برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار تهران بندرعباس

خرید انواع بلیط قطار تهران بندرعباس (رجا، فدک، سفیر و دیگر شرکت های ریلی) در همه تاریخ ها
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

قطار تهران بندرعباس


قطار از بهترین وسایل نقلیه برای سفرهای طولانی به شیوه زمینی محسوب می‌شود. زیرا علاوه بر مقرون به صرفه بودنش با وجود امکانات رفاهی مناسبی که دارد گزینه ایده‌آلی برای سپری کردن ساعت‌ها زمان در طول مسیر است. مسیر تهران بندرعباس نیز جزو آن دسته مسافت‌های طولانی است که طی‌کردن آن با اتوبوس و خودرو شخصی از ۱۸ تا ۲۰ ساعت زمان می‌برد و بی‌شک خسته‌کننده است. ازاین‌رو مسافران این مسیر همواره استقبال زیادی از سفر با قطار تهران بندرعباس کرده‌اند. قبل از رزرو بلیط قطار برای سفر ریلی از پایتخت در ناحیه مرکزی کشور به شهر بندرعباس در خطه باصفای جنوب لازم است با قطارهای این مسیر و نکات رزرو بلیط قطار اطلاع پیدا کرد.  


برنامه قطار تهران بندرعباس


قطار تهران بندرعباس تقریباً هر روز و هر بار در چند نوبت به مسافران این مسیر ریلی خدمات‌رسانی می‌کند؛ بنابراین می‌توان گفت متقاضیان خرید بلیط قطار در این مسیر برخلاف برخی مسیرهای دیگر محدودیت چندانی در برنامه‌ریزی زمانی سفر ندارند. این قطار بعد از شروع حرکت در ایستگاه اول در پایتخت در میانه مسیر به ترتیب از شهرهای محمدیه، کاشان، بادرود، زواره، نائین، اردکان، میبد، یزد، بافق، احمدآباد، خاتون‌آباد، سیرجان، تزرج، زادمحمود و فین به بندرعباس می‌رسد. طی‌کردن این مسیر به طور متوسط ۲۰ ساعت زمان می‌برد.


سفر به بندرعباس با خرید بلیط قطار تهران بندرعباس

معرفی قطارهای مسیر تهران بندرعباس


مسافرانی که قصد خرید بلیط قطار تهران بندرعباس را دارند می‌توانند از میان چندین قطار از شرکت‌های ریلی مختلف گزینه مورد نظرشان را انتخاب کنند. باتوجه‌به مسافت طولانی که میان پایتخت و بندرعباس وجود دارد توصیه می‌شود مسافران این مسیر حتماً امکانات قطارهای این مسیر را بررسی و با یکدیگر مقایسه کنند و تا جای ممکن به سراغ قطارهایی با امکانات بیشتر بروند.

از میان شرکت‌های ریلی مختلفی که قطارهایشان در این مسیر خدمات‌رسانی می‌کنند شرکت‌های رجا، بن ریل و جوپار از همه فعال‌ترند. به‌طوری که در اغلب موارد متقاضیان خرید بلیط قطار تهران بندرعباس و مسیر برگشت آن یعنی بلیط قطار بندرعباس به تهران لازم است از میان چند گزینه مشخص شامل قطار ۳ ستاره ۶ تخته کویر متعلق به شرکت جوپار، قطار ۴ ستاره ۴ تخته غزال از دو شرکت رجا و بن ریل و همچنین قطار ۴ ستاره ۴ تخته ارگ جوپار دست به انتخاب بزنند؛ بنابراین می‌توان گفت گزینه‌های سفر با قطار از تهران به بندرعباس شامل قطارهای کوپه‌ای ۶ تخته و ۴ تخته می‌شود. در مجموع قطارهای چهار تخته طرفداران بیشتری دارند و ازآنجاکه در رده چهار ستاره قرار دارند خدمات و امکانات بیشتری هم ارائه می‌دهند. یکی از پرطرف‌دارترین قطارهای این مسیر قطار ۴ تخته غزال است که به دلیل کیفیت بالای خدمات‌رسانی و امکاناتش موجب شده است تا حجم تقاضا برای خرید بلیط قطار تهران بندرعباس رجا نیز بالا باشد.

