search
menu

چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم؟

[ پنهان کردن ]
چرا سفر با هواپیما؟
چطور ارزانترین بلیط هواپیما را پیدا و تهیه کنیم؟
بلیط هواپیما سیستمی
بلیط هواپیما چارتری
بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ارزان کی است؟
خرید بلیط هواپیما روزها قبل از تاریخ سفر
چرا امید خود را در جستجو برای خرید بلیط ارزان از دست ندهیم؟
متداول‌‌ترین بلیط ارزان هواپیما چیست؟
قطعا برای شما پیش آمده است که بخواهید سفری هوایی به کشوری دیگر داشته باشید. در چنین شرایطی خرید بلیط هواپیما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. در این مطلب قصد داریم با هم به سوال «چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم؟» پاسخ دهیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد تهیه بلیط هواپیما ارزان، در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم؟

چرا سفر با هواپیما؟


من نمی‌توانم تله پورت کنم و شما هم نمی‌توانید. متأسفانه، این بدان معنی است که ما باید به وسایل متعارف سفر تکیه کنیم. مطمئنا، رفتن به جایی با ماشین به اندازه کافی جالب است، اما می‌دانید چه چیزی جالب‌تر است؟ به رخ کشیدن تسلط خود بر قوانین فیزیک و سرپیچی از پرندگان با پرواز! درست است، سفر با هواپیما واقعا عالی است و به همین دلیل است که شما باید سفر هوایی را برای تعطیلات خود انتخاب کنید. در ادامه پنج دلیل برای سفر با هواپیما را با هم مرور می‌کنیم:

۱. پرواز فوق‌العاده ایمن است


پرواز به دلایل زیادی با روحیه برخی افراد سازگار نیست. شاید این ترس از زمین خوردن باشد، شاید آن‌ها از این ایده که در یک کپسول تیتانیومی تحت فشار در هوا قرار دارند، خوششان نمی‌آید. با این حال، پرواز در واقع بسیار ایمن‌تر از مثلا رانندگی با ماشین است.
تنها ۱ در ۹۸۲۱ احتمال مرگ در سانحه هوایی وجود دارد. آن را با ۱ در ۱۱۴ برای رانندگان خودرو و یک در ۶۵۴ برای سرنشینان خودرو مقایسه کنید. این به این دلیل است که انبوهی از مقررات برای ایمن کردن سفر هوایی وجود دارد. خلبان هواپیمای شما باید ۲۵۰ ساعت زمان پرواز به اضافه ۱۵۰۰ ساعت پرواز مورد نیاز برای گواهینامه خلبانی حمل و نقل هوایی داشته باشد. آن‌ها همچنین به حداقل ۴۰ ساعت پرواز با ابزار (یعنی پرواز در شرایط دید کم از طریق ورودی‌های ارائه شده توسط ابزار به جای (Mark I Eyeball نیاز دارند که هم در هوا و هم از طریق شبیه سازی باشند. جای تعجب نیست که شما ممکن است در مورد کمبود خلبان شنیده باشید - زمان زیادی طول می‌کشد تا خلبان شوید!
هواپیماها باید به‌دقت در MRO (تعمیر و نگهداری، تعمیر و تعمیرات اساسی) بررسی شوند و کیفیت تعمیر و نگهداری همیشه بهبود یابد و دقیق‌تر شوند. انبوهی از کاغذبازی‌ها برای تعویض هر قسمت از هواپیما وجود دارد و کل آن باید به طور معمول تقریباً کامل جدا شود.

