search
menu

کاخ کاترین سن پترزبورگ

[ پنهان کردن ]
چرا باید از کاخ کاترین بازدید کنیم؟
تاریخچه کاخ کاترین
معماری کاخ کاترین
اتاق های کاخ کاترین
نحوه دسترسی به کاخ کاترین
ساعت و هزینه بازدید از کاخ کاترین
جاذبه های دیدنی نزدیک به کاخ کاترین
رستوران های نزدیک به کاخ کاترین
هتل های نزدیک به کاخ کاترین

چرا باید از کاخ کاترین بازدید کنیم؟


کاخ کاترین، کاخی مجلل در ۳۰ کیلومتری جنوب سن پترزبورگ در شهری به نام تزارسکویه سلو به معنای دهکده تزارها قرار گرفته است و نمایی سفید و آبی همراه با فضای داخلی لوکس دارد. به جرات می توان گفت این کاخ منحصر به فرد و باشکوه جزو جاذبه های گردشگری روسیه محسوب می شود و یکی از آثار گردشگری خارق العاده و باشکوه ترین کاخ ها در دنیا به شمار می رود که بازدید از این کاخ خالی از لطف نیست. علاوه بر زیبایی های داخلی کاخ کاترین، اگر از پنجره های کاخ محیط پیرامون را تماشا کنید، چشم اندازهایی از باغ و برکه هایی را خواهید دید که بسیار زیبا و جذاب هستند. پس هم اکنون برای رزرو بلیط هواپیما سن پترزبورگ اقدام کنید.
 کاخ کاترین سن پترزبورگ

تاریخچه کاخ کاترین


این کاخ مجلل در قرن هجده در مکانی به نام تزارسکویه سلو ساخته شده است و این مکان معنای دهکده تزارها را می دهد. این منطقه تا قرن هجده تحت تصرف سوئد بود که پتر کبیر بعد از جنگ با سوئد این دهکده را پس گرفت و به عنوان هدیه به همسر خود کاترین داد. بعد از مدتی دستور به ساخت قصری بزرگ در این مکان داده شد تا هدیه ای غیر منتظره به همسر خود داده باشد که دو سال بعد از مرگ پتر، دخترش الیزابت بازسازی کاخ را بر عهده گرفت و به کاخی لوکس و امروزی تبدیل کرد. در واقع، این کاخ اقامتگاه تابستانی برای تزارهای روسیه بوده است و بعد از انقلاب به فرمان لنین به موزه تبدیل شد. در سال ۱۹۳۷ نیز به مناسبت یکصدمین سالگرد فوت پوشکین، شاعر معروف روس این مکان به شهر پوشیکن تغییر نام پیدا کرد. پیشنهاد ما اینست تا اگر قصد خرید بلیط هواپیما و سفر به روسیه را دارید، حتما از این مجموعه دیدنی بازدید کنید.
 کاخ کاترین سن پترزبورگ

معماری کاخ کاترین


این کاخ به سبک هنری به نام روکو ساخته شده است، می توان گفت Catherine Palace زیباترین معماری همراه با تزئیناتی فوق العاده دارد که بر جذابیت این کاخ اضافه کرده است. در واقع این کاخ از سالن بزرگی به طول ۳۰۰ متر با پله های بزرگ و اتاق های زیبا شکل گرفته است. در تزئینات این بنا نیز از آب طلا و آینه کاری استفاده شده و وسایل خانواده تزار و شخص تزار در این قصر قابل مشاهده هستند. پارک و دریاچه ای مصنوعی به یادبود پیروزی ارتش روسیه در این محل ساخته شده است. در سال های آخر نیز قصر الکساندر با سبک کلاسیک به این مجموعه اضافه گردید، سپس مدرسه ای مخصوص اشراف زادگان و تیزهوشان ساخته شد. همچنین به دستور کاترین اول، قصری سنگی به عنوان هدیه به پتر کبیر در طی ۵ سال توسط معمار بزرگ روسی به نام برانشتین احداث شد.
بعد ها به دستور الیزابت اول این کاخ توسعه داده شد و هر روز به جذابیت آن اضافه گردید تا اینکه امروزه به یکی از کاخ های معروف جهان و جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ تبدیل شده است. چندین قسمت دیگر مانند کلیسای اختصاصی خانواده تزار، حمام سرد و پارک های بزرگ به سبک های فرانسوی و انگلیسی و در زمان کاترین کبیر به این کاخ اضافه شدند. آرمیتاژ کوچک، ساختمان نیروی دریایی، استراحتگاه تابستانی، دریاچه مصنوعی و مجسمه های رومی در پارک کاخ دیده می شوند.
 کاخ کاترین سن پترزبورگ

