برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار بن ریل

بلیط انواع قطارهای بن ریل (سروش، غزال، کرخه، پارسی و..)
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

برای آن دسته از مسافرانی که اهل سفرهای ریلی هستند نام قطار بن ریل نام آشنایی است که به معنای تضمین سفری ایمن و راحت با قطار است. در هنگام خرید بلیط قطار، انتخاب قطارهای بن ریل برای بسیاری از مسافران در اولویت قرار دارد. در ادامه قرار است با این شرکت ریلی آشنا شویم و بعد از آن به سراغ انواع قطارها و امکانات آن برویم تا به‌طور دقیق و مفصل آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

قطار بن ریل


قطار بن ریل از جمله قدیمی‌ترین و خوش‌نام‌ترین شرکت‌ها در زمینه خدمات ریلی است که در انتخاب نام تجاری خود نیز هوشمندانه عمل کرده است. واژه بن در چند زبان مختلف با معانی متفاوت کاربرد دارد. این واژه در فارسی به معنی اصیل و ریشه‌دار، در انگلیسی به معنای متمایز و خاص و در فرانسوی نیز به معنی خوب و متناسب است. به‌کارگیری این واژه در حقیقت نوعی اشاره به قدمت این برند و همچنین خدمات ویژه و متناسبی است که خریداران بلیط قطار بن ریل دریافت خواهند کرد.

بلیط قطار بن ریل

آشنایی با قطار بن ریل


قطار بن ریل نام تجاری شرکت راه آهن شرقی بنیاد است که جزو شرکت‌های فعال در زمینه خدمات ریلی است. این شرکت در دهه ۱۳۷۰ صرفا با هدف خدمات‌رسانی در مسیر ریلی تهران مشهد فعالیت خود را آغاز کرد و در آن سال‌ها تحت عنوان شرکت قطار سریع السیر تهران مشهد شناخته می‌شد. بعد از آن تنها با گذشت چند سال از عمر فعالیتش نام آن به شرکت راه‌آهن شرقی بنیاد تغییر یافت تا با بهره‌مندی از تجهیزات بیشتر فعالیت خود را گسترده‌تر کند. پیشرفت این شرکت به گونه‌ای است که در طول فعالیتش توانسته است تعداد دستگاه‌های قطار مسافربری خود را از ۱۰ دستگاه به بیش از ۱۳۰ دستگاه قطار برساند و با توانمندسازی قطارهای متنوعش در مسیرهای گوناگون به مسافران خدمات‌رسانی کند. گفتنی است شرکت قطار بن ریل با تلاش‌های مستمر در زمینه توسعه خدمات ریلی توانسته است گواهینامه‌های ملی متعددی را دریافت کند. به‌طوری که تا کنون چندین بار موفق به اخذ گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان شده است.

انواع قطارهای بن ریل


یکی از نکات مثبت قطار بن ریل را می‌توان تنوع قطارهای آن دانست به‌طوری که متقاضیان خرید بلیط قطار می‌توانند بر حسب نیاز و بودجه مالی خود از میان انواع قطارهای بن ریل دست به انتخاب بزنند. به‌طور کلی این قطارها شامل قطار کوپه‌ای با دو ظرفیت چهار تخته و شش تخته و همچنین قطار سالنی هستند که بر اساس خدمات متنوعی که در طول مسیر به مسافران عرضه می‌کنند نیز در کلاس‌های مختلف و درجه‌بندی‌‌های گوناگون دسته‌بندی می‌شوند.


قطار ۵ستاره ایران بن ریل


این قطار جدیدترین قطار شرکت بن ریل است که از نوروز 1402 فعالیت خود را در مسیر تهران مشهد و مشهد تهران آغاز کرد. این قطار بسیار لوکس و زیباست و دارای امکانات بی‌نظیری همچون نمایشگرهای متصل به بستر آنلاین لنز ایرانسل است که در آن می‌توانید جدیدترین فیلم و سریال‌ها را تماشا کنید. علاوه بر این، پک بهداشتی و خواب یک بار مصرف به هر مسافر داده می‌شود و در هر کوپه یک مایکروفر قرار دارد.

قطار ۵ستاره ایران بن ریل

قطار بن ریل سروش


قطار بن ریل سروش از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای متقاضیان اطلاع از قیمت بلیط قطار تهران مشهد و خرید آن است. مسافران این قطار چهار ستاره از همان بدو ورود با خوش‌آمدگویی مهمانداران رو به رو می‌شوند و بعد با چای و بسته خوراکی از آن‌ها پذیرایی می‌شود. این قطار دارای کوپه‌های چهار نفره مجهز به امکانات کم نظیری مانند مایکروفر، آب سردکن و یخچال است. هر کوپه دارای دو نمایشگر است که امکان بهره‌مندی از انواع گزینه‌های سرگرمی را فراهم می‌کند و علاوه بر آن بسته‌های یک بار مصرف حاوی منسوجات تخت برای هر مهمان فراهم است. در طول مسیر مسافران این قطار می‌توانند از طریق سیستم احضار مهماندار تقاضاهای خود را مطرح کنند.


