برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط هواپیما ارزان

بلیط ارزان هواپیما را به آسانی و سرعت می‌توانید در اینجا و با یک جستجو ساده پیدا کنید. امتحان کنید!
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
مقصد
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
همه کلاس ها
۱ مسافر
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

بلیط هواپیما ارزان یکی از آن دست چیزهایی است که هر کسی از آن استقبال می کند. همه کسانی که با هر انگیزه ای قصد سفر دارند، بودجه ای برای سفر خود در نظر گرفته اند. یک بلیط ارزان هواپیما می تواند صرفه جویی بزرگی در هزینه های سفر باشد. به همین دلیل نمی توان کسی را پیدا کرد که نخواهد با یک بلیط ارزان هواپیما سفری سریع و آسان داشته باشد. اما پیدا کردن یک بلیط ارزان کار ساده ای هم نیست. مخصوصا با رشد قیمت ها و هزینه های صنعت هوانوردی، بلیط هواپیما گرانتر از همیشه شده است. به همین دلیل تهیه بلیط هواپیما لحظه آخری نیاز به ریزه کاری و دقت خاصی دارد که در این نوشته تلاش می کنیم مهمترین نکات مرتبط با آن را به شما بگوییم.

بلیط هواپیما ارزان چه نقشی در بودجه سفر دارد؟


یک سفر از چند بخش مختلف تشکیل شده است و هر کدام از این بخش ها هزینه های مخصوص خود را دارد. بخش اول بودجه هر سفر، جا به جایی و رفت و برگشت به مقصد است. اگر با توجه به فاصله زیاد تا مقصد یا برای صرفه جویی در زمان به دنبال سوار هوایی هستید، خرید بلیط هواپیما ارزان بخش قابل توجهی از بودجه سفر را به خود اختصاص می دهد و طبیعتا یک بلیط هواپیما ارزان، نقش مهمی در مدیریت بهینه بودجه سفر شما دارد. هزینه اقامت در محل مانند هتل یا اقامتگاه بومگردی بخش دیگر هزینه های سفر شما هستند که بنا به ستاره های هتل و درجه کیفی اقامتگاه، هزینه این بخش هم تغییر می کند. خرید سوغات و تفریحات و هزینه های بازدید بخش دیگر بودجه سفر را تشکیل می دهند. همه مکان های دیدنی و تفریحی دارای ورودیه هستند. سوغات و رهاورد هم لازمه سفر ایرانیان است. دیگر هزینه های جاری، هم بخش جدایی ناپذیر سفر هستند. مانند هزینه های گردش و رفت و آمد در درون شهر مقصد، هزینه خوراک و هزینه هایی مانند خرید بیمه مسافرتی و هزینه های ناگهانی دیگر.

بلیط ارزان هواپیما کمک می کند شما سفر اقتصادی و بهینه ای داشته باشید.

انواع بلیط هواپیما ارزان


مسافران و گردشگران مایلند برای کاهش هزینه های خود، بلیط هواپیما ارزان را خریداری کنند. اما در عمل بلیط ارزان هواپیما انواع مختلفی دارد و آگاهی از انواع آن کمک زیادی می کند تا بتوانید ارزانترین بلیط هواپیما را پیدا کنید.
خرید بلیط هواپیما ارزان در زمان هایی که تقاضای مسافران کمتر است، با قیمت کمتری همراه می شود. برای نمونه میانه هفته، تقاضای کمتری نسبت به پایان هفته یا روزهای تعطیل دارد. از دید فصلی هم، بنا به اینکه قصد سفر به چه منطقه ای و با چه اقلیمی را دارید، فصل های اوج گردشگری با رشد قیمت رو به رو می شود. و در مقابل می توانید بلیط ارزان هواپیما را در فصل های به اصطلاح کم مسافرتر جستجو کنید. برای نمونه فصل تابستان برای کیش، قشم و امارات و فصل زمستان برای ترکیه، گرجستان و اروپا، فصل کم مسافر با بلیط ارزان هواپیما خواهد بود.
بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری دیگر نوع بلیط هواپیما ارزان است. بلیط چارتری که در ساعت های نزدیک به پرواز هنوز فروش نرفته باشد توسط شرکت چارترکننده شاهد کاهش قیمت جدی می شود تا به فروش برود و بخشی از هزینه خود را پوشش دهد. به همین دلیل بلیط لحظه آخری یکی از معروف ترین اشکال بلیط ارزان هواپیما است. هر چند بلیط های سیستمی گاهی در زمان نزدیک به پرواز با کاهش قیمت همراه می شوند اما بلیط چارتری لحظه آخری، متداول ترین شکل بلیط هواپیما ارزان است.

چرا خرید بلیط هواپیما ارزان دشوار شده است؟


اینکه چرا خرید بلیط ارزان هواپیما دشوار شده است، پدیده ایست که از چند عامل مختلف سرچشمه گرفته است. عامل کلی این پدیده، افزایش هزینه های صنعت هوانوردی در زمینه های مختلف به دلیل نوسانات ارزی و تورم عمومی است. سفر با هواپیما به طور نسبی گرانتر از سفرهای زمینی و ریلی است. عوامل افزایش دهنده قیمت ها، خرید بلیط هواپیما ارزان را دشوارتر هم کرده است.
مشکل دیگر، تعداد زیاد آژانس های مسافرتی و سایت های فروش اینترنتی بلیط هواپیما است که هر کدام حاشیه سود متفاوتی دارند و در نتیجه برای یک قیمت خاص چندین قیمت به بازار سفر عرضه می شود. این تنوع حاشیه سود به دلیل هزینه های عملیاتی، تعداد نیروی انسانی و هزینه های تبلیغات این بنگاه های اقتصادی است. اما کاربران این فرصت و امکان را ندارند تا برای پیدا کردن ارزانترین بلیط بین این همه سایت مختلف بگردند. این کار هم از دید زمانی و هم از نظر انرژی بری به صرفه نیست و کاری خسته کننده است. علاوه بر اینکه بسیاری از آژانس های کوچک و کم هزینه که اتفاقا احتمالا بلیط هواپیما ارزان را می توان از آنها تهیه کرد، ممکن است در جستجوهای گوگل نمایش داده نشوند.

با بلیط هواپیما ارزان می توانید به سفرهای بیشتری بروید.

چگونه با سفرمارکت ارزانترین بلیط هواپیما را یافته و خریداری کنیم؟


سفرمارکت به عنوان موتور جستجو تخصصی بلیط هواپیما، مشکل پیدا کردن و خرید ارزانترین بلیط هواپیما را حل کرده است. سفرمارکت به عنوان بازار مجازی سفر و گردشگری، میزبان آژانس های مسافرتی معتبر و سایت های فروش اینترنتی بلیط هواپیما ارزان است. همه این عرضه کنندگان در سفرمارکت، قیمت بلیط هواپیما موجود در بازار را به کاربر ارایه می کنند و کاربر می تواند همه قیمت های موجود را در یک پلتفرم و به صورت یکجا و مقایسه ای ببیند و بهترین گزینه را انتخاب کند.
برای نمونه فرض کنید شما می خواهید بلیط هواپیما تهران مشهد را خریداری کنید. تنها با یک جستجو می توانید همه پروازهای موجود بین تهران و مشهد در روز مورد نظرتان را ببینید. سپس می توانید مشاهده کنید که این پرواز با چه قیمت هایی توسط آژانس های مختلف عرضه شده است و سپس بهترین گزینه مد نظرتان را به آسانی و سرعت و بدون واسطه خریداری کنید.