برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار کاشان بندرعباس

رزرو قطار کاشان بندرعباس از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۶ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

تهیه بلیط قطار کاشان بندرعباس روش خوبی برای سفر بین این دو شهر است. کاشان و بندرعباس هر دو از شهرهای مهم و توریستی ایران هستند؛ به همین دلیل وجود یک مسیر ریلی بین آن‌ها اهمیت زیادی دارد. سفر با قطار به خصوص برای مسیرهای طولانی همواره توصیه می‌شود. قطارهای کوپه‌ای امکاناتی مانند تخت خواب را در اختیارتان قرار می‌دهند که سبب می‌شود مسیر سفر خود را با آرامش بیشتری طی کنید، به خصوص اگر کودکی به همراه دارید که تحمل فضای هواپیما یا اتومبیل برایش سخت باشد. همچنین تهیه بلیط قطار بندرعباس نسبت به بلیط هواپیما و حتی بلیط اتوبوس، مقرون به صرفه‌تر تمام می‌شود.
در ادامه بیشتر با قطارهای مسیر بندرعباس به کاشان آشنا می‌شویم. همچنین بررسی می‌کنیم چطور می‌توان با استفاده از سفرمارکت، بهترین بلیط‌های قطار را با کمترین قیمت رزرو کرد.

بلیط قطار کاشان بندرعباس

قطار کاشان بندرعباس


مسیر قطار کاشان بندرعباس بخشی از مسیر ریلی و بلیط قطار تهران بندرعباس است که از ایستگاه‌های مختلفی عبور می‌کند. شرکت‌های ریلی جوپار و بن ریل برای این مسیر قطار دارند و با استفاده از قطار، فاصله کاشان تا بندرعباس را می‌توان در حدود ۱۶ ساعت طی کرد. برای رزرو قطار کاشان بندرعباس لازم است با امکانات قطارها، ساعت حرکت آن‌ها، قوانین مربوط به استرداد و کنسلی و غیره آشنا شوید که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

ایستگاه های قطار کاشان به بندرعباس


مسیر قطار کاشان بندرعباس از مسیر ریلی منتهی به تهران عبور می‌کند. قطارهای این مسیر حرکت خود را از ایستگاه قطار بندرعباس شروع کرده و برای رسیدن به کاشان از ایستگاه‌های فین، زادمحمود، تزرج، سیرجان، خاتون آباد، احمد آباد، بافق، یزد، میبد، اردکان، نائین، زواره و بادرود می‌گذرند.

انواع قطار کاشان بندرعباس


برای سفر از کاشان به بندرعباس با قطار، دو شرکت بن ریل و جوپار هر دو قطار دارند. قطار بن ریل قطار ۴ ستاره غزال است و قطار جوپار قطار ۳ ستاره کویر که در ادامه بیشتر با این شرکت‌ها و خدمات آن‌ها آشنا می‌شویم.

قطار کاشان بندرعباس بن ریل


شرکت ریلی بن ریل فعالیت خود را در سال ۱۳۷۱ و با نام تجاری «راه آهن شرقی بنیاد» شروع کرد. در حال حاضر این شرکت واگن‌های مسافربری خود را از ۱۰ به ۱۳۱ دستگاه رسانده است و خدمات خوبی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. مسیرهای فعلی بلیط قطار بن ریل شامل ۷ مسیر اصلی می‌شود که بندرعباس به کاشان نیز بخشی از یکی از آن‌ها است.
۴ ستاره ۴ تخته غزال
قطارهای غزال شرکت ریلی بن ریل قطارهایی ۴ ستاره و ۴ تخته هستند. این قطارها مسیر بندرعباس تا کاشان را حدودا در ۱۶ ساعت و ۲۰ دقیقه طی می‌کنند. قطارهای غزال علاوه بر سیستم تهویه، دارای سیستم صوتی و تصویری نیز بوده و مبلغ بلیط آن‌ها نسبت به بلیط قطار جوپار بیشتر است.

