search
menu

کاخ کرملین مسکو

[ پنهان کردن ]
کاخ کرملین مسکو
چرا بازدید از کاخ کرملین مسکو پیشنهاد می‌شود؟
تاریخچه کاخ کرملین مسکو
معماری کاخ کرملین مسکو
هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از کاخ کرملین مسکو چه قدر است؟
فصل مناسب برای بازدید از کاخ کرملین مسکو چه زمانی است؟
چگونه به کاخ کرملین مسکو برویم؟
در نزدیکی کاخ کرملین مسکو از چه جاهای دیدنی دیگری می‌توان بازدید کرد؟
چه هتل‌هایی در نزدیکی کاخ کرملین مسکو برای اقامت وجود دارد؟
چه رستوران‌ها و غذاخوری‌هایی نزدیک به کاخ کرملین مسکو هستند؟

کاخ کرملین مسکو


شهر مسکو به سبب داشتن بناهای تاریخی و قدیمی متعدد یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در جهان به شمار می‌رود و سالانه عده زیادی از مردم سرتاسر دنیا با خرید بلیط هواپیما مسکو مسافر پایتخت روسیه می‌شوند. هر کدام از بناهای این شهر روایتگر بخشی از تاریخ روسیه هستند. کاخ کرملین از جمله بناهای معروف شهر مسکو و بزرگ‌ترین کاخ سلطنتی روسیه است که در میدان سرخ مسکو قرار دارد و افراد زیادی در سال از آن بازدید میکنند. کرملین در زبان روسی به معنی دژ است. این کاخ که قلب مسکو نیز نامیده می‌شود، یکی از زیباترین کاخ‌های جهان با قدمتی حدود۶۰۰ سال بوده است و شهرتی جهانی دارد.
کاخ کرملین مسکو

چرا بازدید از کاخ کرملین مسکو پیشنهاد می‌شود؟


بسیاری از جاهای دیدنی مسکو در محوطه کاخ کرملین قرار گرفته است و به خاطر مهم بودن این مکان به آن لقب قلب مسکو داده شده است.
کاخ کرملین قدمتی ۶۰۰ ساله دارد، یکی از بزرگترین کاخ‌های سلطنتی روسیه و از جمله زیباترین کاخ‌های جهان است.
بازدید از کاخ کرملین گردشگران را با تاریخ عظیم روسیه آشنا می‌کند.

تاریخچه کاخ کرملین مسکو


کاخ کرملین برروی تپه کرملین و در محل تقاطع دو رودخانه نگلین نایا و رودخانه مسکوا ساخته شد و در گذشته مقرحکومتی روسیه و دژ مستحکم تزار روس بوده و هم اکنون محل اقامت رئیس جمهور روسیه است. این کاخ قدیمی ترین کاخ شهر مسکو است که در قرون ۱۴، ۱۶ و ۱۷ بازسازی شده و بعضی از ساختمان‌های آن متعلق به قرن دوازدهم است. این مکان تا قرن ۱۴ ام گراد مسکو نام داشت و در سال ۱۳۳۱برای اولین بار کرملین نامیده شد.
پرنس کبیر ایوان سوم در سال ۱۴۷۵ بر روسیه قرون وسطی حکومت می‌کرد. او برای نشان دادن شکوه حکومت خود، این بنا را گسترش داد و به آن رسیدگی کرد. پس از پرنس کبیر این کاخ تا سال ۱۷۷۳ که کاترین کبیر حکومت را به دست بگیرد، از رونق افتاد و متروکه باقی ماند.
بنای اولیه این کاخ توسط مغولان به کلی نابود شد به همین سبب مورد بازسازی قرار گرفت و تاریخ ساخت آن سال ۱۸۴۹ ذکر شد. در ابتدا حیاط داخلی در این کاخ وجود داشته اما تعداد اتاق ها ۷۰۰ نبوده و به مرور زمان به شکل امروزی در آمده است. همچنین ساختمان غربی محل امور دولتی و ساختمان‌های دیگر مختص خاندان سلطنتی بوده است.
کاخ کرملین مسکو

