search
menu

آکواریوم جهان زیر آب پاتایا

[ پنهان کردن ]
چرا باید از آکواریوم جهان زیر آب پاتایا بازدید کنیم؟
بخش های مختلف آکواریوم جهان زیر آب پاتایا
انواع آبزیان در آکواریوم جهان زیر آب پاتایا
امکانات رفاهی آکواریوم جهان زیر آب پاتایا
نکات لازم در هنگام بازدید از آکواریوم جهان زیر آب پاتایا
نحوه دسترسی به آکواریوم جهان زیر آب پاتایا
جاذبه های دیدنی نزدیک به آکواریوم جهان زیر آب پاتایا
رستوران های نزدیک به آکواریوم جهان زیر آب پاتایا
هتل های نزدیک به آکواریوم جهان زیر آب پاتایا

چرا باید از آکواریوم جهان زیر آب پاتایا بازدید کنیم؟


آکواریوم جهان زیر آب پاتایا یکی از مشهورترین و بزرگترین آکواریوم های دنیا با ظرفیت ۳.۸ میلیون لیتر آب در کشور تایلند واقع شده است. همان طور که می دانید تایلند کشور توریستی در جنوب شرقی آسیا قرار دارد که دارای جاذبه های دیدنی زیادی است، همین امر سبب می شود تا سالانه توریست های زیادی از سرتاسر دنیا با خرید بلیط هواپیما ارزان سفری به این منطقه داشته باشند؛ یکی از شهرهای زیبای این کشور برای گردش و تفریح از لحاظ توریستی پاتایا شناخته شده است؛ این شهر طرفداران زیادی داشته و همواره تعداد زیادی گردشگر را به سمت خود می کشاند.
در این مقاله نیز می خواهیم در مورد یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین جاهای دیدنی شهر پاتایا صحبت کنیم که آکواریوم جهان زیر آب پاتایا نام دارد. در این مکان گویی زمان متوقف می شود و وارد دنیایی متفاوت می شوید، به طوری که در قاره آسیا جز سه آکواریوم بزرگ و توریستی محسوب می شود. آکواریوم جهان زیر آب پاتایا همانند تونلی با عرض و طول زیاد دارای سقفی شیشه ای است که به راحتی با فاصله کم می توانید جانوران و آبزیان آبی را تماشا کنید. ۵۵۰۰ جانور آبزی در ۲۰۰ گونه متفاوت در جهان زیر آب پاتایا زندگی می‌کنند؛ مانند کوسه، سمور دریایی، سفره ماهی، حیوانی با صفات کوسه و سفره دریایی و ...
 آکواریوم جهان زیر آب پاتایا

بخش های مختلف آکواریوم جهان زیر آب پاتایا


در ابتدای گردش می توانید با آبزیانی مانند لاک پشت های استوایی و ماهی های مختلف روبرو شوید و حتی می توانید به برخی از جانوران آبی بی خطر بدون نگرانی و ترس دست زده و پوست بدنشان را لمس کنید. کمی بعد صخره های رنگارنگ، مرجان ها، شقایق های دریایی، ماهی های رنگارنگ از شما پذیرایی خواهند کرد که به این قسمت هیجان انگیز قسمت تونل شیشه ای آکواریوم گفته می شود؛ این تونل به ۴ قسمت متفاوت تقسیم شده است که در هر بخش می توانید اطلاعات مربوط به حیوانات را مشاهده کنید.
با ورود به این تونل ها از دل آب های اقیانوس عبور خواهید کرد و دقیقا از بالای سر شما خطرناک ترین آبزیان مانند کوسه ها و سفره ماهی های غول پیکر، لاک پشت های یزرگ جثه و چندین مورد از آبزیان دیگر در حال رفت و آمد هستند، البته هرچه جلوتر بروید حیوانات بیشتری در رنگ ها و شکل های مختلف خواهید دید که در عمرتان ندیده اید و شاید تا آخر عمرتان نیز در هیچ جایی از جهان نخواهید دید. بعد از تونل شیشه ای به قسمت غذا دادن به حیوانات خواهید رسید که برای کودکان بسیار خوشایند است، البته نحوه غذا دادن به آبزیان این آکواریوم در دو مرحله انجام می گیرد،:
در مرحله اول به کوسه ها و سمورهای دریایی غذا داده می شود؛ این جانوران غذاهای زیاد و متنوعی نسبت به دیگر آبزیان می خورند و این کار گردشگران را راحت تر می کند، اما در مرحله دوم کارتان کمی سخت تر و زمان بر خواهد شد، زیرا این موجودات هر نوع غذایی را نمی خورند، البته جای نگرانی نیست، زیرا افراد مجرب در این قسمت به شما کمک خواهند کرد تا غذاهای مخصوص هر جانور در اندازه مناسب داده شود. حال به مرحله هیجان انگیز دیگر می رسید که غواصی است؛ این کار لذت بخش شامل هزینه جداگانه ای است که می توانید در اعماق اقیانوس در میان آبزیان متفاوت غواصی کنید.
 آکواریوم جهان زیر آب پاتایا