در مجموع سیستم تهویه مطبوع در کوپه، سیستم صوتی تصویری داخل کوپه، صندلی چرخ‌دار برای مسافران کم توان، بسته ملزومات خواب و بسته پذیرایی از رایج‌ترین امکانات و خدماتی است که در قطارهای تهران به بندرعباس ارائه می‌شود. اما از نظر طراحی دکوراسیون داخلی قطار و همچنین خدمات پذیرایی هر قطار از قطارهای دیگر متمایز می‌شود. برای آنکه به طور دقیق از امکانات هر یک از این قطارها باخبر شوید کافی است در میان نتایج جستجوی قطار تهران بندرعباس در سفرمارکت بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک کنید تا از امکانات، ایستگاه‌های بین راه و همچنین قوانین استرداد بلیط اطلاع پیدا کنید و بعد از مقایسه همه قطارها گزینه‌ دلخواهتان را انتخاب کنید.


قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس


به طور کلی بلیط‌های قطار بر اساس نرخ مصوب سالانه عرضه می‌شوند و این موضوع درباره بلیط قطار بندرعباس نیز صادق است. اما قیمت بلیط‌های قطار در همه مسیرها بر حسب نوع قطار و خدمات مختلفی که هر یک از شرکت‌های ریلی فعال در آن مسیر به مسافران عرضه می‌کنند متغیر است. به طور مثال قیمت بلیط تهران بندرعباس رجا با قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس فدک متفاوت است؛ زیرا این دو شرکت به طرز مختلفی خدمات ریلی را به مسافران عرضه می‌کنند و ناوگان قطارهای متفاوتی دارند.

اگر بخواهیم به طور خاص درباره قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس صحبت کنیم باید بگوییم قطارهای ۴ تخته اغلب قیمت بیشتری از قطارهای ۶ تخته در این مسیر دارند. بعلاوه برخی از شرکت‌های ریلی بلیط قطار تهران بندرعباس را در کلاس‌های مختلفی عرضه کرده‌اند که قیمت‌های متفاوتی هم دارد. به طور مثال قطار ۳ ستاره ۶ تخته کویر دارای یک منوی غذایی مشخص است که در زمان رزرو بلیط آن مسافر با انتخاب هر نوع غذا قیمت متفاوتی هم پرداخت می‌کند. بلیط قطار ارگ نیز نمونه دیگر آن است که در دو کلاس ارگ ویژه و ارگ معمولی عرضه می‌شود و تفاوت این دو کلاس در تشریفات پذیرایی است.

در کنار عواملی که گفتیم تعرفه سنی مسافران نیز تأثیر زیادی در قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس دارد. به‌طوری که اغلب شرکت‌ها نرخ بلیط برای نوزادان کوچک‌تر از ۲ سال را رایگان و کودکان دو تا دوازده سال را به‌صورت نیم‌بها محاسبه می‌کنند. اگر از ابتدا تعداد مسافران را به طور دقیق در کادر جستجوی سفرمارکت وارد کرده باشید هزینه تمام شده بلیط بدون نیاز به محاسبه برایتان نمایش داده می‌شود.

علاوه‌برآن اگر به دنبال پیدا کردن یک گزینه خاص مانند قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس فدک می‌گردید بهتر است از تنظیمات فیلترینگ استفاده کنید تا صرفاً لیست قیمتی بلیط مورد نظر برایتان به نمایش گذاشته شود.


قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس کوپه دربستی


کوپه دربستی همان‌طور که از نامش پیدا است به معنای اجاره کل کوپه برای یک یا چند مسافر است و امکان خرید بلیط قطار به این شکل برای همه مسیرها از جمله تهران بندرعباس فراهم است. نحوه محاسبه قیمت کوپه دربستی به این صورت است که متقاضی با پرداخت هزینه صندلی‌های خالی دیگر در کوپه تمام فضای کوپه را برای خود و همراهانش رزرو می‌کند؛ بنابراین اگر بخواهیم قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس فدک به‌صورت دربست یک کوپه چهار نفره برای دو مسافر محاسبه کنیم باید بگوییم خریدار هزینه دو بلیط کامل را پرداخت می‌کند و برای دو صندلی خالی تنها هزینه صندلی‌ها را پرداخت می‌کند و ازاین‌رو دو بلیط دیگر بدون احتساب هزینه خدمات و پذیرایی محاسبه می‌شوند.

