برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار بندرعباس

خرید بلیط قطار بندرعباس از شرکت‌های ریلی مختلف
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

یکی از لذت‌بخش‌ترین شیوه‌ها برای سفر کردن استفاده از قطار است. با خرید بلیط قطار می‌توانید از مناظر راه نهایت لذت را ببرید و در مدتی که در سفر هستید، با دوستان و آشنایانتان خاطرات گذشته را مرور کنید و لحظات لذت‌بخشی را برای خود بسازید. انتخاب قطار از میان وسایل نقلیه دیگر زمانی جذاب خواهد شد که مسیر سفرتان طولانی شود. قطعاً سفر از شهر بندرعباس که یکی از جنوبی‌ترین شهرهای ایران است، به بخش‌های مختلف کشور نیاز به زمان زیادی خواهد داشت. در این نوشته قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید در هنگام خرید بلیط قطار بندرعباس به شهرهای دیگر آگاهانه‌تر عمل کنید.

بلیط قطار بندرعباس

بلیط قطار به بندرعباس


اگر دوست دارید بخشی از زمان سفرتان را در مسیر بین بندرعباس تا شهر مقصدتان سپری کنید و از جاذبه‌های اطراف دیدن کنید، می‌توانید به‌جای خرید بلیط هواپیما بندرعباس به سراغ بلیط قطار بروید. شاید اهل رانندگی باشید و بخواهید با خودروی شخصی سفر خود را آغاز کنید یا ترجیح بدهید که با اتوبوس به شهر مورد نظرتان بروید، اما اگر می‌خواهید از خطرات جاده بر حذر باشید یا رانندگی برای مدت طولانی شما را خسته می‌کند، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ قطار بروید.

از بندرعباس به کدام شهرها می‌توان سفر کرد؟


اگر قصد دارید سفر خود را از شهر بندرعباس شروع کنید، می‌توانید با قطار به شهرهای مختلفی بروید. از جمله این شهرها می‌توان به شهر تهران، مشهد، اصفهان، یزد و قم می‌شود. در ادامه بلیط قطار هر کدام از این مسیرها را معرفی می‌کنیم.

بلیط قطار بندرعباس تهران


شهر تهران پر از جاذبه گردشگری و مکان‌های دیدنی است. برای سفر به این شهر با قطار بندرعباس تهران حدود ۲۰ ساعت در راه خواهید بود. قطارهای شرکت ریلی رجاء و جوپار در این مسیر فعال است. قطارهای این مسیر به دو دسته کوپه‌ی چهارنفره و کوپه شش نفره تقسیم می‌شوند. اگر می‌خواهید حریم شخصی بیشتری را در طول سفر داشته باشید، می‌توانید یک کوپه را به ‌طور کامل رزرو کنید.

بلیط قطار بندرعباس مشهد


اگر قصد دارید از شهر بندرعباس به شهر زیارتی مشهد سفر کنید تا از جاذبه‌های دیدنی این شهر بازدید کنید یا به زیارت امام رضا بروید، می‌توانید بلیط قطار ریل سیر کوثر را بخرید. با قطار این مسیر را در حدود ۲۲ ساعت طی خواهید کرد. قطار بندرعباس مشهد کوپه‌ای ۶ نفر است.

بلیط قطار بندرعباس اصفهان


با خرید بلیط قطار رجا می‌توانید از شهر بندرعباس به اصفهان سفر کنید. مسافت بین این ۲ شهر را می‌توانید با قطار در ۱۷ ساعت طی کنید. قطارهای این مسیر ۳ ستاره هستند و تمام آن‌ها کوپه‌ی چهارنفره‌اند.

بلیط قطار بندرعباس یزد


اگر قصد دارید با قطار از بندرعباس به شهر یزد سفر کنید، می‌توانید از میان ۳ شرکت ریلی جوپار، رجاء و بن ریل قطار مورد علاقه خود را انتخاب کنید. مدت زمان سفر با قطار از بندرعباس تا یزد حدود ۱۲ ساعت است. قطارهای این مسیر شامل قطار کوپه‌ای چهارنفره و کوپه‌ی شش‌نفره می‌شود. همچنین می‌توانید از میان قطارهای ۳ ستاره یا ۴ ستاره یک کدام را انتخاب کنید. به‌طور مثال بلیط قطار جوپار این مسیر ۳ ستاره است.