قطار بن ریل غزال


بلیط قطار غزال بن ریل یکی از پرفروش‌ترین بلیط‌های قطار است. این قطار از جمله قطارهای چهار ستاره است و در میان مسافران تهران مشهد طرفداران بسیاری دارد. این قطار در مسیرهای ریلی دیگر از جمله تهران کرمان، زنجان مشهد و تهران بندرعباس نیز مشغول به خدمات‌رسانی به مسافران است. ظرفیت کوپه‌های آن چهار نفره است و هر کوپه مجهز به صفحه نمایشگر تخت با امکان برخورداری از گزینه‌های سرگرمی متنوع، سرویس بهداشتی ایرانی و سرویس بهداشتی فرنگی، سیستم سرمایشی و گرمایشی و نشیمن‌های راحت است.

خرید بلیط قطار بن ریل غزال

قطار بن ریل کرخه


قطار بن ریل کرخه در زمره قطارهای چهار ستاره قرار دارد که دارای کوپه‌های چهار نفره است و هر کوپه به امکاناتی نظیر سیستم تهویه مطبوع، نمایشگر صفحه تخت، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مجهز است. قطار بن ریل کرخه در مسیرهای مشهد اهواز، خرمشهر مشهد، تهران اهواز و همچنین تهران خرمشهر فعال هستند.

قطار بن ریل کرخه

قطار پارسی


قطار پارسی جزو قطارهای قدیمی بن ریل است. قطار پارسی یک قطار سه ستاره و مقرون به صرفه است و به صورت شش تخته و چهار تخته عرضه شده‌اند. متقاضیان خرید بلیط قطار بن ریل قم مشهد می‌توانند قطار پارسی را برای سفر در این مسیر انتخاب کنند. در این قطار امکان سفارش غذا و صرف صبحانه رایگان برای مسافران فراهم است در حالی که در قطار پارسی شش تخته تنها امکان استفاده از روزنامه، آب معدنی رایگان و سرویس خواب برای مسافران فراهم شده است.

قطار پرستو


قطار پرستو بن ریل در حقیقت همان قطاری است که امروزه با نام قطار کرخه بن ریل فعالیت دارد. گفتنی است قطار پرستو در سال ۱۳۸۹ به قطار کرخه تغییر نام داد.

قطار سفیر


شرکت سفیر از شرکت‌های بزرگ ریلی ایران است که بسیاری از شرکت‌های دیگر زیر نظر آن فعالیت می‌کنند. یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سفیر نیز شرکت راه آهن شرقی بنیاد یا بن ریل است. از این رو قطارهای بن ریل را می‌توان زیرمجموعه‌ قطارهای سفیر دانست.


انواع کلاس و درجه قطارهای بن ریل


قطارهای بن ریل شامل قطارهای سه ستاره تا پنج ستاره است. قطار پارسی بن ریل در درجه قطارهای سه ستاره است. قطار سروش، قطار کرخه و قطار غزال نیز در درجه‌بندی قطارهای چهار ستاره شرکت بن ریل قرار دارند. قطار ایران نیز که به تازگی شروع به فعالیت کرده است در زمره قطارهای پنج ستاره است و می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای یک سفر لوکس ریلی باشد. هر یک از قطارهای بن ریل بر اساس خدمات در کلاس‌های مختلف شامل کلاس ویژه یا بن ریل پلاس، بیزینس و اکونومی دسته‌بندی می‌شوند که به ترتیب خدمات متنوع و بیشتری را به مسافران ارائه می‌کنند. قطار پنج ستاره ایران نیز در دو کلاس عادی و ویژه خدمات‌رسانی می‌کند که تفاوت اصلی آن‌ها در بخش پذیرایی است.

قطار غزال VIP


قطار غزال VIp که یکی از کلاس‌های قطار چهار ستاره غزال بن ریل است در مقایسه با قطار چهار ستاره عادی از طراحی داخلی شکیل‌تر و به روزتری برخوردار است و علاوه بر آن در زمینه پذیرایی نوشیدنی و غذای مهمان نیز اقلام مفصل‌تری را در بر دارد. به‌طور مثال در پذیرایی عصرانه از مسافران این قطار تنوع میوه‌های فصلی و نوشیدنی‌های لذیذ گنجانده شده است.