 اگر تمایل دارید تا بلیط قطار تهران بندرعباس را به‌صورت کوپه دربستی خریداری کنید لازم است گزینه کوپه دربست که درست در سمت چپ کادر جستجوی بلیط‌های قطار سفرمارکت قرار گرفته است را در حالت فعال نگه دارید.


ارزان‌ترین بلیط قطار تهران بندرعباس


بسیاری از مسافرانی که برای سفر از مبدأ تهران به بندرعباس قطار را انتخاب می‌کنند جزو مسافران کاری هستند که با انگیزه شغلی یا تجارت سفر می‌کنند؛ بنابراین با وجود طولانی‌بودن مسیر ترجیح می‌دهند تا به جای تهیه بلیط هواپیما بندرعباس به سراغ بلیط قطار که قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تری دارد بروند. برای این دسته مسافران پیداکردن ارزان‌ترین بلیط قطار و رزرو آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

در نظر داشته باشید که قطارهایی با خدمات و امکانات متنوع‌تر قیمت بالاتری هم دارند؛ بنابراین بدیهی است که به طور مثال قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس فدک با وجود تجهیزات بالای قطارهای فدک در مقایسه با قطارهای معمولی‌تر بیشتر است. با توجه به این موضوع اگر به دنبال خرید بلیط با بهترین قیمت در این مسیر هستید قطارهای شش تخته سه ستاره که امکانات محدودتری دارند گزینه اقتصادی‌تری برای سفر از پایتخت به بندرعباس محاسبه می‌شوند.

سفرمارکت مجموعه گسترده‌ای از بلیط‌های قطار را تحت پوشش قرار داده است و از این رو نتایج بلیط‌ها همه گزینه‌های قیمتی از قطارهای لوکس تا قطارهای معمولی ارزان را در برمی‌گیرد. برای‌آنکه همه گزینه‌های قیمتی قطارهای یک مسیر مثلاً قیمت بلیط قطار قشم را از کمترین قیمت تا بیشترین قیمت چیدمان کنید می‌توانید از بخش فیلترینگ سفرمارکت در سمت راست صفحه استفاده کنید تا در زمان کوتاهی ارزان‌ترین گزینه را پیدا کنید. بعلاوه گاهی برخی از قطارهای ارزان قیمت در تاریخ مشخصی حرکت دارند؛ بنابراین اگر از تقویم قیمتی سفرمارکت کمک بگیرید می‌توانید تاریخی که ارزان‌ترین بلیط قطار برای مسیر دلخواهتان از جمله تهران بندرعباس عرضه شده است را پیدا کنید و در صورت امکان سفرتان را در آن تاریخ برنامه‌ریزی کنید.


خرید بلیط قطار تهران بندرعباس


فرایند خرید بلیط قطار تهران بندرعباس در سفرمارکت بسیار ساده است و کافی است بعد از آنکه گزینه موردنظرتان را انتخاب کردید بر روی بلیط کلیک کنید و با وارد کردن مشخصات دقیق مسافران به درگاه امن پرداخت متصل شوید تا بلیط به‌صورت فوری و آنی صادر شود و یک نسخه چاپی از آن تهیه کنید. اما نکته مهمی که در خرید بلیط قطار تهران به بندرعباس باید به آن اشاره کرد این است که در زمان پیک سفرها یا تعطیلات که علاوه بر مسافران کاری تعداد زیادی از مسافرانی که قصد سفر به کیش و قشم را دارند نیز به تعداد متقاضیان خرید بلیط قطار تهران بندرعباس اضافه می‌شوند پیدا کردن بلیط قطار این مسیر هم سخت می‌شود. در این مواقع سفرمارکت به محض شروع پیش فروش بلیط قطار تهران بندرعباس امکان خرید را برای کاربران فراهم می‌کند تا از سفر ریلی جا نمانند. با این وجود بهتر است در زمان‌های شلوغ سفر دست کم دو هفته قبل‌تر اقدام به خرید بلیط کنید.


