search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی گرگان

[ پنهان کردن ]
موزه صنایع دستی گرگان
بازار قدیمی گرگان
پارک جنگلی قرق
دیوار بزرگ گرگان
پارک جنگلی ناهارخوران
آبشار باران کوه
جاهای دیدنی گرگان در مقایسه با شهرهای معروف‌تر شمالی، بین گردشگران کمتر شناخته شده است. اما بر خلاف باور خیلی‌ها، گرگان دارای طیف گسترده‌ای از جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری است.
در این نوشته با برخی از مشهورترین جاهای دیدنی گرگان آشنا می‌شویم:

موزه صنایع دستی گرگان


موزه صنایع دستی گرگان در یکی از خانه های تاریخی گرگان مشهور به خانه امیر لطیفی دایر است. خانه تاریخی لطیفی در دوره قاجار ساخته شده و چوب و آجر مهمترین مصالح مورد استفاده در آن هستند.
جاهای دیدنی گرگان

بازار قدیمی گرگان


بازار قدیمی گرگان که به نام بازار نعلبندان هم شناخته می‌شود، بازار سنتی گرگان است و ساخت بخش‌هایی از آن به سده چهارم خورشیدی برمی‌گردد. در این بازار راسته‌های مختلفی برای کالاهای گوناگون وجود دارد. اما پارچه به عنوان صنعت سنتی این منطقه، جایگاه ویژه‌ای در این بازار سنتی شمال کشور دارد.

پارک جنگلی قرق


پارک جنگلی قرق در شرق گرگان با فاصله‌ای حدود ۲۴ کیلومتر از مرکز شهر قرار دارد و دارای بخش‌هایی مانند پارک حیات وحش، زمین بازی کودکان و دیگر امکانات رفاهی است.

دیوار بزرگ گرگان


دیوار بزرگ گرگان که آن را می‌توان رقیب ایرانی دیوار چین دانست، با طول ۲۰۰ کیلومتر، از شرق به غرب کشیده شده و ساخت آن به ایران باستان می‌گردد. در این دیوار محافظتی که از آجر سرخ رنگی استفاده شده، به عنوان دیوار دفاعی در مقابل اقوام مهاجم استفاده می‌شده است.

پارک جنگلی ناهارخوران


پارک جنگلی ناهارخوران از تفریحگاه‌های شهری باسابقه استان گلستان و شمال ایران است که در جنوب گرگان قرار دارد. این پارک جنگلی با پوشش گیاهی و جانوری متنوعی که در اختیار دارد با کمک امکانات رفاهی و اقامتی، توانسته بین شهروندان منطقه و ایران محبوبیت زیادی کسب کند.

آبشار باران کوه


آبشار باران کوه در جنوب غربی شهر گرگان قرار دارد و دارای طبیعت و چشم‌انداز ویژه‌ای است. پارک جنگلی باران کوه هم در نزدیکی همین آبشار قرار دارد.
جاهای دیدنی گرگان

فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است