search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی کوش آداسی

[ پنهان کردن ]
جاهای دیدنی کوش آداسی در چند سبک متفاوت هستند. برخی تاریخی و باستانی هستند. بعضی از جاهای دیدنی کوش آداسی طبیعی و برخی دیگر درباره زندگی سنتی و تاریخی مردم ترکیه است.
در اینجا با برخی از معروف‌ترین جاهای دیدنی کوش آداسی آشنا می‌شویم:

شهر باستانی میلتوس از تاریخی‌ترین جاهای دیدنی کوش آداسی


یکی از جاهای دیدنی کوش آداسی که بازمانده از دوران یونان باستان است، شهر باستانی میلتوس است. این شهر با جا به جا شدن مسیر رود میندر که از آن می‌گذشته است، این شهر متروک می‌شود. این شهر در حوالی سال ۱۴۰۰ پیش از میلاد، یکی از شهرهای ثروتمند یونانی بوده است. این شهر در سال ۵۰۰ پیش از میلاد محل یکی از جنگ‌های ایرانیان و یونانیان بوده است و طی آن ویران می‌شود. بعدها رومیان آن را به سبک یک شهر رومی دوباره بازسازی می‌کنند.
جاهای دیدنی کوش آداسی

پارک ملی دیلک


یکی از جاهای دیدنی کوش آداسی که ویژگی‌های طبیعت ترکیه را به نمایش می‌گذارند، پارک ملی دیلک است. این پارک یک محدوده جذاب در میانه جنگل و ساحل دارد. این منطقه جایی است که کسانی که می‌خواهند از شلوغی شهر رها شده و کمی در طبیعت آسوده شوند، به آن می‌آیند. این پارک در ۳۰ کیلومتری جنوب کوش آداسی جای گرفته و محیط دل‌انگیزی در زیر سایه‌بان درختان و هوای خلیج پنینسولا را دارد.

شهر باستانی سردیس


شهر باستانی پیشارومی سردیس مرکز فرمانروایی لیدیا در سده ۶ و ۷ پیش از میلاد بوده است. این شهر که در کناره کوهستان تامولوس قرار گرفته در اسطوره‌ها به عنوان شهر طلا شناخته می‌شود. این شهر محل فرمانروایی کرئوس، آخرین فرمانروای لیدیا بوده است که سکه طلا را برای نخستین بار اختراع کردند. پیشینه این شهر البته به دوران‌های کهن‌تر برمی‌گردد ولی بازمانده‌های آن در اثر زلزله‌های این منطقه از میان رفته‌اند.

پارک آبی آدالند آکواپارک


پارک آبی آدالند یکی از جاهای دیدنی کوش آداسی است که در ساحل غربی آن قرار گرفته است. در این پارک آبی می‌توانید انواع بازی‌های هیجان‌انگیز آبی و سرسره‌های آبی هیجان‌انگیز را امتحان کنید. همچنان یک آب‌نمای بزرگ هم در کناره آن هست که نمایش‌های آبی همراه با موسیقی زیبایی را اجرا می‌کند. جکوزی، استخر آب گرم و استخر ویژه کودکان از دیگر بخش‌های این پارک آبی است.

بندر کشتی‌های تفریحی کوش آداسی


بندر و اسکله کشتی‌های کروز و کشتی‌های تفریحی در کوش آداسی یکی از جاهای دیدنی کوش اداسی است که به خاطر همسایگی این شهر و دریای اژه شکل گرفته است. این شهر چند دهه قبل یک روستای ساحلی بود ولی اکنون تبدیل به یک بندر بزرگ ترکیه شده است. شما هم می‌توانید با قایق‌های این اسکله گشتی در دریای اژه بزنید و حتی از کوش آداسی به دیگر شهرهای بندری ترکیه سفر کنید.
جاهای دیدنی کوش آداسی

کاروانسرای کوش آداسی


اگر چند قرن به عقب برگردید به دوران یکی از جاهای دیدنی کوش آداسی در روزگار سلجوقی و عثمانی می‌رسید. کاروانسرای کوش آداسی به دوران وزیر اوکوز وزیر بزرگ سلطان محمدپاشای عثمانی بازمی‌گردد. این کاروانسرا و قلعه با آجرهای سرخ و سبک معماری تاریخی خودش، هم جایی برای انبار و محافظت از کالاهای گرانبها بوده است و هم جایی برای ملاقات‌های مهم سیاسی. در ورودی کاروانسرا، شما یک در مستحکم و سپس مجموعه‌ای از حجره‌ها همراه با درختکاری و تزیینات تاریخی را مشاهده می‌کنید.

دژ و قلعه کوش آداسی


در جزیره پیگئون که یکی از جزایر ترکیه و از جاهای دیدنی کوش آداسی است، قلعه و دژ کوش آداسی جای گرفته است. این استحکامات نظامی به دوران عثمانی برمی‌گردد. این دژ برای محافظت از مسیر بازرگانی دریایی دریای اژه و محافظت از شهر در حملات دریایی ساخته شده است. این جزیره یکی از محل‌های سفر پرندگان مهاجر در ترکیه است.

شهر باستانی پرین


شهر باستانی پرین یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوش آداسی است که به دوران یونان باستان برمی‌گردد. نخستین نشانه‌های باستانی از زمان ساخت این شهر به ۱۰۰۰ پیش از میلاد برمی‌گردد. اما دوران اوج شهر در سده چهارم پیش از میلاد است. معبد آتنا که در بالاترین نقطه شهر قرار گرفته، مهمترین نقطه دیدنی این شهر است.

می‌توانید برای هر نوع خرید بلیط هواپیما یا رزرو تور داخلی و خارجی به سفرمارکت مراجعه کنید.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است