search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر

[ پنهان کردن ]

اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر


اگر مجبور شدید مبلغی به عنوان جریمه اضافه بار خود بپردازید و همچنین اگر مجبور شدید مدت مدت زیادی را در فرودگاه صرف کنید و حتی بعضی از وسایل خود را نتوانسته اید همراه خود ببرید، همه و همه به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از شرکت هواپیمایی پروازی شما می‌باشد، از این رو دانستن اطلاعات ایرلاینی که با آن سفر می کنید یکی از ملزومات سفر شماست پس اگر برای یک سفر آرام ایرلاین قشم ایر را انتخاب کرده‌اید در این جا به تمام اطلاعاتی که نیاز است درباره‌ی آن بدانید می‌پردازیم.
اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر

معرفی شرکت هواپیمایی قشم ایر


در ابتدا این ایرلاین با نام فراز قشم در سال ۱۳۷۲ با اجاره کردن هواپیما فعالیت پروازی خود را در این صنعت آغاز کرد پس از آن در سال ۱۳۷۵ به واسطه بستن قرارداد اجاره با مالکین هواپیماهای مسافری پهن پیکر پروازهای خود را در مسیرهای بیشتری چون تهران- قشم، تهران- دبی و دیگر شهرهای ایران گسترش داد و تنوانست تا سال ۱۳۷۹ تعداد ۷ فروند هواپیما در اختیار داشته باشد. سرانجام مالکان خصوصی شرکت هواپیمایی فراز قشم تصمیم گرفتن این شرکت را به شرکت هلدینگ توسعه سورینت قشم واگذار کند از این رو این ایرلاین با نام جدید قشم ایر به طور رسمی در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را از سر گرفت. و در آخر برای دومین بار در سال ۱۳۹۳ واگذار شد وتا کنون ایرلاین قشم ایر تحت مالکیت وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
امروزه ایرلاین قشم ایر با برخورداری از هواپیماهای دوربرد و برد متوسط و دارا بودن بیش از ۳۰۰۰ صندلی امکان پرواز به فرودگاه‌‌های داخلی و خارجی بسیاری را فراهم کرده است. این شرکت هواپیمایی علاوه بر مقاصد داخلی و خارجی برگذار کننده پرواز‌های عتبات عالیه نیز می‌باشد. در زیر می‌توانید مقاصد پروازی این ایرلاین را مشاهده کنید.
اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر

ناوگان هوایی قشم ایر


اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر
از آنجایی که شعار این شرکت هواپیمایی برای مسافرانش ( انتخاب اول شما در پهنه آسمان آبی هستیم زیرا روی امنیت و آسایش شما تمرکز کرده ایم) می‌باشد همیشه سعی براین داشته تا با به کاربستن ناوگانی با استاندارهای بالا از نظر کمی و کیفی و همچنین با به کار گرفتن نیروی کارآزموده و مجرب در جهت حفظ آرامش و رضایت مسافران خود قدم بردارد.
در جدول زیر تعداد هواپیماهای این ایرلاین بر اساس مدل به نمایش درآمده است.
اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر
جالب است بدانید یکی از هواپیماهای مدل ایرباس ۶۰۰- A۳۰۰ این شرکت به صورت اختصاصی در اختیار باشگاه پرسپولیس تهران بوده است.
شرکت هوایی قشم ایر علاوه بر هواپیماهای مسافربری دارای هواپیماهای مخصوص حمل بار(کارگو) تا وزن ۵۰ تن در مسیرهای بین‌المللی (تهران- شانگهای، تهران- استانبول، تهران- کابل، تهران-دبی و تهران-اسلام آباد) نیز می‌باشد.

مقرارت حمل بار هوایی قشم ایر


اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر
هر ایرلاینی برای فراهم کردن سفری دلپذیرتر برای مسافران خود قوانینی را وضع می‌کند که این قوانین شامل میزان بار قابل حمل نیز می‌باشد که در زیر به تفکیک مسیرهای داخلی و بین‌المللی و همچنین بزرگسال و کودک قابل مشاهده است:
اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر
علاوه بر میزان بار جامعه دان( چمدان) هر مسافر با بلیط می‌تواند میزان باری به صورت رایگان به داخل کابین هواپیما حمل کند که میزان و شرایط آن در جدول زیر درج شده است:
اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر

هزینه اضافه بار هوایی قشم ایر


اگرمیزان بار شما از مقدار مشخص شده‌ای که در بلیط خریداری درج شده تجاوز کند متحمل پرداخت جریمه در فرودگاه مبدا خواهید شد. میزان بار مجاز همانطور که در بالا آورده شد بر اساس پرواز داخلی و خارجی و همچنین مسافت و کلاس پروازی شما متفاوت است. از این رو به ازای هر ۱ کیلوگرم بار اضافه از میزان مشخص شده باید مبلغی را به عنوان اضافه بار پرداخت کنید تا بتوانید بار اضافی را به همراه خود ببرید.
اگرچه میزان پرداخت جریمه متناسب با ایرلاین پروازی شما متفاوت است اما به طور میانگین بر اساس جدول زیر محاسبه می‌شود:
اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر

کالاهای ممنوعه


حمل یکسری از کالاها به دلیل ماهیت تهدید آمیز بودن برای امنیت جانی و الی مسافران و همچنین خدمه و بدنه هواپیما ممنوع می‌باشد. اما حمل بعضی از کالا تنها به داخل کابین هواپیما ممنوع است اما در داخل چمدان قابل حمل است. برای آگاهی از کالاهای ممنوعه و قابل حمل در چمدان و کابین هواپیما به جدول زیر رجوع کنید:
اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر
لازم به ذکر است مسافر می‌تواند به صورت محدود داروها و لوازم آرايشي مورد نياز خود را در طی سفر حمل نمايد ، مانند اسپرهای مو، عطر وداروهای حاوی الكل

کلاس‌های پروازی قشم ایر


اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر
در صورت هرگونه تغییر در بلیط صادر شده غیرمجاز است اما در صورت ایجاد تغییر باید بدانید که بر اساس نوع بلیط خریداری شده براساس جدول زیر متحمل میزان درصد قید شده به عنوان جریمه می‌شوید.
بر اساس آخرین بروزرسانی در تاریخ: ۶ فروردین ۹۹
اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر
بر اساس آخرین بروزرسانی در تاریخ: ۱۲ بهمن ۹۸ ( ۱ فوریه ۲۰۲۰)
اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر
لازم به ذکر است در صورت مراجعه نکردن مسافر به بخش پذیرش، مسافر انصرافی محسوب می‌شود و بر اساس جدول زیر مقدار درصد ذکر شده از هزینه بلیط خریداری شده پرداخت می‌شود.
اضافه بار شرکت هواپیمایی قشم ایر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است