search
menu

کاخ سلطنتی قصر العالم مسقط

[ پنهان کردن ]
درباره کاخ سلطنتی قصر العالم
معرفی کاخ سلطنتی قصرالعالم
تاریخچه کاخ سلطنتی قصرالعالم
معماری کاخ سلطنتی قصرالعالم
بهترین زمان بازدید از کاخ سلطنتی قصرالعالم
در نزدیکی کاخ سلطنتی قصرالعالم چه جاذبه های دیگری وجود دارند؟
در نزدیکی کاخ سلطنتی قصرالعالم چه هتل هایی برای اقامت وجود دارند؟
در نزدیکی کاخ سلطنتی قصرالعالم چه رستوران ها و غذاخوری هایی وجود دارند؟

درباره کاخ سلطنتی قصر العالم


یکی از زیباترین جاذبه هایی که در سفر به مسقط می توانید بازدید کنید و با معماری مدرن اسلامی آشنا شوید، کاخ سلطنتی قصر العالم (Al Alam Palace) است. این کاخ قصر تشریفاتی "سلطان قابوس" پادشاه عمان بوده و در منطقه مطرح که قلب محله قدیمی مسقط است، قرار دارد. کاخ قصر العالم در سال ۱۹۷۲ ساخته شده و جزو بهترین نمونه های معماری مدرن اسلامی به حساب می آید.
سلطان قابوس از این کاخ سلطنتی به عنوان اقامتگاه و محلی برای پذیرایی از مهمانان سرشناس کشورش استفاده می کرد. ازجمله مهم ترین افرادی که در کاخ سلطنتی قصرالعالم استقبال شده اند، ملکه الیزابت از انگلیس و ملکه بئاتریس از هلند بوده اند. سلطان قابوس اقامتگاه های دیگری نیز داشت، اما زمانی که پرچم کاخ سلطنتی قصرالعالم برافراشته می شد، به این معنا بود که سلطان در کاخ حضور دارد. پیشنهاد می شود چنانچه بلیط هواپیما مسقط را خریداری کنید، حتما به بازدید از کاخ سلطنتی قصرالعالم بروید و از معماری باشکوه آن لذت ببرید.
کاخ سلطنتی قصر العالم مسقط

معرفی کاخ سلطنتی قصرالعالم


کاخ سلطنتی قصرالعالم در منطقه زیبای مطرح در طول یک پیاده رو طولانی واقع شده و اطرافش با باغ های سرسبز و زیبا و ساختمان های بزرگ دولتی و دیوارهای سفید مرمری محاصره گردیده است. برای دسترسی به قصرالعالم باید در این پیاده روی زیبا پیاده روی کنید.۴ ستون آبی و طلایی همراه با طاق های زیبای تزئین شده در نمای مقابل کاخ وجود دارند. کاشی کاری ها و حکاکی هایی که روی آن ها انجام شده، از آن دورادورها نظر شما را به خود جلب خواهند کرد. درخشش این ستون های آبی و طلایی زیر نور آفتاب و با همراهی مناظر بی نظیر خلیج بسیار تماشایی است.
اگرچه بازدید کنندگان اجازه دارند تنها از بیرون دروازه ها کاخ سلطنتی قصرالعالم را تماشا کنند، اما باز هم بازدید از معماری بیرونی این بنای باشکوه و زیبا ارزش دارد و حائز اهمیت است. با بازدید از این کاخ و باغ و بناهای دولتی اطراف آن به خوبی می توانید با سبک معماری عربی آشنا شوید. زمانی که به کاخ سلطنتی قصرالعالم می رسید، در سمت راستتان برج های مراقبت و دیوارهای قدیمی شهر در طول تپه وجود دارند. دژهای "المیرانی" و "الجلالی" از بناهای یادگاری قرن شانزدهم و حمله پرتغالی ها به مسقط هستند.
کاخ سلطنتی قصر العالم مسقط

