search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جزیره هنگام و جاهای دیدنی آن

[ پنهان کردن ]
دلفین های جزیره هنگام
ماهی های آکواریومی جزیره هنگام
بازارچه سنتی صنایع دستی هنگام
غواصی در پیرامون جزیره هنگام
ساحل نقره‌ای
پارک و مزرعه پرورش کورکودیل
جزیره هنگام جزیره‌ای کوچک در جنوب جزیره قشم است و فاصله‌ای اندک با آن دارد. به همین سبب با قایق‌های کوچک ماهیگیری می‌توان بین جزیره قشم و جزیره هنگام رفت و آمد کرد.
در این نوشته با جزیره هنگام و زیبایی‌های آن بیشتر آشنا می‌شویم:

دلفین های جزیره هنگام


یکی از جاذبه های جزیره هنگام، دلفین‌هایی هستند که پیرامون این جزیره زندگی می‌کنند. در پیرامون جزیره هنگام ساختارهای مرجانی وجود دارد که موجب می‌شود آبزیان متعددی در آن زندگی می‌کنند. به همین سبب دلفین‌ها در پیرامون جزیره هنگام زندگی می‌کنند. یکی از تفریحات گردشگران، حرکت در پیرامون جیره با قایق‌های موتوری کوچک و مشاهده دسته‌های دلفین‌هایی است که با هم شنا و شکار می‌کنند.
جزیره هنگام و جاهای دیدنی آن

ماهی های آکواریومی جزیره هنگام


در پیرامون جزیره هنگام، ماهی‌های آکواریومی زیبایی زندگی می‌کنند که در بخش‌های مرجانی جزیره زندگی می‌کنند و از موجودات ذره بینی تغذیه می‌کنند. وقتی در کنار جزیره حرکت می‌کنید با دسته‌های بزرگی از ماهی های زیبا و رنگارنگ رو به رو می‌شوید که پیرامون قایق‌ها و صخره‌های ساحلی شنا می‌کنند.

بازارچه سنتی صنایع دستی هنگام


کافی است پا به جزیره هنگام بگذارید تا متوجه شوید در ساحل این جزیره، پر از بازمانده صدف‌ها و حلزون‌های مختلف است. زیرا در بخش مرجانی جزیره، این موجودات زندگی می‌کنند و پس از مرگ، بدن صدفی آنان به ساحل جزیره می‌رسد. اهالی بومی هنگام، با صدف‌ها و حلزون‌های پیرامون جزیره، صنایع دستی مختلف، زیورآلات و اشیای تزیینی مختلفی را می‌سازند.
جزیره هنگام و جاهای دیدنی آن

غواصی در پیرامون جزیره هنگام


اگر بخواهید به شکلی جدی‌تر با موجودات آبزی و ماهی‌های جزیره هنگام رو به رو شوید، غواصی روش مناسبی برای تجربه آن است.

ساحل نقره‌ای


در بخش شمالی غربی جزیره، ساحلی به رنگ نقره‌ای وجود دارد که به سبب رنگ خاص ماسه‌های ساحل جزیره است. ساحل نقره‌ای با دماغه‌ای زیبا از ضلع شمالی جزیره جدا می‌شود.
جزیره هنگام و جاهای دیدنی آن

پارک و مزرعه پرورش کورکودیل


شاید عجیب به نظر برسد، اما کورکودیل را هم می‌توان به صورت یک جانور پرورشی، تکثیر کرد! در جزیره هنگام به عنوان یک فعالیت کارآفرینانه بانویی به نام «مژگان روستایی» به همراه همسرش «بهروز سالاروند» یک مزرعه پرورش کورکودیل تاسیس شده است که نقش گردشگری نیز دارد و به نام پارک نوپک شناخته می‌شود. علاقه مندان برای مشاهده زندگی این خزندگان ترسناک به پارک نوپک قشم سفر می‌کنند.


فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است