search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی کرمانشاه

[ پنهان کردن ]
کرمانشاه شهری زیبا با گذشته‌ای کهن است. تاریخ طولانی کرمانشاه موجب شده است تا این شهر زیبا دارای جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری متنوع و متفاوتی باشد. در این نوشته نگاهی گذرا داریم به جاهای دیدنی مشهور شهر کرمانشاه:

طاق بستان


مشهورترین اثر تاریخی کرمانشاه که در شمال غربی شهر قرار گرفته است، طاق بستان است. طلاق بستان مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌هایی است که رویدادهای مهمی از دوره ساسانی را به تصویر می‌کشد. تاج گذاری خسرو پرویز، تاج گذاری اردشیر دوم ساسانی، تاج گذاری شاهپور دوم و تاج گذاری شاهپور سوم مهمترین رویدادهایی هستند که در طاق بستان ثبت شده است. همچنین چند کتیبه به خط و زبان پهلوی هم در آن دیده می‌شود.
جاهای دیدنی کرمانشاه

تالاب‌ها و دریاچه های کرمانشاه


کرمانشاه به عنوان شهری که در دامنه‌های زاگرس قرار گرفته در پیرامون خود، تالاب ها و دریاچه های متفاوتی دارد. سرآب نیلوفر دریاچه‌ای در شمال غربی کرمانشاه است که با چشمه‌های زیر آن تغذیه می‌شود. در این دریاچه گل‌های نیلوفر روییده است که البته چند سالی است به دلیل خشکسالی، به آنها آسیب خورده است.
سرآب صحنه یا بیدسرخ نام یک آبگیر و یک روستا در ۵۵ کیلومتری کرمانشاه قرار دارد. سرآب صحنه توسط ۴ چشمه تغذیه می‌شود و آبشار کوچکی را تغذیه می‌کند. تالاب هشیلان در ۳۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه قرار دارد و به عنوان یک منطقه شکار ممنوع شناخته می‌شود. تالاب هشیلان پوشش گیاهی و جانوری چشمگیر و جزایر کوچک و بزرگ درون تالاب دارد.

باغ گل کرمانشاه


کرمانشاه از نخستین شهرهای ایران است که باغ گل شهری ایجاد کرده است. باغ گلهای کرمانشاه در بزرگراه امام حسین (کمربندی) قرار گرفته و دارای ۴ باغ ایرانی، فرانسوی، ژاپنی و ایتالیایی است.
جاهای دیدنی کرمانشاه

موزه های کرمانشاه


کرمانشاه دارای موزه‌های متعددی است که در ساختمان‌های تاریخی شهر مشهور به تکیه ساخته شده‌اند. موزه پارینه سنگی زاگرس که آثاری از نخستین دوره زندگی انسان‌ها در این منطقه را در خود دارد و موزه خط و کتابت کرمانشاه در تکیه بیگلربیگی از خاندان‌های بزرگ شهر قرار دارد. موزه مردمشناسی کرمانشاه و موزه پوشاک کرمانشاه، در بخش عباسیه تکیه معاون الملک قرار دارند و فرهنگ بومی مردم کرمانشاه را نمایش می‌دهند.

مسجد شافعی ها


مسجد جامع شافعی یا مسجد شافعی ها مسجد جامع پیروان اهل سنت در شهر کرمانشاه است. این مسجد در بازار کرمانشاه قرار دارد و پس از بنای قدیمی که در سال ۱۳۲۴ ساخته شده، یک مسجد نوساز با معماری متفاوت در کنار آن بنا شده است.
جاهای دیدنی کرمانشاه

گور دخمه های کرمانشاه


استفاده از گوردخمه یا گورهایی که در دل کوه کنده می‌شود، از یادگارهای ایران باستان است و گوردخمه دکان داوود به دوران مادها برمی‌گردد و در نزدیکی روستای دکان داوود در مسیر سرپل ذهاب کرمانشاه قرار دارد.
گوردخمه صحنه که در نزدیکی روستای صحنه است و گوردخمه اسحاق وند در منطقه هرشین، از دیگر گوردخمه‌های دوره مادی هستند.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است