اتاق های کاخ کاترین


اتاق کهربا: یکی از جذاب ترین بخش کاخ کاترین روسیه اتاق کهربا است که تمام وسایل از قبیل میز و صندلی و تزئینات دیوار و سقف از سنگ کهربا ساخته شده است. دکوراسیون اصلی اتاق برای هدیه به پیتر اول ساخته شد ولی در طی جنگ جهانی دوم اشغال گران آلمانی وسایل این اتاق را به غارت بردند. این اتاق که گردشگران زیادی را از به سمت خود جلب می کند، در طول ۲۴ سال با سه تن كهربا همزمان با سیصدمین سالگرد پتر کبیر به طور کامل بازسازی شد.
اتاق طلایی: تالار بزرگ کاخ به اتاق طلایی مشهور است و در ساخت این اتاق از طلای بسیاری استفاده شده است. تالار طلایی دقیقا رو به روی ورودی کاخ قرار دارد و اولین قسمت هنگام ورود به کاخ کاترین همین اتاق طلایی بازدیدکنندگان را به سوی خود جذب می کند. نور تابیده شده از پنجره های بزرگ این اتاق و انعکاس آن بر روی دیوار زرین، روشنایی اتاق را صد برابر می کنند و به دلیل همین روشنایی خیره کننده به تالار اتاق نور مشهور است، همچنین بر روی سقف‌ این اتاق نیز طرح هایی از این جنگ و پیروزی روس ها کشیده شده است.
اتاق سبز: این اتاق در ابتدای بخش خصوصی کاخ به دستور کاترین کبیر برای پسرش پل اول و همسرش ناتالیا اکسونیا ساخته شده است. دیوارهای اتاق سبز کم رنگ است و با گچ بری های سفید رنگ تزیین شده است. بر روی دیوار این اتاق نیز مجسمه های زن و مردی را خواهید دید که لباس های سنتی روسیه بر تن دارند. در اطراف این مجسمه ها نیز طرح هایی به شکل‌ گلدان‌ های یونانی و درخت انگور دیده می شود، با اینکه در آتش سوزی سال ۱۸۲۰ این اتاق تقریبا از بین رفت اما به دستور امپراتور الکساندر اول قسمت های سوخته اتاق به همان سبک بازسازی شدند.
 کاخ کاترین سن پترزبورگ

نحوه دسترسی به کاخ کاترین


برای دسترسی به کاخ کاترین که در دهکده تزارها واقع شده است می توانید از مینی بوس های پوشکین استفاده کنید، بدین منظور باید به وسیله مترو در ایستگاه Moskovskaya پیاده شوید و از کنار ساختمان بزرگی که مجسمه لنین قرار داده شده رد شوید، دقیقا در پشت سر مجسمه لنین می توانید ایستگاه های مینی بوس پوشکین را ببینید.

ساعت و هزینه بازدید از کاخ کاترین


برای بازدید از این کاخ باشکوه در ایام هفته به جز سه شنبه ها می توانید از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر مراجعه کنید و هنگام ورود باید بلیط ورودی تهیه کنید.

جاذبه های دیدنی نزدیک به کاخ کاترین


پارک کاترین: ۷۰ متر
پارک پوشکین: ۱.۲ کیلومتر
پارک اکساندر: ۵.۵ کیلومتر
برای آشنایی با جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ و هتل های سن پترزبورگ می‌توانید از بلاگ سفرمارکت دیدن کنید.

رستوران های نزدیک به کاخ کاترین


رستوران گیاکومو: ۳۰۰ متر
رستوران سوشی: ۵۵۰ متر
رستوران لئو: ۶۰۰ متر
رستوران کب: ۱ کیلومتر

هتل های نزدیک به کاخ کاترین


هتل یکاترینا: ۷۴ متر
هتل سینگینگ تاور: ۵۵۰ متر
هتل پاکتول: ۶۰۰ متر
هتل ناتالی: ۱ کیلومتر
هتل کوچوبی سنتر: ۱.۲ کیلومتر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است