انواع آبزیان در آکواریوم جهان زیر آب پاتایا


تقریبا می توان گفت از هر نوع موجود دریایی در این آکواریوم وجود دارد؛ ماهی های رنگارنگ، انواع کوسه ها مثل کوسه های سرفلشی و شیرماهی های زیبا و بعضی موارد خطرناک از شیرماهی ها، عروس دریایی و انواع لاک پشت در این آکواریوم قابل دسترس هستند.

امکانات رفاهی آکواریوم جهان زیر آب پاتایا


این آکواریوم شامل امکانات رفاهی خوبی است که عبارتند از: کافه، رستوران و فست فود که انواع غذاهای تایلندی و بین المللی سرو می کنند، مورد بعدی می توان به راهنمای گردشگری اشاره کرد که به زبان انگلیس تسلط دارند و همه قسمت های آکواریوم را توضیح می دهند، سرویس های بهداشتی، خودپرداز، صندلی ویژه استراحت، بخش عکاسی و در نهایت تاکسی سرویس وجود دارند.

نکات لازم در هنگام بازدید از آکواریوم جهان زیر آب پاتایا


در هنگام بازدید از این محل بهتر است همراه خودتان وجه نقد، موبایل، مونوپاد، دوربین عکاسی و کفش راحتی داشته باشید تا گردشی لذت بخش همراه با لحظات ناب را بدون دغدغه و استرس تجربه کنید. همچنین در اطراف آکواریوم جهان زیر آب پاتایا نیز ساحل های شنی همراه با صخره های زیبا صحنه ای بی نظیر ایجاد کرده اند که با قدم زدن در این قسمت از زیبایی اش لذت خواهید برد.
 آکواریوم جهان زیر آب پاتایا

نحوه دسترسی به آکواریوم جهان زیر آب پاتایا


در امتداد بزرگراه سوخومیت Sukhumvit Highway مرکز خرید تسکولوتوس Tesco Lotus را مشاهده خواهید کرد که بعد از ۲۰۰ متر به آکواریوم جهان زیر آب پاتایا Underwater World Pattaya خواهید رسید. برای رفتن به این مقصد می توانید از تاکسی های شهری استفاده کنید.
ساعت و هزینه بازدید آکواریوم جهان زیر آب پاتایا
زمان شروع برای بازدید از آکواریوم Underwater World Pattaya همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر است و هزینه بازدید برای بزرگسالان و کودکان متفاوت است. مدت زمان پیشنهادی برای بازدید از این مکان نیز ۱ الی ۲ ساعت پیشنهاد می شود تا از همه زیبایی هایش لذت ببرید.

جاذبه های دیدنی نزدیک به آکواریوم جهان زیر آب پاتایا


ساحل جمتین: ۴.۷ کیلومتر
موزه هنر بودایی: ۸.۴ کیلومتر
پارک مینی سیام: ۸.۷ کیلومتر
معبد پناهگاه حقیقت: ۱۲.۷ کیلومتر
پارک یخ جادویی سیام: ۱۷.۴ کیلومتر

رستوران های نزدیک به آکواریوم جهان زیر آب پاتایا


کافه رستوران ده آمیس: ۴.۲ کیلومتر
رستوران کاسا پاسکال: ۵.۴ کیلومتر
رستوران هندی پاک وان: ۶ کیلومتر
رستوران مارکوپولو: ۶ کیلومتر

هتل های نزدیک به آکواریوم جهان زیر آب پاتایا


هتل قصر گرند ایسترن: ۲ کیلومتر
هتل کاپیتال آچادا: ۲.۸ کیلومتر
هتل قصر گرند جمتین: ۴.۲ کیلومتر
هتل گلدن سی: ۴.۳ کیلومتر
هتل پارک بیچ ریزورت: ۵.۵ کیلومتر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است