search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی کازرون

[ پنهان کردن ]

آثار تاریخی شهر کازرون


شهر بیشاپور به دلیل قدمت طولانی اش دارای آثار باستانی بسیاری است که همانند بهشتی برای گردشگران داخلی و خارجی است. آثاری که می‌توانید در شهر کازرون ببینید در زیر آمده است:
جاهای دیدنی کازرون

آتشکده‌


از آنجایی که دین اکثر مردم شهر کازرون وشهرهای اطراف آن تا سال ۴۰۰ هجری قمری زرتشتی بود بنابراین وجود آتشکده‌های متعددی در این شهر جای تعجبی ندارد.

روستای دوان


دوان روستایی خوش آب و هوا است که سبک معماری آن همانند ماسوله و به صورت پلکانی است از این رو روستای دوان به ماسوله فارس معروف است.

مجموعه باستانی بیشاپور


شهر بیشاپور که در نزدیکی کازرون و در نزدیکی دره چوگان قرار گرفته است دارای مجموعه باستانی ارزشمندی است که از دوران ساسانیان به یادگار مانده است. شامل کاخ به والرین، ایوان موزائیک بیشاپور، غار شاپور و معبد آناهیتا می‌باشد.
جاهای دیدنی کازرون

درياچه پريشان


در فاصله ۱۵ کیلومتری از شهر کازرون دریاچه ای زیبا به نام پریشان از آب صدها چشمه و رود کوچک تشکیل شده. جالب است بدانید آب این دریاچه شیرین است و همین باعث شده که دریاچه پریان را به عنوان بزرگترین دریاچه آب شیرین بدانند. این دریاچه به نام‌های دیگری چون پریشم ، مور، شور، یون و کازرون معروف است. دریاچه پریشان محل زندگی پرندگان بومی و مهاجر بسیاری است.

نرگس زارهاي كازرون


در اطراف کازرون دشت‌هایی مملو از نرگس وجود دارد. در این دشت‌ها انوتاعی از این گل معطر وجود دارد که در نوع خود زبان زد است. نرگس‌های کازرون به دلیل مرغوبیت زیاد به شهرهای دیگری چون تهرا و اصفهان و غیره فرستاده می‌شود.
جاهای دیدنی کازرون

آبشار حکیم باشی


حکیم باشی نام شهری دراطراف کازرون است. این شهر دارای آبشاری با همین نام است. آب این آبشار به صورت فصلی می‌باشد که با سرریز شدن آن باعث ایجاد حوضچه های زیبایی می‌شود. منظره زیبای این حوضچه‌ها، طبیعت سبز و خوش آب و هوا باعث شده تا این منطقه به عنوان استراحتگاه پرطرفداری میان گردشگران باشد.

بازار کازرون


بازار کازرون یکی از قدیمی‌ترین قسمت‌های شهر کازرون است. بازار کازرون دارای سه ورودی می‌باشد که از طریق راهروها و دالان‌ّایی به بازارهای کوچکتری می‌رسد. در این بازار مسقف می‌توانید بهترین سوغات کازرون مانند مسقطی و ترشی کورک را تهییه کنید.


با سفرمارکت دیگه لازم نیست برای خرید بلیط هواپیما شیراز و یا رزرو هتل شیراز در گوگل ساعت ها جستجو کنی زیرا در سفرمارکت تمامی آژانس های مسافرتی معتبر در یکجا نمایش داده می شود و شما به راحتی می‌توانید ارزانترین بلیط هواپیما شیراز را خریداری نمایید.

علاوه بر این می‌توانید برای هر نوع خرید بلیط هواپیما یا رزرو تور داخلی و خارجی به سفرمارکت مراجعه کنید.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است