search
menu

فواره جادویی بارسلونا

[ پنهان کردن ]
فواره جادویی بارسلونا
چرا بازدید از فواره جادویی بارسلونا پیشنهاد می شود؟
تاریخچه فواره جادویی بارسلونا
چه زمانی برای بازدید از فواره جادویی بارسلونا مناسب است؟
در نزدیکی فواره جادویی بارسلونا از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟
چه هتل هایی در نزدیکی فواره جادویی بارسلونا برای اقامت وجود دارند؟
چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به فواره جادویی بارسلونا هستند؟

فواره جادویی بارسلونا


بارسلونا پس از مادرید، پرجمعیت ترین شهر اسپانیا است و یک بهشت تمام عیار در کنار ساحل و آفتاب مدیترانه ای به حساب می آید. بارسلونا، از کافه و رستوران هایش گرفته تا سواحل، مراکز خرید، آثار تاریخی و معماری های منحصر به فرد بناهایش بسیار جذاب و دیدنی هستند و از دلایل مهم و اصلی گردشگران برای سفر به این شهر به حساب می آیند. اما یکی دیگر از دلایل مهم علاقه شدید گردشگران برای سفر به شهر بارسلونای اسپانیا، وجود فواره های شگفت انگیزی است که با حرکات نمایشی و رقص زیبا همه را مجذوب خود می کنند.
فواره جادویی بارسلونا
بارسلونا از جمله شهرهایی است که گردشگران می توانند برای تماشای شگفت انگیزترین و حتی سحرآمیزترین فواره ها به آن سفر کنند. همیشه حس و حال عجیبی در تماشای فواره ها وجود داشته است. علاوه بر حس آرامشی که در صدای دلنشین آب وجود دارد، رقص و نمایش آب با همراهی موسیقی بسیار جذاب و هیجان انگیز است. در بارسلونا، فواره جادویی بسیار معروف است و اکثر گردشگرانی که بلیط هواپیما بارسلونا می خرند، مشتاق بازدید از این فواره هستند. فواره جادویی بارسلونا که "مونت جوییک" نیز نامیده می شود، همراه نورپردازی حرفه ای و موسیقی برای بازدید کنندگان هنرنمایی می کند. اگر به بازدید از فواره جادویی می روید، حتما دوربینتان آماده و در دسترس باشد که ثبت نمایش بی نظیر فواره ها را از دست ندهید.
فواره جادویی بارسلونا

چرا بازدید از فواره جادویی بارسلونا پیشنهاد می شود؟


فواره جادویی بارسلونا یا همان فواره مونت جوییک، یک نمایش رایگان است که در آن فواره ها همراه نورپردازی و موسیقی به رقص می پردازند و هرگز نباید این نمایش را در سفر به بارسلونا از دست داد. فواره جادویی ۸۸ ساله جزو ده جاذبه برتر بارسلونا است و آخر هفته ها گردشگران زیادی را به میدان مونت جوییک می کشاند. معمولا نمایش فواره جادویی بارسلونا شبانه برگزار می شود و در شب ها و رویدادهای خاص به طور فوق العاده برگزار می گردد.
سعی کنید قبل از سفر به بارسلونا به تاریخ و ساعت رویدادها نگاهی بیندازید. در حال حاضر، نمایش فواره ها با رقص نور و موسیقی از ماه اکتبر تا آوریل در روزهای جمعه و شنبه اجرا می شود. این فواره در کنار نمادهای مذهبی، هنری و قهرمانی به عنوان نماد اهمیت رودخانه ها و دریاها تاسیس گردید. فواره جادویی بارسلونا مقابل (Palau Nacional) قرار گرفته و تماشای این منظره نفس گیر است. این فواره به میدان اسپانیا نزدیک است و مقابل کاخ مونت جوییک و پایین تپه المپیک قرار دارد. لازم است بدانید هر ساله ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بازدید کننده به تماشای فواره جادویی بارسلونا می روند.
فواره جادویی بارسلونا

تاریخچه فواره جادویی بارسلونا


در اوایل سال ۱۹۲۲ ، چارلز بویگا فواره جادویی بارسلونا را طراحی کرد. بیش از ۳۰۰۰ کارگر برای ساخت این فواره تلاش کردند و زحمت کشیدند. در سایه فواره جادویی تمامی منطقه اطراف روشن و درخشان شد. در نوزدهم ماه می سال ۱۹۲۹ درست قبل از بازگشایی نمایشگاه بین المللی، اولین نمایش فواره ها اجرا شد. فواره ها در اولین نمایش خود همه نگاه های متحیر و شگفت زده را به سوی خود جلب کردند و میان بناهای مشهور شهر همچون افسانه ای خود را جلوه دادند.
متاسفاه فواره جادویی بارسلونا در جنگ داخلی اسپانیا دجار آسیب شد و شدت صدمات وارد شده به آن به قدری زیاد بود که تا سال ۱۹۵۵ این فواره هرگز روشن نشد و کار نکرد. در نهایت بویگا تعمیرات لازم را برای ترمیم و تعمیر فواره اعمال کرد و فواره جادویی را دوباره به کار انداخت.
از آن زمان تا به امروز فواره جادویی بارسلونا کار می کند و جزو زیباترین جاذبه های بارسلونا و اسپانیا است. جالب است بدانید که فواره جادویی ۷ میلیون لیتر آب را به حرکت درآورده و در آسمان بارسلونا به رقص در می آورد. در ماه های تابستان تماشای فواره جادویی با حرکات آکروباتیک آب و هنر نور و موسیقی بسیار لذت بخش و فراموش نشدنی است. در شب های زمستان نیز تماشای فواره های رقصان حس و حال دیگری دارد. موسیقی نواخته شده در هر فصل متفاوت و مناسب آن فصل است و این یکی از نکات جالب و مثبت فواره جادویی به نظر می آید. فواره جادویی با الهام از میدان سنت پیتر واتیکان طراحی و ساخته شده است.
فواره جادویی بارسلونا