قطار کاشان بندرعباس جوپار


شرکت قطارهای مسافری و باری جوپار فعالیت خود را در سال ۱۳۸۱ شروع کرد. در حال حاضر این شرکت مسافران را در ۶ مسیر مختلف جا به جا می‌کند و اغلب این مسیرها از مبدا یا مقصد تهران هستند. جوپار ۳ نوع قطار مختلف دارد که عبارتند از قطارهای ارگ، کویر و ماهان. مسیر قطار بندرعباس به کاشان با قطارهای کویر طی می‌شود که قطارهای ۳ ستاره هستند امکانات نسبتا خوبی را در اختیار مسافران قرار می‌دهند.
۳ ستاره ۶ تخته کویر
قطارهای کویر شرکت ریلی جوپار، قطارهای ۳ ستاره و ۶ تخته هستند که سیستم تهویه دارند اما از سیستم صوتی و تصویری برخوردار نیستند. قطارهای کویر مسیر بندرعباس تا کاشان را در ۱۶ ساعت و ۴۳ دقیقه طی می‌کنند و هزینه بلیط آن‌ها نسبت به بلیط قطار غزال شرکت بن ریل کمتر است. امکانات قطارهای کویر عبارتند از سیستم گرمایشی و سرمایشی، تهویه مطبوع و پریز شارژ وسایل الکترونیک. همچنین لوازم خواب مانند پتو و روبالشی نیز در قطارها تعبیه شده است.

ایستگاه راه آهن بندرعباس


ایستگاه راه آهن بندرعباس تنها ایستگاه راه آهن موجود در این شهر است که برای اولین بار در سال ۱۳۷۳ به بهره‌برداری رسید. این ایستگاه از مهم‌ترین ایستگاه‌های راه آهن ایران است چرا که علاوه بر جابجایی مسافر، مرکز اصلی حمل و نقل کالا نیز به شمار می‌رود. ایستگاه قطار بندرعباس در بلوار راه آهن واقع شده و دسترسی به آن از طریق وسایل نقلیه مختلف مانند اتوبوس و همچنین خودروی شخصی، ممکن است.
ایستگاه راه آهن بندرعباس امکانات رفاهی مختلفی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد که از جمله این امکانات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
- نمازخانه
- پارکینگ
- رستوران
- غرفه‌های فروشگاهی
- دستگاه خودپرداز
- فروشگاه‌های صنایع دستی
- سرویس بهداشتی
- سکوهای سوار و پیاده شدن مجزا
از ایستگاه قطار بندرعباس به جز کاشان به شهرهای مهمی مانند تهران، مشهد و اصفهان نیز می‌توان سفر کرد. در طی هفته، قطارهای مختلفی از این ایستگاه مسافران را به مقاصد خود می‌رسانند.

قوانین و مقررات بلیط قطار کاشان بندرعباس


برای بررسی قوانین و مقررات بلیط قطار بندرعباس کاشان لازم است هنگام رزرو بلیط، به قوانین شرکت ریلی مورد نظر خود توجه کنید. معمولا بسیاری از قوانین بین شرکت‌های مختلف یکسان هستند اما تفاوت‌هایی هم در آن‌ها وجود دارد که توجه به آن‌ها حین رزرو اهمیت زیادی دارد. از جمله مقرراتی که حین رزرو بلیط باید به آن‌ها توجه کنیم می‌توان به قوانین مربوط به رزرو بلیط برای کودکان، قوانین مربوط به استرداد و کنسلی، قوانین مربوط به بار و غیره اشاره کرد.

قیمت بلیط قطار کاشان بندرعباس به چه عواملی بستگی دارد؟


به طور کلی سه عامل تاثیرگذار در تعیین قیمت بلیط قطار کاشان بندرعباس وجود دارد. عامل اول، سن مسافران است. بلیط قطار برای کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال نیم‌بها محاسبه می‌شود. دومین عامل، نوع قطار است. قطارها انواع مختلفی دارند و امکانات متفاوتی را در اختیار مسافران قرار می‌دهند که این موارد در تعیین مبلغ بلیط اثر دارد. قیمت بلیط قطارهای لوکس و پنج ستاره مانند فدک، زندگی یا نورالرضا تقریبا ۲ یا ۳ برابر سایر قطارها است.

