search
menu

هتل سنتی خالو میرزا اردکان

star_border star star star star
[ پنهان کردن ]
هتل سنتی خالو میرزا اردکان
اماکن نزدیک هتل سنتی خالو میرزا اردکان

هتل سنتی خالو میرزا اردکان


هتل سنتی خالو میرزا اردکان خانه‌ای است قدیمی، چهار ایوانی با معماری اصیل ایرانی که متعلق به «خالو میرزا»، یکی از بزرگان و خان‌های عقدا بوده است و قدمت این خانه را به دوره ایلخانی نسبت داده‌اند. هتل سنتی خالو میرزا اردکان در ۲ طبقه و مملو از طاقچه های گنبدی در زیر یک سقف آهنی دارد که سایه انداز حوض و باغچه های کوچک اطراف آن است.
جالب است بدانیدکه فضاهای هتل سنتی خالو میرزا اردکان شامل: هشتی، دو راهرو، تالار، ایوان، مطبخ و اتاق‌ها است. سقف هتل سنتی خالو میرزا کرمان را به بلندی ۱۰ متر بنا کرده‌اند که برای این کار دو علت را بیان می‌کنند؛ از آنجایی که خانه خالو میرزا، در بیرون از حصارهای شهر ساخته شده، برای جلوگیری از ورود دزدان و به این خانه سقف را چنین بلند بنا کرده‌اند. دلیل دیگر را می‌توان برقراری هوای مطبوع و خنک‌تر در فضای خانه در دل کویر برشمرد.
وارد هتل سنتی خالو میرزا اردکان دو جبهه‌ای که می‌شویم در مجموع ۱۰ اتاق را می‌ بینیم. اتاق‌ های جبهه جنوبی را برای فصل گرم و آتشین تابستان و اتاق‌ های جبهه شمالی را برای فصل سرد و خشک زمستان استفاده می‌کرده‌اند. در انتهای ایوان جنوبی رستوران هتل سنتی خالو میرزا اردکان با ظرفیت ۴۰ نفر قرار دارد که دارای کابرد های رستوران، سالن صبحانه خوری، کافی شاپ، می باشد. به دلیل حفظ معماری سنتی و القاء حسی نوستالژیک، برخی اتاق های هتل سنتی خالو میرزا عقدا اردکان فاقد حمام و سرویس بهداشتی هستند، برای آسایش هرچه بیشتر مهمانان، حمام و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی به صورت عمومی در محوطه هتل سنتی خالو میرزا اردکان تعبیه شده است.
شایان ذکر است برخی اتاق های این مجموعه نیز فاقد یخچال و تلویزیون هستند. یخچال به صورت عمومی در قسمت پذیرش هتل سنتی خالو میرزا اردکان وجود دارد که در صورت هماهنگی قبلی با پرسنل هتل سنتی خالو میرزا اردکان، امکان استفاده از آن برای گردشگران فراهم شده است. به این نکته جالب توجه فرمایید که مجموعه هتل سنتی خالو میرزا اردکان در فصول سرد سال جهت القاء هرچه بیشتر حس نوستالژیک، از تعداد تخت ها کاسته و از سیستم گرمایشی کرسی استفاده می کند.
بد نیست بدانید که اتاق‌های سبز، قرمز، آبی و بنفش دارای کرسی است .گردشگران و مسافران عزیزی که به دنبال فرصتی برای دوری از زندگی روزمره و ماشینی هستند، می توانند با اقامت در هتل سنتی خالو میرزا اردکان طعم زندگی به سبک سنتی را تجربه کنند. از اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری در نزدیکی هتل سنتی خالو میرزا اردکان می توان: مسجد جامع عقدا، کمپ ریگ زرین، منار جنبان خرانق و برج خواجه نعمت نام برد.
قوانین و مقررات مربوط به هتل سنتی خالو میرزا اردکان اینگونه تعیین شده است که ساعت تحویل دادن اتاق ها به مسافران: ۱۵ بعداز ظهر و ساعت تحویل گرفتن: ۱۲ می باشد. لازم به ذکر است که اعلام کنسلی طبق قوانین هتل بر مبنای قیمت شب اول محاسبه خواهد گردید. پذیرش خانم ‌های تنها با توجه به قوانین هتل سنتی خالو میرزا اردکان می‌باشد. بد نیست یادآوری کنیم که همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه (مسافرین خارجی پاسپورت) هنگام پذیرش الزامی می‌ باشد. جالب است بدانید که هزینه برای اقامت کودکان زیر ۷ سال رایگان محاسبه می‌گردد.

اماکن نزدیک هتل سنتی خالو میرزا اردکان


فاصله هتل سنتی خالو میرزا اردکان تا برج خواجه نعمت عقدا اردکان: ۲۷۰ متر
فاصله هتل سنتی خالو میرزا اردکان تا ایتسگاه راه آهن اردکان: ۳۰ دقیقه
فاصله هتل سنتی خالو میرزا اردکان تا دانشگاه آزاد اردکان: ۳۲ دقیقه
فاصله هتل سنتی خالو میرزا اردکان تا قلعه قدیم احمد آباد: ۳۸ دقیقه


امکانات هتل
restaurant رستوران
toys تهویه مطبوع
pets ورود حیوانات خانگی ممنوع
fiber_pin صندوق امانات
directions_car پارکینگ رایگان
wifi اینترنت رایگان
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است