۲. راهی سریع‌تر برای سفر وجود ندارد


پرواز ممکن است در نگاه اول آنقدر سریع احساس نشود. شما باید یک ساعت قبل از حرکت به فرودگاه برسید. شما باید از پست‌های بازرسی خسته کننده عبور کنید و کفش‌های خود را در بیاورید. هنگام انتظار برای پرواز، مجبور می‌شوید روی نیمکت‌های ناراحت‌کننده (در صورت وجود) بنشینید - و پرواز همیشه به موقع نیست.
به هر حال، اگر یک شرکت هواپیمایی مشکلی را ایجاد کند (پرواز شما تاخیر داشته باشد، لغو شود یا بدون حضور شما در هواپیما پرواز کند زیرا بیش از حد رزرو شده است) مقررات اتحادیه اروپا وجود دارد که آن‌ها را مجبور به پرداخت غرامت برای این مشکل می‌کند. درست است علاوه بر همه چیزهایی که به عنوان یک مسافر هوایی که با اختلال در پرواز مواجه است، غذا، آب، تماس‌های تلفنی، حتی سرپناه و حمل و نقل، می‌توانید تا ۶۰۰ یورو غرامت دریافت کنید. اتفاقاً، این همان چیزی است که شرکت پرداخت غرامت با آن سر و کار دارد.
با این حال، پرواز سریع‌تر از انجام همان سفر با قایق یا ماشین است، به خصوص با مقاصدی که به طور فزاینده‌ای دور هستند. به عنوان مثال هیچ راهی سریع‌تر از پرواز از اروپا به ژاپن برای رفتن از اروپا به ژاپن وجود ندارد؛ این ۱۲ ساعت قابل شکست نیست. مطمئناً، رفتن از مثلاً کیوتو به توکیو با یکی از شینکانسن‌های معروف ژاپن ممکن است سریع‌تر باشد، اما همه کشورها از قطارهای سریع برخوردار نیستند و قطارها نمی‌توانند همه جا بروند.

۳. هواپیماها می‌توانند به هر جایی بروند


قطار احتمالاً بهترین اختراع بشر برای جابه‌جایی کالا و افراد در مسافت‌های طولانی با حداقل دردسر و سرمایه‌گذاری پولی است. با این حال، قطارها (هنوز) جادویی نیستند و از قبل به سرمایه گذاری زیرساختی عظیم نیاز دارند. در همین حال، هواپیماها فقط به نوارهای فرود در هر دو انتهای سفر نیاز دارند. آن‌ها واقعاً اهمیتی نمی‌دهند که چه زمین نامناسبی در راه است.
به همین دلیل است که هواپیماها برای سفر بین کشورها، رسیدن به مکان‌های دور (برخی از مکان‌های سیبری پست دریافت می‌کنند و مسافران با هلیکوپتر سفر می‌کنند) و رفتن به جزیره‌های دورافتاده عالی هستند. به هر حال، ساخت یک تونل راه آهن در زیر کانال انگلیسی هنوز هم یک شاهکار بزرگ مهندسی محسوب می‌شود. در همین حال، هیچ کس در مورد فرودگاه پالاوان (فیلیپین) صحبت نمی‌کند زیرا هیچ چیز خاصی در مورد ساخت فرودگاه در یک جزیره گرمسیری وجود ندارد.

۴. هواپیماها راحت هستند


بله، ما بی‌پایان در مورد محدودیت‌های هواپیما صحبت خواهیم کرد. در حقیقت، خطوط هوایی منطقه‌ای که توسط خطوط هوایی مقرون به صرفه اداره می‌شوند، راحت‌ترین چیزها برای سفر نیستند (این امر تا حد زیادی تجسم این جمله است که «آنچه را برای آن هزینه می‌کنید دریافت می‌کنید») بعید است که آن‌ها به اندازه قطار راحت باشند.
از سوی دیگر، سفر با هواپیما، اتوبوس‌ها و خودروها را از رده خارج می‌کند. شما صندلی راحت خود را دارید، می‌توانید قدم بزنید و وقت حمام کردن بی‌اهمیت است. به‌ علاوه، به اندازه اتوبوس خسته نمی‌شوید، به‌ خصوص که مسافت را خیلی سریع‌تر طی می‌کنید. به‌ علاوه، هنگامی که در هوا هستید، حداقل پتانسیل خرید غذا را دارید، حتی اگر چیزی که از کاتالوگ خریداری می‌کنید دقیقاً برعکس «آنچه را که برای آن پرداخت می‌کنید دریافت می‌کنید» باشد.

چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم؟

۵. ممکن است در هواپیما با دیگران معاشرت کنید


وقتی سوار هواپیما می‌شوید، موظف هستید گوشی خود را خاموش کنید و از آنجایی که این روزها تعداد زیادی از پروازها وای فای ارائه نمی‌دهند (و آن‌هایی که ارائه می‌دهند از شما می‌خواهند هزینه آن را پرداخت کنید)، به اجبار ارتباط آنلاین ۲۴ ساعته ما را قطع کرده‌اند. فقط در مورد آن فکر کنید: شما مجبور نخواهید بود که فیس بوک، توییتر و سایر برنامه‌های خود را برای چند ساعت تحمل کنید! این تقریباً یک تعطیلات است.
با این حال، اطراف شما توسط افراد آفلاین دیگر نیز احاطه شده است. و بدبختی/خوشبختی مشترک پرواز می‌تواند شما را اجتماعی کند. صحبتی را درباره قیمت‌های مضحک غذای خطوط هوایی شروع کنید، اظهار نظری مبنی بر اینکه سرگرمی‌های داخل هواپیما به نظر می‌رسد قبل از پرواز برنامه‌ریزی شده‌اند، یا شاید درباره خشکسالی که بر روی زمین‌هایی که در حال پرواز هستید صحبت کنید. چه کسی می‌داند، شاید حتی یک دوست جدید را پیدا کنید!
پس از همه این‌ها، آیا خوب نیست که هم دوست جدیدی پیدا کنید و هم داستانی برای قانع کردن عمویتان داشته باشید که در مورد اینکه مردم در این عصر دیجیتال چقدر بدون فضای شخصی هستند صحبت می‌کند؟ با این حال، حتی فناوری پیشرفته نیز نمی‌تواند تضمین کند که پرواز شما بدون اختلال خواهد بود.


چطور ارزانترین بلیط هواپیما را پیدا و تهیه کنیم؟


بلیط هواپیما ارزان و یا خرید بلیط هواپیما به قیمتی مناسب، یکی از دغدغه‌های مسافرانی‌ست که می‌خواهند با صرفه‌جویی در قیمت بلیط هواپیما، مدت زمان سفر یا کیفیت سفر خود را افزایش بدهند. این که شما بتوانید بلیط هواپیما ارزان تهیه کنید و سفر خود را اقتصادی و به صرفه نگه دارید به عوامل مختلفی وابسته است. برای نمونه اگر زمانی که اقدام به خرید بلیط هواپیما می‌کنید زمان اوج گردشگری در کشور مقصد باشد شما باید هزینه بیشتری بابت خرید بلیط هواپیما بپردازید. توجه به کلاس پروازی (اکونومی، بیزنس، فرست کلس) تعداد توقف و شرکت هواپیمایی از دیگر عوامل مهمی است که در رسیدن شما به بلیط هواپیما ارزان تاثیرگذار خواهد بود.
خرید بلیط هواپیما مانند هر خرید دیگری نیاز به زمانی مناسب دارد. در صورتی که بخواهید در آخر هفته‌ها سفر بکنید و بلیط هواپیما خود را نیز در آن زمان خریداری بکنید، باید هزینه‌ی بیشتری متقبل شوید.
امروزه در دنیا مارکت‌پلیس‌های زیادی به وجود آمده‌اند که تمام قیمت‌های بلیط‌های هواپیمایی‌های مختلف را در یک جا به شما نمایش می‌دهند و شما می‌توانید به راحتی، بهترین گزینه و ارزانترین بلیط هواپیما را جست‌وجو و خریداری بکنید. سفرمارکت به عنوان مارکت پلیس مسافرتی ایران، به شما کمک می‌کند تا ارزانترین و بهترین بلیط هواپیما را پیدا کرده و خریداری کنید. در واقع با سفرمارکت این امکان را خواهید داشت که خرید و مقایسه قیمت بلیط هواپیمای داخلی و خارجی را از بین صدها سایت انجام دهید. شما در سفرمارکت قیمت صدها فروشنده بلیط هواپیما را برای هر مقصدی که می‌خواهید با هم مقایسه می‌کنید و در نهایت از بهترین فروشنده بهترین و مناسب‌ترین خرید را انجام می‌دهید.

خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت مزایای زیادی دارد؛ چرا که شما در سفرمارکت بلیط هواپیما را فقط از یک آژانس خریداری نمی‎کنید بلکه می‌توانید بلیط هواپیما را بر اساس مبدا و یا مقصد مورد نظرتان از بین صدها آژانس مسافرتی جست‌وجو کنید و در نهایت ارزانترین بلیط هواپیما را به صورت آنلاین خریداری کنید. بنابراین همیشه در سفرمارکت ارزانترین بلیط هواپیما را پیدا خواهید کرد. همچنین در سفرمارکت برای خرید بلیط هواپیما در وقت خود صرفه جویی می‌کنید، یعنی به جای جست‌وجو در بین ده‌ها سایت مختلف برای خرید بلیط هواپیما ارزان کافی است در سفرمارکت جست‌وجو کنید تا ارزانترین بلیط هواپیما را پیدا کرده و خریداری کنید.
در هنگام خرید بلیط هواپیما در سفرمارکت نیازی نیست نگران این باشید که آیا سایت و یا آژانس مسافرتی که از آن بلیط هواپیما خریداری می‌کنید معتبر است و یا نه؛ زیرا سفرمارکت فقط از بین آژانس‌های معتبر و دارای مجوزهای رسمی به شما بلیط هواپیمای ارزان را نمایش می‌دهد. علاوه بر قیمت ارزان بلیط هواپیما موضوع مهم دیگری در هنگام خرید بلیط هواپیما مطرح است و آن هم پشتیبانی در صورت تغییر روز و یا کنسل کردن بلیط هواپیما است. در سفرمارکت می‌توانید به سادگی مشکلات خود را با تیم پشتیبانی ما در میان بگذارید.

به عنوان مثال، بلیط هواپیما خارجی برای کسانی که قصد سفر به کشورهای دیگر با اهداف گردشگری، درمان و کسب و کار را دارند، مسئله‌ی مهمی است. حال، خرید بلیط هواپیما خارجی خود یک چالش بزرگ است. چرا که هم قیمت بلیط هواپیما خارجی به دلیل فاصله بیشتر گران‌تر است و هم به دلیل تفاوت شرکت‌های هواپیمایی، تنوع و تفاوت قیمت بین انواع بلیط هواپیما خارجی بسیار زیادتر است. به همین دلیل مسافران قبل از سفر برای پیدا کردن بلیط هواپیما خارجی با دشواری زیادی مواجه هستند. یکی از مهم‌ترین مزایای ابزارهایی مانند سفرمارکت این است که امکان مقایسه و خرید بلیط هواپیما خارجی با بهترین قیمت و امکانات را برای مسافران فراهم می‌کند. حال، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید برای خرید بلیط هواپیما ارزان به آن توجه کنید، تفاوت بین بلیط هواپیما سیستمی و بلیط هواپیما چارتر است.

چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم؟

بلیط هواپیما سیستمی


بلیط هواپیما سیستمی، به بلیط‌های هواپیمایی گفته می‌شود که چه آن‌ها را از آژانس‌های مسافرتی خریداری کنید و چه مستقیما از خـود شرکت‌های هواپیمایی، هیچ تفاوتی ندارد چرا که قیمت آن‌ها یکی است و قیمت این بلیط‌ها بـر اساس مصوبه شرکت هواپیمایی تعیین می‌شوند. مزیت‌های بلیط هواپیمای سیستمی این است که اولا بلیط هواپیمای سیستمی قابل باز پس دادن یا هـمان استرداد است. یعنی اگر بـه هر دلیل شما بلیط را خریداری بکنید و پیش از پرواز از سفر منصرف شوید، مقداری از پول شما به عنوان جریمه برداشته شده و الباقی پولتان بـه شما برگردانده می‌شود. یکی دیگر از خوبی‌هایی که بلیط هواپیما سیستمی دارد، تــفاوت قیمت بلیط هواپیما برای افراد بزرگسال و کوچک و افراد بـا سن‌های متفاوت است. به عنوان مثال بلیط هواپیما افـراد کم سن و سال نسبت به افـراد بزرگسال هزینه‌ی کم‌تری دارد. بنابراین اگر با خانواده‌ای که در آن افراد با سن‌های مختلفی وجود دارند سفر می‌کنید، بهتر است بلیط سیستمی بخرید.