تاریخچه کاخ سلطنتی قصرالعالم


قصرالعالم یکی از شش اقامتگاه سلطنتی در عمان است که به وسعت دوهزار سال تاریخچه دارد و با دستور سلطان احمد (هفتمین پدربزرگ سلطان قابوس) ساخته شده است. کاخ سلطنتی قصر العالم نمای خارجی آبی و طلایی رنگ دارد و در سال ۱۹۷۲ مورد بازسازی قرار گرفت تا اقامتگاه سلطنتی سلطان باشد. بازدید از قسمت داخلی کاخ سلطنتی قصرالعالم امکان پذیر نیست و خارج از محدوده است. اما بازدید کنندگان می توانند نزدیک در ورودی کاخ بایستند و عکاسی کنند. همانطور که گفتیم دو دژ تاریخی میرانی و جلالی اطراف کاخ را احاطه کرده اند. وظایف رسمی و پذیرش میهمانان برجسته در کاخ سلطنتی قصرالعالم انجام می گرفت.
کاخ سلطنتی قصر العالم مسقط

معماری کاخ سلطنتی قصرالعالم


پیتر اوکس، نویسنده ای بود که درباره کاخ سلطنتی قصرالعالم چنین نوشت: "وقتی از دروازه اصلی کاخ العالم بازدید می کنید، به این پی می برید که این پایتخت، شبیه هیچ کدام از پایتخت هایی که تاکنون دیده اید، نیست. طراحی این کاخ بسیار زیباست و مانند ساختارهای باشکوه دیگر پایتخت ها نیست". سطوح مرمری کاخ سلطنتی قصرالعالم بر زیبایی و درخشش آن می افزاید و بناهای دولیت اطراف نیز با ایوان های چوبی، پشت بام های هلالی و رنگ های سفید که سبک معماری سنتی عمانی دارند، در جذاب و زیبا جلوه دادن کاخ سلطنتی قصر العالم بی تاثیر نیستند. تمامی این بناها در کنار یکدیگر مجموعه ای بی نظیر و متحیر کننده به وجود آورده اند. اگرچه، کاخ سلطنتی قصرالعالم یک کاخ تشریفاتی است، اما یک ویلای مهمان، استخر خصوصی، آبگرم و باغ های حصور شده دارد که برای میهمانان خاص و افراد سلطنتی هستند.
کاخ سلطنتی قصر العالم مسقط

بهترین زمان بازدید از کاخ سلطنتی قصرالعالم


در کل سال می توانید از کاخ سلطنتی قصرالعالم بازدید کنید، اما زیبایی کاخ در روزهای روشن آفتابی چندین برابر نمایان می شود و درخشش خاصی دارد. اگر در شب هنگام به بازدید از کاخ العالم بروید، با نورپردازی های زیبا و جلوه های خاص روبرو می شوید که جذابیت خاصی دارند.

در نزدیکی کاخ سلطنتی قصرالعالم چه جاذبه های دیگری وجود دارند؟


قلعه جلالی: ۸۰۰ متر
موزه فرهنگ و تاریخ عمان: ۸۵۰ متر
دروازه الباب الکبیر: ۱.۸ کیلومتر
موزه بیت الزبیر: ۱.۸ کیلومتر
موزه عمانی و فرانسوی: ۲ کیلومتر
قلعه میرانی: ۲.۲ کیلومتر

در نزدیکی کاخ سلطنتی قصرالعالم چه هتل هایی برای اقامت وجود دارند؟


هتل Mutrah Hotel فاصله: ۸.۸ کیلومتر
هتل Al Shorouq Hotel Apartments فاصله: ۹ کیلومتر
هتل Al Falaj Hotel فاصله: ۹.۱ کیلومتر
هتل Sheraton Oman Hotel فاصله: ۱۰ کیلومتر

در نزدیکی کاخ سلطنتی قصرالعالم چه رستوران ها و غذاخوری هایی وجود دارند؟


رستوران Bait Al Luban Restaurant فاصله:۶ کیلومتر
رستوران Hot Plate Restaurant فاصله: ۱۲ کیلومتر
رستوران Sombrero Restaurant فاصله: ۱۳.۳ کیلومتر
رستوران Shandiz Restaurant فاصله: ۱۶.۶ کیلومتر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است