاه لنین: ۹٫۳ کیلومتر
میدان سرخ: ۹٫۴ کیلومتر
کاخ کرملین: ۱۰٫۸ کیلومتر
میدان مانژ: ۱۱٫۲ کیلومتر

رستوران های نزدیک به تپه گنجشک ها


رستوران جو جو: ۱٫۷ کیلومتر
رستوران لاستوچکا: ۴٫۹ کیلومتر
رستوران المپیین: ۵ کیلومتر
رستوران آلماز: ۵٫۵ کیلومتر
رستوران اسکای لانژ: ۵٫۸ کیلومتر

هتل های نزدیک به تپه گنجشک ها


هتل کاستلو: ۲٫۶ کیلومتر
هتل پاریس: ۲٫۶ کیلومتر
هتل هیلز: ۲٫۸ کیلومتر
هتل آرنا: ۵٫۳ کیلومتر
هتل رادیسون: ۶٫۷ کیلومتر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است