قطار بیزنس بن ریل


کلاس بیزنس اصطلاحی است که برای رده‌بندی خدمات ارائه شده در قطارهای سطح بالای بن ریل استفاده می‌شود قطارهای بن ریل با خدمات کلاس بیزنس از لحاظ قیمتی در رده متوسط قرار می‌گیرند و خدمات رفاهی مناسبی در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

قطار اکونومی بن ریل


قطارهای بن ریل که در کلاس اکونومی دسته بندی شده‌اند در رده قطارهای مقرون به صرفه این شرکت قرار دارند و به همین سبب خدمات آن‌ها به ویژه در بخش پذیرایی در مقایسه با کلاس‌های ویژه و بیزنس محدودتر است. با این حال این قطارها به سبب قیمت مناسب‌ محبوبیت زیادی دارند.


قطار بن ریل در چه مسیرهایی فعال است؟


امروزه قطار بن ریل برخلاف گذشته تنها به قطار بن ریل تهران مشهد محدود نمی‌شود بلکه مسیرهای دیگری نظیر مشهد طبس، ملایر مشهد، کرمان مشهد، تهران بندرعباس، همدان مشهد، زنجان مشهد و کرمان تهران را هم در بر می‌گیرد. قطار تبریز تهران و مسیر برگشت آن یعنی قطار تهران تبریز و بلیط قطار قم مشهد از جمله مسیرهای پرتقاضا در میان انواع بلیط قطار بن ریل هستند.

امکانات قطارهای بن ریل


امکانات قطارهای بن ریل بر اساس درجه‌بندی قطارها متفاوت است به‌طور مثال مسافرانی که با قطار بن ریل ۴ ستاره غزال سفر می‌کنند در مقایسه با مسافرانی که با قطار سالنی سفیر سفر می‌کنند از امکانات بیشتری بهره‌مند می‌شوند. با این حال یکی از امکانات متمایزی که در قطارهای بن ریل دیده می‌شود مربوط به امکانات مورد نیاز مسافران توانیاب است. به‌طوری که یک واگن ویژه افراد جانباز و توانیاب طراحی شده است که دارای راهروی عریض برای عبور ویلچر و همچنین رمپ است. سرویس‌های بهداشتی واگن به گونه‌ای تجهیز شده‌اند که مناسب این دسته از مسافران و حضور همراهان آن‌ها است.

قیمت بلیط قطار بن ریل


قیمت بلیط قطار بن ریل به عوامل متعددی بستگی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به مسیر میان مبدا و مقصد، زمان خرید بلیط قطار، کلاس انتخابی قطار و درجه‌بندی قطاری که مسافران برای سفر انتخاب می‌کنند اشاره کرد.

خرید بلیط قطار بن ریل از سفرمارکت


سفرمارکت پوشش وسیعی از بلیط قطار بن ریل را برای مسافران فراهم کرده است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون نیاز به صرف زمان زیاد برای جستجوی پیاپی در منابع مختلف به راحتی و با در اختیار داشتن اطلاعات لازم و ضروری درباره قطارهای بن ریل در مسیرهای مختلف دست به انتخاب از میان آن‌ها بزنند و بلیط مورد نظرشان را از تامین کننده انتخابی خود خریداری کنند. فرایند خرید بلیط قطار از سفرمارکت بسیار ساده و سریع انجام می‌شود.

سوالات متداول


خدمات قطارهای بن ریل چیست؟


اینترنت، پذیرایی با نوشیدنی‌های سرد و گرم در کوپه، سرو غذا از منوی انتخابی در کوپه یا رستوران، پذیرایی رایگان در وعده عصرانه، خدمات ویژه افراد کم‌توان و میزبانی اختصاصی از جمله خدمات قطارهای بن ریل بشمار می‌روند.

قطار بن ریل در چه مسیرهایی حرکت دارد؟


قطارهای بن ریل در مسیرهای تهران مشهد، تهران تبریز، تهران اهواز، تهران خرمشهر، کرمان تهران، بندرعباس تهران، زنجان مشهد، اهواز مشهد، مشهد قم، همدان مشهد و کرمان مشهد به‌صورت رفت و برگشت حرکت دارند.

پذیرایی ویژه قطار بن ریل چیست؟


در قطار بن ریل توجه ویژه‌ای به پذیرایی در میان وعده‌ها و وعده‌های اصلی از مسافران شده است به گونه‌ای که اغلب در میان وعده‌ها علاوه بر امکان سفارش نوشیدنی‌های گرم و سرد از مسافران با انواع آب میوه‌های طبیعی و آب معدنی به‌طور رایگان پذیرایی می‌شود. گفتنی است که این پذیرایی توسط مهمانداران مجرب و حرفه‌ای انجام می‌گیرد.