search
menu

معابد پکن

[ پنهان کردن ]
درباره معابد پکن
معبد لاما
معبد تانجه
معبد ابر سفید پکن
معبد جیتای
معبد فاهای

درباره معابد پکن


پکن، پایتخت پرجمعیت و تماشایی کشور پهناور چین، از دیرباز تاکنون مورد توجه جهان‌گردان و شیفتگان تاریخ و فرهنگ کشور چین بوده است. این شهر کهن و خوش منظره که منزلگاه پادشاهان و محل پادشاهی دودمان های سلطنتی مختلفی بوده، کماکان بخش وسیعی از گذشته و هویت سلطنتی خود را در جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی خود حفظ کرده و برای خریداران بلیط هواپیما چین محفوظ نگه داشته است. جاذبه های باشکوه و دیرینه پکن، گاه در قالب کاخی پرزرق و برق نمایان می شوند و گاه در هیئت معبدی خوش نقش و نگار خودنمایی کرده و با ظاهری مسحور کننده، گردشگران را مجذوب خود می کنند. از آنجایی که معابد پکن نقش بسیار برجسته ای در فرهنگ و تاریخ مردم این شهر ایفا کرده اند، ما فهرستی از باشکوه ترین، زیباترین و برترین معابد این شهر را در مطلب پیشرو برای شما گردآوری کردیم تا در طول اقامت خود در این شهر، از برخی از آن ها بازدید کنید.

معبد لاما


معبد لاما (به انگلیسی: Lama Temple) برای عاشقان معابد بودائی، به سان بهشتی است مصفا و دلنواز، مکانی چنان دنج و آرامش بخش که میتوان ساعت ها در کنجی خلوت نشست و غرق زیبایی های توصیف ناپذیر آن شد. زمزمه مناجات بودائیان همراه با رایحه معطر عود، فضای دلپذیر و تسکین دهنده ای در این مکان ایجاد کرده و موجب شده معبد لاما به مکانی بسیار مناسب برای مراقبه و دوری از جهان مادی مبدل گردد. گفتنی است که گردشگران برای بازدید از این معبد باید از دالانی که توسط درختانی بلندقامت احاطه شده، عبور کرده و پس از گذر از چندین راهروی کوچک، به سمت تالار بزرگی که تندیس بودای چوبی باشکوه و پرنقش و نگاری را در خود جای داده، حرکت کنند. در حقیقت دلیل اصلی حضور بازدیدکنندگان و گردشگران از معبد لاما، بازدید از تندیس بودای چوبی و ادای احترام به آن است.
ساعت بازدید: از ساعت 9 صبح تا 5 عصر
آدرس: Yonghegong St, Dongcheng, China, 100007
معابد پکن

معبد تانجه


چنانچه دوست دارید از کهن ترین و بزرگترین معبد بودائی پکن بازدید کنید، به غرب پکن بروید و از معبد تانجه (به انگلیسی: Tanzhe Temple) که در منطقه ای کوهستانی واقع در دل طبیعت قرار گرفته، دیدن کنید. گفته می شود که این معبد حتی از شهر کهن پکن نیز دیرینه تر است و تاریخ احداث آن به سال 256 میلادی و زمان امپراتوری دودمان جین باز می گردد. این معبد چنان باشکوه و اسرارآمیز است که با معماری متفاوت و جذاب خود از فاصله دور نیز نظر هر زیباپسندی را جلب می کند و چشمان شیفتگان هنر و تاریخ را مبهوت خود می سازد. نکته جالب درباره معبد تانجه این است که این پرستشگاه به چند طبقه تقسیم شده و هر تالار به پرستش یکی از خدایان اختصاص یافته است. گفتنی است که نمای بیرونی معبد نیز همانند نمای درونی آن باشکوه بوده و از چشم اندازی خیره کننده و رویایی تشکیل شده است. در حقیقت بسیاری از گردشگران برای تماشای برخی از جاذبه های طبیعی این منطقه نظیر درخت کهن و مشهور جه (ماکلورا تریکوسپیداتا) و دریاچه اژدها به این مکان سفر می کنند.
آدرس: Tanzhe Mountain, Mentougou District, 40 kilometers from Beijing
ساعت بازدید: از ساعت 8 صبح تا 16:30

معبد ابر سفید پکن


ابر سفید پکن (به انگلیسی: White Cloud Temple) که در منطقه زیچنگ واقع شده، جزو دیرینه ترین نیایشگاه های پکن و حتی کشور چین بوده و محل اجماع انجمن پیروان مکتب تائویسم است. این معبد متشکل از مقبره های گوناگونی است که در محوطه وسیع حیاط معبد به شکلی متفاوت پراکنده شده اند و توسط ۳۰ راهب پارسا و متدین نگهداری می شوند. اما چیزی که معبد ابر سفید پکن را به مکانی متفاوت تبدیل کرده، معماری خاص و قدمت دیرینه آن نیست، بلکه میزبانی این مکان از مراسم ها و نمایشگاه های جذابی است که در فصل بهار در این معبد برگزار می شوند. معبد ابر سفید پکن در طول فستیوال های گوناگون با تزئینات بسیار زیبایی آذین می شود و به مکانی بسیار تماشایی مبدل می گردد.
آدرس: Baiyunguan Street, Xicheng Qu Beijing Shi, China
معابد پکن

معبد جیتای


این معبد که حدود ۲۵ کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد، چون جواهری گرانبها دور از دید گردشگران، در مکانی دورافتاده و در میان کوه های ماآن واقع در غرب شهر پکن لانه کرده است. معبد جیتای (به انگلیسی: Jietai Temple) از فضایی بسیار روحانی و معماری جذابی برخوردار بوده و نمای داخلی آن با تزئیناتی منقوش به طرح هایی که به شکلی هنرمندانه روی اجسام چوبی نقش بسته اند، آراسته شده است. از آنجایی که معبد جیتای در نزدیکی معبد تانجه (۸ کیلومتری) واقع شده، بازدیدکنندگان می توانند با سفر به این نقطه از شهر پکن با یک تیر دو نشان زده، از هر دو معبد در مدت زمانی اندک بازدید کنند.
آدرس: Fu Shi Lu, Mentougou District, Beijing, China

معبد فاهای


گرچه این معبد در حومه شهر قرار نگرفته، اما به راحتی با وسایل حمل و نقل عمومی در دسترس است. در حالیکه دیگر معابد پکن با زیبایی های ظاهری خود گردشگران را اغوا می کنند، معبد فاهای (به انگلیسی: Fahai Temple) با غنای فرهنگی و تاریخی بالایی که دارد، هیچ نیازی به ظاهرسازی و نوسازی ندارد و با تاریخ ارزشمندی که در میان دیوارهای خود محفوظ نگه داشته، گردشگران را سوی خود فرا می خواند. جالب است بدانید که فاهای صرفا پرستشگاهی کهن و مکانی مذهبی نیست، این معبد چون موزه ای تاریخی، مجموعه گران بهایی از اشیاء باستانی و عتیقه را در خود جای داده است. از نقاشی های دیواری جذاب ۵۰۰ ساله و متعلق به دودمان مینگ گرفته تا تندیس هایی اهدایی که از سال 1460 در این مکان دست نخورده و به یادگار باقی مانده اند، کلکسیونی از آثار تاریخی در این مکان گردهم آمده اندا تا معبد فاهای را به مکانی ارزشمند مبدل سازند.
آدرس: China, Beijing Shi, Shijingshan District"
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است