بلیط قطار بندرعباس قم


یکی دیگر از شهرهایی که با خرید بلیط قطار بندرعباس می‌توانید به آن سفر کنید، شهر قم است. اگر عاشق قطار هستید یا دیدن مناظر اطراف برایتان لذت‌بخش است، حتماً بلیط قطار این مسیر را برای سفر خود تهیه کنید.
علاوه ‌بر مسیرهایی که تا این‌جا نام بردیم، با خرید بلیط قطار بندرعباس می‌توانید به شهرهای دیگری که نام آن‌ها را در ادامه مشاهده می‌کنید، نیز سفر کنید:
• شهر اهواز
• شهر رشت
• شهر کرمان
• شهر کرمانشاه
• شهر تبریز
• شهر سیرجان
• شهر شیراز

انواع بلیط قطار برای بندرعباس


شرکت‌های ریلی مختلفی اقدام به فروش بلیط قطار بندرعباس کرده‌اند. بسته به مقصدی که قصد سفر به آن را دارید می‌توانید بلیط قطار هر کدام از این شرکت‌ها را برای خود تهیه کنید. در ادامه با انواع قطار بندرعباس آشنا می‌شوید.

قطار رجا بندرعباس


یکی از شرکت‌های ریلی که می‌توانید برای سفر خود از شهر بندرعباس به شهر مقصدتان انتخاب کنید، شرکت ریلی رجا است. در ادامه ۲ نوع از قطارهای این شرکت که در مسیر بندرعباس فعال هستند را مشاهده می‌کنید:
• قطار ۴ ستاره ۴ تخته غزال
• قطار ۳ ستاره ۴ تخته البرز

قطار بن ریل غزال بندرعباس


بلیط قطار غزال بندرعباس ۴ ستاره ۴ تخته است. این قطار امکانات نسبتا خوبی دارد و در هر کوپه می‌توانید به وسیله نمایشگر فیلم مورد علاقه خود را تماشا کنید. قطار تهران بندرعباس غزال بن ریل هر یک روز در میان حرکت دارد. شما می‌توانید در بالای همین صفحه خرید بلیط قطار بن ریل را انجام دهید.

 قطار بن ریل غزال بندرعباس

قطار جوپار بندرعباس


یکی دیگر از قطارهای فعال در مسیر بندرعباس قطار ۳ ستاره ۶ تخته کویر شرکت ریلی جوپار است. از دیگر قطارهای شرکت جوپار می‌توان به قطار ۴ ستاره ۴ تخته ارگ اشاره کرد که امکاناتی همچون پذیرایی خوشامدگویی، لوازم خواب پک‌شده و یک بار مصرف و همچنین نمایشگرهای داخل هر کوپه دارد.

قطار سیر کوثر بندرعباس


یکی از قطارهای ۴ ستاره فعال در مسیر بندرعباس، قطار شرکت ریل سیر کوثر است. این قطار کوپه‌ای چهار نفره است. نام این قطار ۴ ستاره ۴ تخته غزال است. دقت داشته باشید که کیفیت قطار غزال سیرکوثر کمی پایین‌تر از قطار غزال بن ریل است اما قیمت مناسب‌تری دارد.
نکته: در میان قطارهای بندرعباس نمی‌توانید قطار فدک را پیدا کنید. اگر قصد دارید از شهر تهران به بندرعباس بروید، می‌توانید بلیط قطار فدک تهران به اهواز را خریداری کنید و از آن‌جا خودتان را به شهر بندرعباس برسانید.

