search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی طبیعی و تاریخی وان

[ پنهان کردن ]
جاهای دیدنی طبیعی و تاریخی وان، هم میراث دوران تاریخی ترکیه را به نمایش می‌گذارد و هم طبیعت شرق ترکیه را با شما سهیم می‌شود. وان از شهرهای شرقی ترکیه و از نقاطی است که بسیار مورد توجه گردشگران ایرانی است. در این نوشته با بعضی از مهمترین جاهای دیدنی وان آشنا می‌شویم:

قلعه وان


هیچ چیز در شهر وان ترکیه به اندازه قلعه وان تاثیرگذار نیست. لازم است ۳ کیلومتر به سمت غرب شهر وان حرکت کنید تا به قلعه وان برسید. این منطقه هم چشم‌اندازی چشمگیر از شهر به شما ارائه می‌دهد و هم طبیعتی زیبا برای پیک نیک دارد.
در سمت شمال قلعه هم مسجدی به نام عبدالرحمان قاضی از بزرگان مذهبی ترکیه ساخته شده و زائرینی برای بازدید آن می‌آیند.
جاهای دیدنی طبیعی و تاریخی وان

بازمانده‌های شهر اسکی وان


چهار کیلومتر به سمت غرب قلعه وان، به بازمانده‌های شهر اسکی وان که در طول جنگ جهانی اول ویران شده است می‌رسید. در این شهر می‌توانید بقایای ساختمان‌هایی که یک شهر کامل را تشکیل می‌داده است و زندگی در آن جریان داشته را ببینید. در همین محوطه، آثاری باستانی از امپراتوری اورارتویی و آسوری را هم می‌توانید ببینید.

موزه وان


موزه اصلی وان در سال ۲۰۱۱ در اثر زلزله ویران شد. موزه جدید که ساختمانی شیشه‌ای دارد در سال ۲۰۱۴ و در نزدیکی قلعه وان بازگشایی شد. این موزه بزرگترین گنجیه آثار اورارتویی جهان به علاوه جواهرات، نیزه‌های دوران برنز، یراق‌آلات اسب، سفال و کلاه‌خودهای باستانی را در خود جای داده است.

آبشار مورادیه


این آبشار به افتخار پادشاه عثمانی مراد چهارم که شهر بغداد را فتح کرد نامگذاری شده است. سلطان مراد در زمان حمله به بغداد نیروهایش را در این محوطه اسکان داد تا تجدید قوا کنند. محوطه این آبشار محیطی زیبا و تاثیرگذار دارد.

کلیسای صلیب مقدس


جایی در جزیره آخدامار در دریاچه وان، این کلیسای مقدس جای گرفته است. کلیسای صلیب مقدس به این دلیل در میان جاهای دیدنی وان مشهور و چشمگیر است که تنها کلیسای ارمنی بازمانده در ترکیه است که همه نقاشی‌ها و آثار هنری دیوارهای آن به جا مانده‌اند.

دریاچه وان


دریاچه وان بزرگترین دریاچه کشور ترکیه و از جاهای دیدنی وان هم از دید تاریخی و هم از دید طبیعی است. ساحل پیرامون دریاچه نرم و مطلوب است و در تابستان می‌توانید در آن شنا کنید. این دریاچه به سبب جزیره آکدامار که در آن جای گرفته است، جنبه تاریخی نیز پیدا کرده است. در بخش شمالی دریاچه، سایت تاریخی اهلت قرار دارد که گنبدها و مقابر به جا مانده از آن مربوط به خاندان اهلت‌شاه است.
جاهای دیدنی طبیعی و تاریخی وان

جزیره آکدامار


این جزیره از جمله جاهای دیدنی وان است که دو جنبه تاریخی و طبیعی را در کنار هم دارد. در این جزیره آثار تاریخی و مذهبی مربوط به زندگی ارمنیان در ترکیه شامل چندین کلیسا وجود دارد. همچنین در سمت دیگر این جزیره، ساحلی برای شنا کردن و لذت از طبیعت این دریاچه دارد.

قلعه هشاپ و چاوش تپه


اگر ۲۵ کیلومتر از دریاچه وان دور شوید، به قلعه چاوش تپه می‌رسید. این قلعه باستانی یک دژنظامی مربوط به فرمانروایی اورارتویی‌ها در قرن هشتم پیش از میلاد بوده است. اگر ۳۳ کیلومتر دیگر ادامه بدهید، به قلعه هشاپ می‌رسید که بر فراز یک تپه مشرف به روستای گوزلسو ساخته شده است. این روستا به فرمان سلطان عثمانی حاکم شهر هشاپ برای دفاع از شهر ساخته شده است.


فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است