معماری کاخ کرملین مسکو


در گذشته، معماری کاخ کرملین دستخوش تغییرات زیادی قرار گرفته است؛ به گونه ای که معماران کرملین جدید را بر روی کرملین قدیم که از جنس سنگ سفید بود، ساختند. دیوارهای قبلی را تا جایی که می‌توانستند نگه داشتند و فقط برای بلندتر و ضخیم‌تر کردن آن، دورش را دیوار آجری کشیدند.
در این بنای تاریخی از سبکهای مختلفی همچون سبک باروک استفاده شده است. زمینی که برای ساخت این بنا به کار رفته از قرن چهاردهم متعلق به شاهزادگان و درباریان روسی بوده است. بزرگ ‌‌ترین کلیسای کرملین مسکو که کلیسای جامع اوسپنسکی نام دارد در سال ۱۴۷۵ تا ۱۴۷۹ در این محوطه کرملین ساخته شد. این کلیسا محلی برای تاج گذاری تزارهای روسیه بود. همچنین دیوارهای کاخ کرملین از سال ۱۴۸۵ تا ۱۴۹۵ به دست معماران ماهر و خوش ذوق ایتالیایی و به منظور جلوگیری از نفوذ دشمن به محوطه کاخ، طراحی و ساخته شدند.
ساخت کاخ کرملین به مدت ۱۰ سال به طول انجامید و از سال ۱۸۳۸ تا ۱۸۴۹ میلادی در زمان امپراتوری نیکلای اول، توسط معماران روسی به سرپرستی کنستانتین تون بنا گردید. سرانجام در سال ۱۸۴۹ ساخت این کاخ به پایان رسید و مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۶۱ کاخ کنگره‌ها طی ۱۶ ماه ساخته و به بنای کرملین اضافه شد که از آن کاخ برای اجرای تئاتر و جشن‌های عمومی استفاده می‌شد.
اولین ساختمان کاخ کرملین ۱۲۵ متر طول و ۴۷ متر عرض داشت. مساحت مجموعه کرملین ۲۵۰۰۰ متر مربع بوده و شکلی مستطیلی دارد. این کاخ از چهار قصر، چهار کلیسا، برج‌ها و دیوار کرملین، ۷۰۰ اتاق و یک حیاط تشکیل شده است و در آن ۵ تالار با نام‌های (گئورگِوسکی- ولادیمیرسکی- الکساندرووسکی- آندرِیوسکی و یکاتِرینسکی) وجود دارد که برای دیدارهای دیپلماتیک و مهمانی های رسمی به کار می‌رود. این کاخ مثلت شکل است و در جهت شمالی ضلع‌هایی به طول ۷۵۰ متر دارد.
کاخ کرملین مسکو

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از کاخ کرملین مسکو چه قدر است؟


کاخ کرملین در روزهای پنجشنبه تعطیل است. در سایر روزهای هفته فروش بلیط کاخ کرملین از ساعت ۹:۳۰ صبح آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۷ عصر ادامه خواهد داشت. همچنین ساعت بازدید از این کاخ، ساعت ۱۰صبح تا ۱۸ عصر خواهد بود. بنابراین بهتر است در ساعت ۹:۳۰ صبح برای خرید بلیط آنجا حضور پیدا کنید و پس از خرید در ساعت مقرر به کاخ مراجعه نمایید. قیمت بلیط کاخ کرملین ۳۵۰ روبل است و برای کسانی که تخفیف دارند هزینه خرید بلیط ۱۰۰ روبل خواهد بود.

فصل مناسب برای بازدید از کاخ کرملین مسکو چه زمانی است؟


اگر با خرید بلیط هواپیما قصد سفر به روسیه را دارید بهتر است بدانید این کشور، کشوری سردسیر است و همین امر موجب شده که بازدید از مکان‌های دیدنی آن در فصل تابستان تقاضای بیشتری داشته باشد. نه تنها در روسیه بلکه در بسیاری از کشورهای توریستی جهان، فصل تابستان بهترین و مناسب ترین فصل برای گردشگری است. دمای روسیه در تابستان نهایتا به ۳۰ درجه می‌رسد که این دما آن هم در تابستان تجربه سفر را برای بسیاری از گردشگران دلنشین می‌کند.

با این حال می‌توان گفت در تابستان شهرهای مهم روسیه مثل مسکو بسیار شلوغ می‌شوند و همین موضوع عاملی برای افزایش نرخ هتل‌ها و سایر هزینه‌های سفر است.گردشگرانی که می‌خواهند در زمان خلوت تری به مسکو بروند، هزینه سفر کمتری داشته باشند و هوای سرد روسیه را تجربه نکنند، بهتر است، اواخر فصل بهار و اوایل فصل پاییز را برای سفر انتخاب کنند.

چگونه به کاخ کرملین مسکو برویم؟


استفاده از مترو می‌تواند انتخاب خوبی برای رفتن به این کاخ زیبا باشد؛ چراکه آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه است و شما را با بافت تاریخی و بی‌نظیر ایستگاه‌های مترو مسکو آشنا می‌کند. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این کاخ، ایستگاه کاخ کرملین است که فقط ۳۵۰ متر از کاخ فاصله دارد.

در نزدیکی کاخ کرملین مسکو از چه جاهای دیدنی دیگری می‌توان بازدید کرد؟


موزه دولتی تاریخ روسیه: ۱ کیلومتر
آرامگاه لنین: ۱.۱ کیلومتر
میدان سرخ مسکو: ۱.۲ کیلومتر
موزه دولتی هنرهای زیبای پوشکین: ۱.۴ کیلومتر
دادگاه انگلیسی قدیمی: ۱.۹ کیلومتر

چه هتل‌هایی در نزدیکی کاخ کرملین مسکو برای اقامت وجود دارد؟


هتل ستاره سبز: ۹۰۰ متر
هتل چهار فصل مسکو: ۱ کیلومتر
هتل ملی مسکو: ۱ کیلومتر
هتل ریتز کارلتون: ۱.۱ کیلومتر
هتل ورمنا گدا: ۱.۳ کیلومتر

چه رستوران‌ها و غذاخوری‌هایی نزدیک به کاخ کرملین مسکو هستند؟


رستوران روسی ترموک: ۷۰۰ متر
رستوران اوکراینی تاراس بولبا: ۱ کیلومتر
رستوران ایتالیایی چهارگوش: ۱ کیلومتر
رستوران ژاپنی کُدو: ۱ کیلومتر
رستوران ایتالیایی جیمی: ۱.۱ کیلومتر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است