قیمت بلیط قطار بندرعباس


قیمت بلیط قطار بندرعباس به عوامل مختلفی نظیر آن‌چه که در ادامه مشاهده می‌کنید، بستگی دارد:
• شهر مقصد
• زمان خرید بلیط قطار
• شرکت ریلی
• نوع سالن قطار
• تعداد ستاره‌های قطار
• نوع رزرو (کل کوپه یا صندلی)
1. هرچه شهر مقصد مورد نظر شما فاصله بیشتری از بندرعباس داشته باشد، مسافت طی شده توسط قطار بیشتر می‌شود و همین موضوع بر قیمت نهایی بلیط قطار تأثیرگذار است.
2. اگر قصد خرید یک صندلی را داشته باشید، قیمت بلیط قطار کوپه‌ای چهارنفره از کوپه شش نفر بیشتر می‌شود. اگر هم به‌دنبال رزرو کل کوپه هستید، قیمت بلیط کوپه‌ی شش‌نفره بیشتر می‌شود.
3. هرچه تعداد ستاره‌های یک قطار بیشتر شود، قیمت بلیط آن افزایش پیدا می‌کند.

قوانین و مقررات خرید بلیط قطار بندرعباس


قوانین و مقررات مختلفی برای خرید بلیط قطار بندرعباس وجود دارد. به‌طور مثال شما باید حداقل ۱۲ سال سن داشته باشید تا بتوانید تنها با قطار سفر کنید یا در هنگام رزرو کوپه دربست قطار بندرعباس درصورتی‌که کودک شما زیر ۲ سال باشد، می‌توانید صندلی او را نیم‌بها خریداری کنید.

خرید بلیط قطار بندرعباس از سفرمارکت


اگر دوست دارید در وقت خود صرفه‌جویی کنید و تنها با مراجعه به یک وب‌سایت انواع بلیط قطار بندرعباس را در یک صفحه مشاهده کنید، وب‌سایت سفرمارکت مناسب شما است. برای خرید بلیط قطار بندرعباس می‌توانید به بخش بلیط قطار در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید. با وارد کردن مشخصات اولیه‌ای نظیر شهر مبدأ، شهر مقصد، تاریخ رفت و برگشت سفر و تعداد مسافرین می‌توانید لیستی از بلیط‌های قطار موجود در مسیر بندرعباس را مشاهده کنید.
با مشاهده‌ی امکانات، خدمات، نوع سالن، نوع شرکت ریلی، ساعت حرکت قطار بلیط‌های مختلف این مسیر، در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید مناسب‌ترین بلیط قطار را برای خود خریداری کنید.
همچنین با استفاده از بخش فیلترها در سفرمارکت می‌توانید نتایج جستجو را محدود به بودجه، علاقه و نیازتان کنید. این بخش در وب‌سایت از سمت راست صفحه قابل مشاهده است. اگر از اپلیکیشن سفرمارکت استفاده می‌کنید، می‌توانید بخش فیلترها را از پایین صفحه فعال کنید.

سوالات متداول درباره بلیط قطار بندرعباس


قیمت بلیط قطار به بندرعباس چقدر است؟
قیمت بلیط قطار بندرعباس به عوامل مختلفی نظیر نوع سالن، کوپه دربست، تعداد ستاره‌های قطار و عوامل دیگری بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت روز بلیط قطار این مسیر می‌توانید به بخش بلیط قطار در وب‌سایت و اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.

شرایط کنسلی بلیط قطار برای بندرعباس چگونه است؟
شرایط کنسلی بلیط قطار بندرعباس به‌صورت زیر است:
کنسلی تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت: ۱۰ درصد جریمه
کنسلی از ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت تا ۳ ساعت مانده به حرکت قطار: ۳۰ درصد جریمه
کنسلی از ۳ ساعت مانده به شروع حرکت قطار تا قبل‌ از حرکت قطار: ۵۰ درصد جریمه

کدام شرکت‌های ریلی امکان رزرو قطار بندرعباس را دارند؟
بسته به مقصدی که قصد سفر به آن را دارید، می‌توانید بلیط قطار شرکت‌های ریلی رجا، جوپار، سیر کوثر یا بن ریل غزال را تهیه کنید.