چه زمانی برای بازدید از فواره جادویی بارسلونا مناسب است؟


در فصل های مختلف سال، زمان بندی نمایش فواره جادویی فرق می کند. از ماه می تا سپتامبر (تابستان) رقص فواره ها از ساعت ۸ شب آغاز می شود و تا ساعت ۱۱ شب ادامه می یابد. نمایش فواره های جادویی در تابستان روزهای پنجشنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه اجرا می شود.
از ماه اکتبر تا آوریل (زمستان)، فواره های جادویی از ساعت ۷ تا ۹ شب در روزهای جمعه و شنبه هنرنمایی می کنند و یک شب رویایی و زیبا برای بازدید کنندگان می سازند. این نمایش هر نیم ساعت یک بار از اول سر می گیرد و این امکان را به بازدید کنندگان می دهد تا حرکات و رقص جالب آب را به خوبی و در شگفتی تمام تماشا کنند. بسیاری از افراد زودتر از زمان آغاز نمایش در محل حضور می یابند تا لحظه به لحظه این نمایش فوق العاده را ببینند و از دست ندهند. بهترین نقاط برای تماشای فواره جادویی بارسلونا دیوارهای اطراف و پله ها هستند.
فواره جادویی بارسلونا

در نزدیکی فواره جادویی بارسلونا از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟


از بهترین ویژگی های فواره جادویی بارسلونا این است که جاذبه های گردشگری زیادی اطراف آن قرار دارد و گردشگران می توانند پس از بازدید از فواره ها، به جاذبه های مهم و اصلی شهر در کمترین زمان و به راحتی دسترسی داشته باشند.
پس از فواره جادویی بارسلونا، بازدید از چهار ستون بارسلونا و کسب اطلاعات درباره تاریخچه باشکوه آن ها پیشنهاد می شود. ستون ها در یک ردیف و کنار هم قرار گرفته اند و از مهم ترین جاذبه های بارسلونا هستند.
دومین جاذبه ای که می توانید بازدید کنید، موزه ملی هنر کاتالونیا است. در این موزه می توانید چندین ساعت مشغول تماشای آثار تاریخی و هنری بارسلونا باشید و گذر زمان را احساس نکنید، اما در عین حال در گذشته و تاریخ بارسلونا سیر کنید.
موزه باستان شناسی، سومین مکانی است که به فواره جادویی بارسلونا نزدیک است. در این موزه مجموعه حیرت انگیزی از آثار باستانی گردآوری و جمع آوری شده است. مطمئنا، تماشای این آثار چیزهای زیادی به دانش و اطلاعاتتان خواهد افزود. پس فراموش نکنید با خرید بلیط هواپیما بارسلونا حتما از این فواره و جاذبه‌های نزدیک آن دیدن کنید.

چه هتل هایی در نزدیکی فواره جادویی بارسلونا برای اقامت وجود دارند؟


اقامت در نزدیکی فواره جادویی بارسلونا، این امکان را به شما می دهد تا به بسیاری از جاذبه های مهم دیگر شهر نیز نزدیک باشید. هتل های متنوع زیادی در اطراف این جاذبه وجود دارند که می توانید تناسب با بودجه و نیازهایتان در یکی از آن ها اقامت کنید.
هتل ۲ ستاره La Franca Travellers: فاصله ۶۰۰ متر
هتل ۳ ستاره Acta Azul: فاصله ۹۰۰ متر
هتل ۳ ستاره SERHS del Port Barcelona: فاصله ۲.۵ کیلومتر
هتل ۴ ستاره Barcelona Universal: فاصله ۲.۸ کیلومتر
هتل ۵ ستاره Eurostars Grand Marina: فاصله ۳ کیلومتر

چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به فواره جادویی بارسلونا هستند؟


در اطراف فواره جادویی بارسلونا می توانید انواع کافه ها و رستوران ها را بیابید که هر کدام منوهای متفاوت و متنوع دارند.
رستوران La Font de Pardes:350 متر
رستوران Atelier Pan & Cook : 600 متر
رستوران La Gastronomica: 1.1 کیلومتر
رستوران Ikibana Paralelo: 1.5 کیلومتر
رستوران Elche: 2.5 کیلومتر
رستوران a restaurant: 4.2 کیلومتر
اگر می‌خواهخدی اطلاعات بیشتری برای سفر به بارسلونا اسپانیا داشته باشید، به بلاگ سفرمارکت سر بزنید و مقاله راهنمای سفر بارسلونا را بخوانید.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است