search
menu

هتل سنتی گلشن میبد

star_border star_border star star star
[ پنهان کردن ]
درباره هتل سنتی گلشن میبد
اماکن نزدیک هتل سنتی گلشن میبد

درباره هتل سنتی گلشن میبد


هتل سنتی گلشن میبد از هتل‌های سه ستاره یزد است که در فاصله ۵۰ کیلومتری یزد در شهر میبد قرار گرفته. میبد به لحاظ گردشگری از جاذبه‌ها و آثار فراوانی برخوردار است و همین حجم جاذبه‌های گردشگری میبد را جزو شهرهای برتر گردشگری قرار داده است. این شهر آب و هوای دلپذیر دارد اما در ایام سرد سال و در فصل بهار بهترین زمان برای سفر و اقامتی چندین روزه در این شهر و بازدید از جاذبه‌های آن است.
از جمله جاذبه‌ها و جاهای دیدنی میبد می توان هتل سنتی گلشن میبد را نام برد. این هتل که روزگاری خانه‌ای سنتی بوده در سال‌های اخیر یعنی در سال ۱۳۹۵ با کمی بازسازی و مرمت به عنوان رستوران و هتل افتتاح و فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. قدمت ساختمان این هتل به دوران صفویان و قاجاریان برمی گردد.
جالب است بدانید ساختمان هتل سنتی گلشن میبد در سال ۱۳۸۲ جزو آثار ملی ایران به ثبت ملی رسیده است. به عبارتی میهمانان با اقامت در این هتل نه تنها تجربه ای از اقامت در خانه‌های سنتی خواهند داشت بلکه بخشی از تاریخ این مرز و بوم راه به چشم مشاهده خواهند کرد. زیبا‌ترین نکته در مورد خانه‌های ایرانی سبک معماری آنها است که این خانه های سنتی را از سایر خانه‌ها و سبک‌های معماری متفاوت و متمایز می کند.
هتل سنتی گلشن میبد خوشبختانه در دوران مرمت و بازسازی این خانه قدیمی تلاش کرده تا کمترین تغییر در سبک معماری خانه ایجاد شود و همین هم هتل سنتی گلشن میبد را به اقامتگاهی زیبا تبدیل کرده است. میهمانان با اقامت در هتل سنتی گلشن میبد به خوبی می توانند بخش های مختلف یک خانه سنتی ایرانی را از نزدیک ببینند.
بخش‌هایی مانند حیاط اندرونی، حیاط بیرونی، راهرو، بادگیر، شاه نشین، زیر زمین و غیره. نکته جالب دیگر در مورد هتل سنتی گلشن میبد اتاق های بادگیر دار است که شاید در کمتر هتل و اقامتگاه سنتی بتوان آن را مشاهده کرد. پشت هتل گلشن میبد بازاری قرار دارد که جالب است بدانید چند دهنه از مغازه های آن متعلق به این خانه سنتی بوده و راهروی مخصوص جهت ارتباط خانه با مغازه است.
از این بنای تاریخی و گذشته پربار هتل که بگذریم بایدگفت هتل سنتی گلشن میبد امکانات خوبی را نیز جهت آسایش و رفاه میهمانانش فراهم کردند به طور مثال مهمانانی که دارای اتومبیل شخصی هستند نیازی به پیدا کردن جای پارک ندارند چون هتل سنتی گلشن میبد فضایی را به عنوان پارکینگ اختصاصی برای میهمانان خود در نظر گرفته است.
همچنین میهمانان هتل امکان دسترسی و اتصال به اینترنت را در هتل سنتی گلشن میبد خواهند داشت. این هتل همچنین از کادری حرف های و آموزش دیده برخوردار است که نه تنها خوش برخورد هستند بلکه به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند و به راحتی با میهمانان خارجی ارتباط برقرار می کنند.

اماکن نزدیک هتل سنتی گلشن میبد


فاصله هتل سنتی گلشن میبد تا قلعه مهرجرد: ۰.۷ کیلومتر
فاصله هتل سنتی گلشن میبد تا یخچال تاریخی میبد: ۲ کیلومتر
فاصله هتل سنتی گلشن میبد تا آب انبار کلار: ۲ کیلومتر
فاصله هتل سنتی گلشن میبد تا کاروان سرا و چاپارخانه میبد: ۳ کیلومتر
فاصله هتل سنتی گلشن میبد تا موزه زیلو: ۳ کیلومتر
فاصله تا کبوترخانه میبد: ۴ کیلومتر
فاصله هتل سنتی گلشن میبد تا پایانه مسافربری اردکان: ۷ کیلومتر
فاصله هتل سنتی گلشن میبد تا ایستگاه راه آهن میبد: ۱۰ کیلومتر
فاصله تا زیارتگاه چک چک اردکان: ۴۸ کیلومتر
فاصله هتل سنتی گلشن میبد تا مرکز شهر یزد: ۵۳ کیلومتر

می‌توانید برای هر نوع خرید بلیط هواپیما یا رزرو تور داخلی و خارجی به سفرمارکت مراجعه کنید.

امکانات هتل
restaurant رستوران
toys تهویه مطبوع
pets ورود حیوانات خانگی ممنوع
live_tv تلویزیون
store نظافت روزانه
directions_car پارکینگ رایگان
wifi اینترنت رایگان
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است