search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

آبشار مارگون سپیدان

[ پنهان کردن ]

آبشار مارگون سپیدان


آبشار مارگون در شمال استان فارس قرار گرفته و تا شهر شیراز ۱۵۰ کیلومتر فاصله دارد. این آبشار یکی از زیباترین آبشارهای کشور است. آب آبشار مارگون از رودخانه سرازیر نمی شود بلکه چشمه هایی که بر فراز کوه میجوشند از ارتفاع ۷۰ متری سرازیر می شود و منظره زیبایی را ایجاد کرده است. آب رودخانه های این آبشار تا نزدیکی شهر سپیدان امتداد یافته است. در اطراف رودخانه ای که از این آبشار ایجاد شده طبیعت زیبایی از درختان زالزالک، سیب و بوته‌های زرشک شکل گرفته است.
آبشار مارگون سپیدان
آبشار مارگون در همه فصول سال زیباست و چهره جدیدی به خود می‌گیرد این آبشار در نیمه دوم سال که هوا رو به سردی می‌رود قندیل ‌های بسیار زیبا و بلندی این آبشار را زینت می‌دهد. از این رو اگر در فصول سرد سال قصد دیدن آبشار مارگون را داریدبهتر است علاوه بر داشتن تجهیزات مناسب از باز بودن راهای ارتباطی و وضعیت آب و هوایی نیز اطلاع پیدا کنید. زیرا ممکن است به دلیل بارش برف راه رسیدن به این آبشار قطع شود.
در فصول گرم سال با سرازیر شدن آب آبشار و سبز شدن درختان اطراف آن ، هوا بسیار دلپذیرتر است بنابراین آبشار مارگون درتابستان پذیرای توریست و گردشگران بسیاری است. حتی در گرم ترین موقع سال دمای این منطقه به ۱۰ درجه می‌رسد. در این فصول علاوه بر چادر زدن و لذت بردن از صدای آب می‌توانید شاهد برگذاری مراسمات محلی، مانند مراسم عروسی روستایی باشید. آبی که به صورت مداوم از بالای کوه به تخنه سنگ های پایین میریزد باعث صاف و سیقلی شدن سنگ‌های بزرگ شده همچنین به دلیل رطوبت رشد خزه‌ها روی دیواره ها و بدنه‌این آبشار همانند آبشاری سبز پوش شده است.
آبشار مارگون سپیدان

چگونه به آبشار مارگون سپیدان برویم؟


راه‌های رسیدن به آبشار مارگون بسیار است و بستگی به شهر مبدا شما دارد اگراز شهرهای شمالی کشور قصد بازدید از این آبشار را دارید قبل از اینکه به شهر یاسوج برسید در ۲۹ کیلومتری جاده اقلید- یاسوج تابلوهای راهنما شما را به ابشار می رساند.
اما اگر از استان های جنوبی کشور عازم این آبشار هستید بعد از رسیدن به شهر یاسوج، ۶۵ کیلومتر از شهر دور می شوید تا تابلوها آبشار مارگون را ببینید. همنینی اگر مقصد اول شما شیراز است و بعد می‌خواهید از آبشار مارگون دیدن کنید بهتر است به سمت سپیدان بروید و بعد از ۱۳۰ کیلومتر رانندگی به آبشار برسید. جاده اصلی برای رسیدن به آبشار آسفالت است اما مقدار کمی از آن خاکی است همچنین امکان رفتن تا پای آبشار با ماشین وجود ندارد بلکه باید در قسمت‌هایی که برای پارکینگ تعبیه شده پارک کنید و بعد مسیری را تا پای آبشار مارگون باید پیاده روی کنید.
آبشار مارگون سپیدان

هتل و تقامتگاه نزدیک آبشار مارگون سپیدان


اگرچه این آبشار متعلق به استان فارس است اما تا مرکز شهر یاسوج فاصله ای ندارد بنابراین بهتر است برای اقامت شبانه به شهر یاسوج بروید تا گزینه‌های بیشتری داشته باشید.
هتل پارسیان آزادی یاسوج
هتل جهانگردی یاسوج
هتل پولادکف سپیدان
با سفرمارکت دیگه لازم نیست برای خرید بلیط هواپیما شیراز و یا رزرو هتل شیراز در گوگل ساعت ها جستجو کنی زیرا در سفرمارکت تمامی آژانس های مسافرتی معتبر در یکجا نمایش داده می شود و شما به راحتی می‌توانید ارزانترین بلیط هواپیما شیراز را خریداری نمایید.

علاوه بر این می‌توانید برای هر نوع خرید بلیط هواپیما یا رزرو تور داخلی و خارجی به سفرمارکت مراجعه کنید.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است