search
menu

پارک گورکی مسکو

[ پنهان کردن ]
درباره پارک گورکی مسکو
چرا بازدید از پارک گورکی مسکو پیشنهاد می شود؟
گذری کوتاه به چگونگی شکل گیری پارک گورکی
دروازه و سکوی بازدید پارک گورکی
موزه پارک گورکی
فضای داخلی پارک گورکی مسکو
تفریحات تابستانی پارک گورکی مسکو
هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از پارک گورکی مسکو چقدر است؟
فصل مناسب برای بازدید از پارک گورکی مسکو چه زمانی است؟
چگونه به پارک گورکی مسکو برویم؟
در نزدیکی پارک گورکی مسکو از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟
چه هتل هایی در نزدیکی پارک گورکی مسکو برای اقامت وجود دارد؟
چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به پارک گورکی مسکو هستند؟

درباره پارک گورکی مسکو


پارک گورکی (به انگلیسی: Gorky Park) فضای سبزی است وسیع و خوش منظره واقع در قلب مسکو که بعلت داشتن گستره وسیعی از امکانات تفریحی، عنوان محبوب‌ترین پارک روسیه را با شایستگی از آن خود کرده است. این پارک سرسبز و تماشایی که چیزی حدود ۴۵ هکتار از فضای سبز مسکو را تصاحب کرده، در امتداد رودخانه تماشایی مسکوا، رودخانه ای که چون خونی نیلگون در شریان های مسکو جریان یافته و سرزندگی و حیات را به جای جای این شهر بخشیده، کشیده شده است و جلوه بسیار زیبا و دلفریبی را از شهر مسکو، پیشکش بازدیدکنندگان و خریداران بلیط هواپیما مسکو می کند.
پارک گورکی مسکو

چرا بازدید از پارک گورکی مسکو پیشنهاد می شود؟


مهمترین و محبوب‌ترین پارک مرکزی مسکو بشمار می رود.
از نمای مسحورکننده و بسیاری زیبایی برخوردار بوده و محیط سرسبز و دیدنی آن برای ثبت تصاویری خاطره انگیز و بیادماندنی بسیار مناسب است.
برخی از رویدادهای فرهنگی و تفریحی نظیر کنسرت موسیقی، نمایشگاه کتاب و موزه هنرهای معاصر در فضای دل انگیز این پارک برگزار می شود.
محیط آن برای انجام طیف گسترده ای از تفریحات ورزشی تابستانی و زمستانی نظیر اسکی روی یخ، پیاده گردی، دو میدانی، زمین تنیس، میز پینگ پنگ و اسکیت بوردینگ مناسب است.
از بخش های مختلفی چون موزه، سینما و دیگر اماکن تفریحی تشکیل شده است.

گذری کوتاه به چگونگی شکل گیری پارک گورکی


مکان سرسبز و وسیعی که امروز از آن به عنوان پارک گورکی مسکو یاد می شود، در گذشته (اواخر قرن نوزدهم) مکانی برای دفع ضایعات و تخلیه زباله در شهر مسکو بود. پس از انقلاب بزرگ روسیه در سال ۱۹۱۷ ، نخستین نمایشگاه زراعتی و صنعتی روسیه در این مکان برگزار گردید. اما دوران شکوفایی این پارک، درست پس از به قدرت رسیدن استالین بود؛ او در پروژه بازسازی بناهای فرسوده مسکو، این مکان را نیز که در آن زمان زمینی بایر بود، به پارکی خرم و دیدنی مبدل ساخت و یادگار گرانبهایی از خود در مسکو برجای گذاشت.
پارک گورکی مسکو

دروازه و سکوی بازدید پارک گورکی


پارک گورکی مسکو در خیابان کریمسکی وال، خیابانی که این پارک را به دو نیم شکافته است، واقع شده است و برای دسترسی به آن باید از طریق قطارهای زیرزمینی پرسرعت مسکو به مقصد ایستگاه اوکتیابرسکایا که در فاصله ده دقیقه ای از این پارک قرار گرفته است، حرکت کنید. پس از ده دقیقه پیاده روی، ورودی اصلی پارک که با شکوه و جلوه زیبای خود بر خیابان کریمسکی وال سایه افکنده، پیش چشمان شما نمایان خواهد شد. این ورودی که از ستون هایی مستحکم، دروازه های فلزی و طاقی خوش نقش و نگار و باشکوه تشکیل شده، توسط معماری به نام یوری شچوکو به سبک و سیاق معماری دوران استالین در سال ۱۹۵۵ احداث و در این پارک نصب گردید. این دروازه که ورودی اصلی پارک محسوب می شود، شما را به موزه پارک گورگی نیز هدایت خواهد کرد.

