search
menu
ایران keyboard_arrow_down close

ایران

label
رزرو هتل
hotel
هتل ها ۱,۸۰۳
restaurant
رستوران ها ۱

درباره ایران

ایران در جنوب غربی آسیا و در منطقه خاورمیانه واقع گردیده، با وسعت حدود ۱.۶ میلیون کیلومتر مربّع و با جمعیت حدود ۷۹ میلیون نفر یکی از بزرگترین کشورهای این منطقه میباشد. تهران بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر به عنوان مرکز سیاسی و پایتخت ایران است. حدود ایران از شرق به افغانستان و پاکستان و از غرب به ترکیه و عراق، از شمال به جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکمنستان و دریای خزر و از جنوب به خلیج فارس و دریای عمان محدود می‌شود. ایران به همراه افغانستان و تاجیکستان دارای زبان رسمی فارسی است و دین رسمی آن اسلام است. ایران به عنوان یکی از کهن ترین کشورها و از اولین پایه گذاران تمدنهای بشری در جهان بشمار می‌رود. این کشور به واسطه قرار گرفتن در منطقه میانی آسیا موقعیتی و همواره نقش راهبردی و استراتژیک مهمی داشته است. ایران عضو سازمان ملل متحد، جنبش عدم تعهّد، سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی، کشورهای تولید کننده و فروشنده نفت: اوپک، سازمان اکو و بسیاری دیگر از سازمان بین‌المللی میباشد.

ایران در موقعیتی منحصر بفرد جغرافیایی میان خلیج فارس و دریاچه خزر بزرگترین دریاچه جهان قرار دارد و دارای تنوع و جاذبه های توریستی در زمینه های تاریخی، هنری، جغرافیایی، مذهبی، طبیعی، سلامتی، ساحلی و دریایی و ورزشی میباشددیدنی های ایران

با نقشه و ایستگاه‌های مترو شیراز آشنا شویم
نقشه و ایستگاه‌های مترو شهر شیراز در این گفتار مجله گردشگری سفرمارکت معرفی شده است. متروی دیار شعر و ادب و تاریخ ایران زمین، ۶ خط داشته و در زمان تنظیم این گزارش در بهار ۱۴۰۱ شمسی، فقط خط ۱ آن به بهره‌برداری رسید و سایر خطوط در مراحل ساخت هستند. برخی از ایستگاه‌های خط ۲ مترو شیراز تا سال ۱۴۰۲ شمسی افتتاح خواهند شد. در مجموع ۳۳ ایستگاه در خط ۱ و ۲ مترو شیراز فعال خواهد شد و می‌توان شرق و غرب و شمال و جنوب این شهر را با مترو تردد کرد. ایستگاه زندیه و ایستگاه وکیل الرعایا، شما را به کانون گردشگری تاریخی و شکم‌گردی شهر می‌برد. اگر شما مخاطب گرامی، سابقه رزرو آنلاین بلیط هواپیما شیراز و استفاده از خطوط مترو این مقصد تماشایی را داشتید، نظرات و دیدگاه‌های ارزشمند خود را از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید. با مترو گردی مجله گردشگری سفرمارکت در شهر شیراز ایران همراه ما باشید.