قوانین استرداد بلیط قطار تهران به بندرعباس


اگر چه قوانین کنسلی بلیط تهران بندرعباس قطار بر اساس قوانین شرکت ریلی که بلیط را از آن خریداری کرده‌اید معین می‌شود؛ اما معمولاً جریمه کنسلی این بلیط به این صورت است: تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت ۱۰ درصد مبلغ به عنوان جریمه کسر و ۹۰ درصد به مسافر بازگشت داده می‌شود. از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت تا سه ساعت مانده به حرکت ۳۰ درصد به عنوان جریمه منظور و ۷۰ درصد به مسافر بازگشت داده می‌شود. از ۳ ساعت مانده به زمان حرکت قطار نیز جریمه کنسلی ۵۰ درصد محاسبه می‌شود. بدیهی است بعد از حرکت قطار امکان کنسلی وجود ندارد و هزینه‌ای به مسافر استرداد نمی‌شود.

گفتنی است درصورتی‌که بلیط خریداری شده به‌صورت کوپه دربستی باشد نمی‌توان صرفاً رزرو تعدادی از صندلی‌ها را کنسل کرد و لازم است تمام بلیط کنسل شود و مجدداً اقدام به خرید بلیط جدید کرد. به طور مثال قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس فدک هر مقدار که باشد بر اساس زمان اعلام کنسلی تا حرکت قطار درصدی از هزینه تمام شده کل کوپه به‌عنوان جریمه کسر می‌گردد و مابقی مبلغ عودت داده می‌شود.


سؤالات متداول:


از تهران تا بندرعباس با قطار چند ساعت راه است؟

هرچند قطارها می‌توانند بر حسب تجهیزات فنی و میزان سرعتشان مسیر ریلی تهران بندرعباس را در مدت زمان متفاوتی طی کنند؛ اما به طور متوسط سفر با قطار تهران بندرعباس ۲۰ ساعت زمان می‌برد.  


بلیط قطار تهران بندرعباس را از کدام شرکت‌های ریلی می‌توان خرید؟

چندین شرکت ریلی مختلف در مسیر ریلی تهران بندرعباس فعالیت دارند که از میان آنها شرکت رجا، جوپار و بن ریل از همه فعال‌تر هستند.


پرطرف‌دارترین قطار تهران بندرعباس کدام است؟

هر کدام از گزینه‌های قطار تهران بندرعباس طرفداران خاص خود را دارند؛ اما بلیط قطار تهران بندرعباس رجا همواره جزو پرفروش‌ترین‌ها است که نشانگر محبوبیت قطارهای رجا در این مسیر است.


قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس چقدر است؟

بلیط قطار تهران بندرعباس بر اساس شرکت ریلی انتخابی، نوع قطار و امکانات آن، تعداد تخت‌های داخل کوپه، نوع کلاس انتخابی مسافر و همچنین بازه سنی مسافران شامل بزرگسال یا کودک قیمت‌های متفاوتی دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت آن لازم است تاریخ سفرتان را در کادر جستجوی بلیط سفرمارکت وارد کنید تا فهرست تمام قطارها به همراه قیمتشان برای شما نمایش داده شود.


خرید حضوری بلیط قطار تهران به بندرعباس بهتر است یا خرید اینترنتی؟

ازآنجاکه قیمت بلیط قطار تهران به بندرعباس در همه منابع معتبر با نرخ مشخص و یکسانی عرضه می‌شود خرید حضوری این بلیط از دفاتر فروش ارزان‌تر نیست. به طور مثال قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس فدک در دفاتر فروش حضوری و سفرمارکت دقیقاً یکسان است؛ بنابراین با توجه به آنکه در خرید اینترنتی بلیط هزینه‌ای بابت تردد به مرکز فروش پرداخت نمی‌کنید خرید آنلاین به‌صرفه‌تر است. بعلاوه خرید اینترنتی در سفرمارکت بدون دردسر و راحت‌تر انجام می‌شود.


چطور می‌توان بلیط قطار در مسیر تهران به بندرعباس را با ارزان‌ترین قیمت خرید؟

برای آنکه این بلیط را با ارزان‌ترین قیمت ممکن خریداری کنید بهتر است به جای قطارهای لوکس که در رده چهار ستاره قرار دارند به سراغ قطارهای رده معمولی و سه ستاره نظیر قطارهای کوپه‌ای ۶ تخته بروید.