خرید بلیط قطار کاشان به بندرعباس از سفرمارکت


حال که با قطارهای مسیر کاشان و بندرعباس آشنا شدیم سوال اینجاست که چطور می‌توانیم بلیط قطار را با کمترین قیمت ممکن رزرو کنیم؟ برای این کار کافی است از سفرمارکت کمک بگیرید. سفرمارکت یک موتور جستجوی قدرتمند است که می‌توانید برای خرید بلیط قطار، هواپیما، تور گردشگری و هتل از آن استفاده کنید. برای رزرو بلیط قطار با سفرمارکت کافی است مبدا، مقصد، تاریخ حرکت، سن همراهان و تعداد آن‌ها را وارد کنید. به این صورت تمامی بلیط‌های منطبق با خواست شما نمایش داده خواهد شد و به راحتی می‌توانید بین آن‌ها بهترین بلیط را که با بودجه شما برای سفر همخوانی دارد انتخاب کرده و رزرو کنید. برای رزرو بلیط کافی است وارد صفحه اصلی سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت شده و گزینه رزرو بلیط قطار را انتخاب کنید.

سوالات متداول


مسیر قطار کاشان بندرعباس چند ساعت است؟
مسیر قطار کاشان به بندرعباس یک مسیر حدودا ۱۶ الی ۱۷ ساعته است.

ایستگاه های قطار کاشان بندرعباس کدام‌اند؟
قطار برای رسیدن از بندرعباس به کاشان باید از ایستگاه‌های فین، زادمحمود، تزرج، سیرجان، خاتون آباد، احمد آباد، بافق، یزد، میبد، اردکان، نائین، زواره و بادرود عبور کند.

برنامه حرکت قطار کاشان به بندرعباس چگونه است؟
قطارهای جوپار معمولا ساعت ۱۵:۳۲ برای بندرعباس به کاشان بلیط دارند. قطارهای بن ریل نیز ساعت ۱۸:۲۵ بندرعباس را به مقصد کاشان ترک می‌کنند. در کل برای بررسی برنامه حرکت قطارهای بندرعباس به کاشان و روز و ساعت حرکت قطارها، بهتر است مبدا و مقصد را در سفرمارکت جستجو کرده و قطارهای موجود برای روز و تاریخ مورد نظر خود را به راحتی مشاهده کنید.

شرایط کنسلی بلیط قطار کاشان بندرعباس چگونه است؟
شرایط کنسلی بلیط قطار تا حد زیادی به شرکت ریلی مورد نظر بستگی دارد. به طور کلی استرداد بلیط تا یک ساعت بعد از خرید بدون جریمه است. استرداد از یک ساعت بعد از خرید تا ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت، ۱۰ درصد جریمه دارد. استرداد از ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت تا ۳ ساعت قبل از حرکت ۳۰ درصد جریمه دارد. استرداد از ۳ ساعت قبل از حرکت تا ساعت حرکت، ۵۰ درصد جریمه دارد و در نهایت، در صورت کنسل کردن بلیط پس از حرکت قطار، کل مبلغ پرداختی به عنوان جریمه دریافت شده و قابل استرداد نخواهد بود.

آیا بلیط قطار کاشان بندرعباس برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار برای کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال نیم‌بها محاسبه می‌شود. همچنین هزینه سفر کودکان زیر ۲ سال برابر با ۱۰ درصد هزینه کل بلیط شما محاسبه خواهد شد.

قیمت بلیط قطار کاشان به بندرعباس چقدر است؟
قیمت بلیط با توجه به عوامل مختلفی مانند سن مسافران، نوع قطار و بازه زمانی خرید بلیط محاسبه می‌شود.