بلیط هواپیما چارتری


اولین و متفاوت‌ترین نکته‌ای که در رابطه با بلیط هواپیمای چارتر وجـود دارد این است که این بلیط‌های هواپیما، مـدام تغیر قیمت دارند و در خیلی از مواقع، نسبت به بلیط هواپیما سیستمی بسیار ارزان‌تر هستند. در واقع بعضی از آژانس‌های مسافرتی همه‌ی صندلی‌های یک هـواپیما یا بخشی از آن را برای مدت معلومی پیش‌خرید می‌کنند و به این ترتیب، قیمت بلیط هواپیما را خودشان برای مسافران تعیین می‌کنند. اما شاید از خود بپرسید که این تغییر قیمت دقیقا بـه چه چیزی بستگی دارد؟ تغییر قیمت بلیط هواپیما چارتر به میزان تقاضای مسافران بستگی دارد. در مواقعی که میزان تقاضا بالا باشد مانند عیدها یا ایام نوروز، قیمت این بلیط‌ها بالا می‌رود. هر زمان هم که تقاضا کم‌تر باشد مانند فصل‌های کم گردشگر، قیمت این بلیط هواپیما پایین‌تر خواهد آمد. علاوه بر این هر چه به زمان پرواز نزدیک‌تر شوید، قیمت این بلیط‌ها با توجه به تعداد آن‌ها کم‌تر و یا بیشتر خواهد شد. متاسفانه بزرگ‌ترین عیب این نوع بلیط هواپیماها، این است که نمی‌توانید آن‌ها را لغو کنید یا پس بدهید. در ضمن قیمت بلیط هواپیما برای همه‌ی افراد با هر سن و سالی یکسان است و مانند بلیط سیستمی نیست.


بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ارزان کی است؟


وقتی تصمیم دارید بلیط هواپیما تهیه کنید همیشه این سوال پیش می‌آید که این بلیط را چه زمانی بخرید تا برای شما هزینه کم‌تری داشته باشد. معمولا گفته می‌شود که بهترین زمان برای خرید بلیط ۴۵ تا ۵۰ روز پیش از زمان پرواز است اما رعایت این نکته همه جا و همه وقت جواب نمی‌دهد! گاهی شاید بهتر باشد که پروازهای برون مرزی را که برنامه‌ریزی بلند مدتی می‌خواهند حتی ۵ تا ۶ ماه زودتر رزرو بکنید تا هزینه کم‌تری پرداخت کنید. از آن طرف بلیط‌ لحظه آخری و چارتری هم گزینه‌های خوب و مقرون به صرفه‌ای هستند که خریدشان هزینه‌های شما را کاهش خواهد داد.

خرید بلیط هواپیما روزها قبل از تاریخ سفر


زمانی که پروازها مسافران بسیار زیادی دارند اگر خریدن بلیط هواپیما را به لحظات آخر موکول بکنید گاهی ناچار می‌شوید نسبت به سایرین هزینه بسیار بیشتری را پرداخت بکنید و شاید اصلا بلیط پیدا نکنید. بنابراین برای ایام تعطیلات و روزهای خاص اگر قصد سفر دارید و می‌خواهید قیمت بلیط هواپیما مناسب باشد، باید ماه‌ها زودتر به فکر خرید بلیط باشید. بنابراین اگر از الان برای سفری در آینده دور برنامه‌ریزی می‌کنید به صرفه‌تر است زودتر پروازتان را رزرو کنید. پروازهای این چنینی سیستمی هستند و بعدا امکان تغییر تاریخ و کنسلی آن (با توجه به قوانین مربوط به هر شرکت هواپیمایی) وجود خواهد داشت.

چرا امید خود را در جستجو برای خرید بلیط ارزان از دست ندهیم؟


گفته می‌شود که بلیط‌های سیستمی تغییرات قیمتی زیادی ندارند، اما به هر حال تغییر می‌کنند. بلیط‌های چارتری هم که تغییرات زیادی دارند. بهتر است چند روز متوالی قیمت‌ها را بررسی کنید و کمی صبور باشید تا بتوانید بهترین قیمت را پیدا کنید. از طرفی قیمت‌ها ممکن است در دو روز متوالی تفاوت زیادی داشته باشند. اگر بتوانید تاریخ سفرتان را با نرخ پرواز تغییر بدهید احتمالا در هزینه زیادی صرفه‌جویی می‌شود و هزینه‌ها کاهش خواهند یافت. همچنین مواردی هستند که ممکن است به صورت ناگهانی، بلیط هواپیما با قیمت پایینی را برای شما به ارمغان بیاورند. یکی از این عوامل عبارت است از:

تخفیف ناگهانی آژانس‌های مسافرتی
آژانس‌های مسافرتی گاهی تخفیف‌ها و مزایای ویژه‌ای را برای رزرو هتل، خرید بلیط هواپیما و تورهای مسافرتی ارائه می‌دهند که می‌توانید با عضویت در کانال‌ها و باشگاه‌ها از این تخفیف ها مطلع شوید تا اگر به کارتان آمدند از آن‌ها استفاده کنید. این خیلی مهم است که خیلی زودتر از بقیه از تخفیف‌ها آگاهی پیدا کنید؛ چرا که خیلی از مردم چشم انتظار این مزایای ویژه هستند و فرصت زود از دست می‌رود و ظرفیت تمام می‌شود. پس همین حالا در خبرنامه‌های معتبر عضو شوید چون با استفاده از این تخفیف‌ها می‌توانید هزینه سفر را کاهش بدهید. پیشنهاد می‌کنیم صفحات سفرمارکت در شبکه‌های اجتماعی را دنبال بکنید تا از تخفیفات هیجان انگیز مطلع شوید.

متداول‌‌ترین بلیط ارزان هواپیما چیست؟


در شرایطی که به دنبال بلیط اف خورده هواپیما هستید، باید به غیر از بلیط امن و مطمئن سیستمی، به سراغ سایر انواع بلیط‌ها بروید. یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای خرید بلیط ارزان هواپیما خرید بلیط چارتر است که در بالا توضیح داده شد. چارترکننده برای مسیرهای مختلف همه یا تعدادی از بلیط‌های هواپیما را خریداری می‌کند و به مرور می‌فروشد. این‌ها همان بلیط‌هایی هستند که مشتریان به اسم بلیط زیر قیمت می‌شناسند و معمولا هر کس قبل از سفر خود می‌گردد تا با پیدا کردن پرواز ارزان، هزینه‌های سفرش را تا حدی ممکن کاهش دهد.
زمان‌هایی که تقاضا برای خرید بلیط کم باشد، فروشنده برای اینکه بلیط‌ها را به فروش برساند، آن‌ها را تحت عنوان چارتر ارزان‌تر خواهد فروخت. یادتان باشد تفاوت این بلیط با سیستمی در این است که فرآیند استرداد آن بسیار سخت‌تر است. علاوه بر این زمانی که بلیط سیستمی خریداری می‌کنید، برای کودکان، بلیط را ارزان‌تر حساب می‌کنید در حالی که برای بلیط چارتر این شرایط صدق نمی‌کند. در نتیجه این نوع بلیط هم به عنوان بلیط هواپیما ارزان مطرح می‌شود و خرید آن بسیار رایج است. معمولا ما بلیط ارزان را به اسم بلیط چارتری می‌شناسیم و در حقیقت هم در مقایسه با بلیط سیستمی، بلیط چارتر در اکثر مواقع ارزان‌تر است. این موضوع را هم بهتر است ذکر کنیم که بلیط‌های سیستمی و بلیط‌های چارتری فقط در قیمت و زمان خریدشان تفاوت دارند و بر خلاف تصور برخی از افراد، هیچ تفاوتی در نوع خدمات، امکانات و کلاس پروازی بین این دو بلیط حاکم نیست. به عبارت ساده‌تر، چه بلیط سیستمی و چه بلیط چارتری خریداری کرده باشید، سوار همان هواپیما می‌شوید.

سخن پایانی
با مطالعه این مقاله شما به راحتی می‌توانید مناسب‌ترین بلیط هواپیما را خریداری بکنید و فردی حرفه‌ای در زمینه خرید بلیط هواپیما، فروش بلیط هواپیما، پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما، انتخاب صحیح بلیط هواپیما سیستمی و یا بلیط هواپیما چارتر باشید. لذا تنها کافی است تا برای خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت و مقایسه قیمت‌های بلیط هواپیمای شرکت‌های مختلف، شهر مبدا و مقصد و موارد مورد نیاز را در سفرمارکت کامل کنید و بهترین و ارزانترین بلیط هواپیما را خریداری کنید.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است