موزه پارک گورکی


موزه پارک گورکی با آن بام ۱۸ متری مرتفع خود که با امکاناتی از قبیل دوربین های تلسکوپی و دوچشمی به سکوی تماشای شهر مسکو مبدل شده، به راحتی از طریق دروازه پارک گورکی در دسترس است. بازدیدکنندگان با استفاده از دوربین های دوربردی که در بام این موزه نصب شده، قادر خواهند بود جاهای دیدنی از قبیل کلیسای جامع مسیح منجی، مقبره پتر بزرگ، خانه مرکزی هنرمندان مسکو و دیگر آسمان خراش های شهر مسکو را با جزئیاتی بسیار بالا تماشاگر باشند. با وجود اینکه موزه پارک گورکی چندان بزرگ نیست، اما تاریخچه وسیعی از چگونگی تشکیل پارک گورکی را در خود جای داده و به امکانات تفریحی هیجان انگیزی از قبیل سکوی سقوط مجازی مجهز شده است.
پارک گورکی مسکو

فضای داخلی پارک گورکی مسکو


پس از عبور از موزه پارک گورکی، آبنماهای بسیار زیبایی چشمان شما را محو تماشای خود خواهند ساخت: تندیس هایی سنگی که در شب، نمایش مسحورکننده و بسیار جذابی را با نور و صدا برای شما برگزار می کنند. در همان ابتدای ورود به پارک، طراحی پارک نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. پارک گورکی به سبک معماری پارک های مشهور اروپایی نظیر هاید پارک لندن و باغ لوکزمبورگ پاریس طراحی شده است و در طراحی آن، به خوبی از کلیه فضاهای موجود در پارک استفاده شده و تجهیزاتی از قبیل نیمکت، صندلی تاشو، صندلی کوسنی و آلاچیق برای رفاه بازدیدکنندگان در جای جای پارک و درست در مقابل مناظر زیبای آن قرار داده شده است.

تفریحات تابستانی پارک گورکی مسکو


اگر در تابستان به مرکز مسکو سفر کنید، شک نکنید که آفتاب داغ تابستانی این شهر، خواسته یا ناخواسته شما را روانه پارک گورکی خواهد کرد. این پارک در روزهای گرم سال، چون واحه ای در کویر، سایه بان درختی خود را برفراز شهر مسکو می گشاید تا بازدیدکنندگان را از گرمای داغ تابستانی در امان دارد. درختان تنومند و بلندقامت این پارک نه تنها چون چتری حمایت‌گر، از پوست شما در برابر تابش مستقیم نور خورشید محافظت می کنند، بلکه هوای آلوده مسکو را تصفیه کرده و امکان فعالیت های فضای باز را در داغ‌ترین روزهای تابستان نیز میسر می کنند. حمام آفتاب در کرانه های رودخانه مسکوا، اسکیت بازی در فضای فراخ پارک، شرکت در کلاس های آموزشی رایگان، قایق سواری در رودخانه بسیار زیبای مسکوا، پیاده روی گروهی، دویدن در محیط سرسبز پارک و امکان انجام ورزش هایی از قبیل تنیس، والیبال، فوتبال، هندبال و بدمینتون از جمله تفریحاتی است که پارک گورکی به بازدید کنندگانی که بلیط هواپیما این شهر را خریداری کردند و در فصل تابستان به آنجا آمده اند ارائه می کند.
پارک گورکی مسکو

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از پارک گورکی مسکو چقدر است؟


بازدید از بخش های مختلف پارک گورکی مسکو نیازمند زمانی حدود دو ساعت است. اما اگر دوست دارید در این پارک به انجام فعالیت های ورزشی بپردازید و از فضای پارک نهایت استفاده را ببرید، بد نیست نیم روزی را در این پارک اقامت کنید. لازم است ذکر شود که بازدید از پارک گورکی مسکو هیچ هزینه ای را برای شما در برنخواهد داشت.

فصل مناسب برای بازدید از پارک گورکی مسکو چه زمانی است؟


اواخر تابستان و اوایل پاییز بهترین زمان بازدید از پارک گورکی مسکو محسوب می شود، چراکه هوای مسکو در این زمان از سال دلپذیر و مساعد بوده و برای انجام تفریحات و فعالیت های فضای باز بسیار مناسب است.

چگونه به پارک گورکی مسکو برویم؟


پیش‌تر نیز گفته شد که پارک گورکی مسکو در کریمسکی وال واقع شده و از طریق ایستگاه متروی اوکتیابرسکایا به راحتی در دسترس است. کافی است در این ایستگاه از قطار پیاده شده و راهی خیابان کریمسکی وال شوید. پس از ۱۰ دقیقه پیاده روی، پارک گورکی مسکو پیش چشمان شما نمایان خواهد شد.

در نزدیکی پارک گورکی مسکو از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟


پارک موزئون آرت مسکو: ۳۵۰ متر
ساختمان گالری جدید ترتیاکوف: ۳۵۰ متر
موزه مسکو: ۲ کیلومتر
سالن تئاتر لونی: ۲.۸ کیلومتر
ساختمان اصلی موزه ترتیاکوف: ۳ کیلومتر
موزه تروپینین: ۳ کیلومتر
موزه لئو تولستوی: ۳.۳ کیلومتر

چه هتل هایی در نزدیکی پارک گورکی مسکو برای اقامت وجود دارد؟


مسکو هتل وارسا: ۶۵۰ متر
پرزیدنت هتل: ۲.۴ کیلومتر
هتل پارک این بای رادیسون سادو: ۲.۷ کیلومتر
ویلا کاداشی بوتیک هتل: ۳ کیلومتر

چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به پارک گورکی مسکو هستند؟


رستوران ژارونیا: ۶۰ متر
رستوران سوان لیک: ۵۰۰ متر
رستوران ورمنا گودا: ۵۰۰ متر
رستوران دیلی برد: ۷۵۰ متر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است