search
menu

دشت هویج افجه لواسان

[ پنهان کردن ]
چرا بازدید از دشت هویج افجه لواسان را پیشنهاد می‌کنیم؟
ویژگی‌های طبیعی و گردشگری برجسته
چگونه به دشت هویج افجه لواسان برویم؟
جاهای دیدنی نزدیک به دشت هویج افجه لواسان
هتل‌ها و اقامتگاه‌های نزدیک به دشت هویج افجه لواسان
دشت هویج افجه لواسان دشتی گسترده در دامان طبیعت است که زیبایی بی‌نظیری را به نمایش گذاشته است. این دشت جاذبه‌های زیادی دارد که باعث شده است تا افراد از تهران و شهرهای دیگر برای دیدن آن بار و بندیل سفر را ببندند. در این دشت سبزه و گل هر قدر که بخواهید روییده است. به‌علاوه مسیری زیبایی که پر از بوته‌های گل و گیاه است. همین‌طور آبشاری در نزدیکی این دشت که حجت را بر گردشگران تمام کرده است. دیدن حمام صفوی و غار موزه دکتر وزیری تجربه منحصر به فرد را برایتان از این گردشگری بی‌نظیر به همراه خواهد داشت.
این روزها که خستگی فعالیت زیاد اکثر افراد را افسرده خاطر می‌کند، دیدن زیبایی‌های طبیعی خالی از لطف نیست. به همین خاطر گردشگران از تهران و حتی شهرهای دیگر کشور برای دیدن این دشت زیبا برنامه می‌ریزند تا انرژی‌های منفی خود را در دل طبیعت رها کرده و پر از شور و نشاط به کارهای روزمره خود بپردازند. در یک روز گرم تابستان دیدن زیبایی‌های این دشت و هوای مطبوع و بی‌نظیری که دارد خالی از لطف نیست.
دشت هویج افجه لواسان از مناطق گردشگری و زیبایی است که در نزدیکی تهران واقع شده است و یک روز پرهیجان را برایتان به ارمغان می‌آورد. در زیر درختان پر شاخ و برگ این دشت می‌توانید کمپ بزنید و ساعاتی را در کنار طبیعت زیبای آن اتراق کنید. کوهنوردی، دره نوردی و تماشای آبشار و جاذبه‌های گردشگری باستانی همگی دست به دست هم دادند تا یک گردش بی‌نظیر را برایتان به ارمغان آورند. البته فقط در تابستان نیست که زیبایی این دشت شما را خیره می‌کند. در فصل زمستان هم گردشگران زیادی برای ورزش‌های زمستانی راهی این دشت بزرگ می‌شوند. برای گشت و گذار در دشت هویج افجه لواسان یک روز کافی است تا تمام زیبایی‌های آن را ببینید؛ زیرا این جاذبه‌های گردشگری همگی در اطراف هم قرار گرفتند و اگر یک روز صبح عازم این دشت شوید، می‌توانید تا غروب آفتاب هیجان و لذت را از این دشت با خود به همراه ببرید.
دشت هویج افجه لواسان

چرا بازدید از دشت هویج افجه لواسان را پیشنهاد می‌کنیم؟


دیدن دشت هویج افجه لواسان زیبایی‌های خاص خود را دارد. به همین خاطر ممکن است پس از یک بار دیدن آن به مشتری همیشگی زیبایی‌های آن تبدیل شوید و گردشگری در آن را برای اکثر روزهای اوقات فراغت خود بپسندید. برخی از ویژگی‌های خاص این دشت زیبا شامل موارد زیر است:
• هوای مطبوع و دلپذیر دشت
• امکان گردشگری در تمامی فصول سال
• دیدن آثار باستانی متعدد مانند حمام صفوی، سقاخانه حضرت ابوالفضل و غار موزه دکتر وزیری
• دیدن آبشار پسچوبک
• تماشای آبشار زیبای چرند در نزدیکی دشت سبوستان
• دسترسی راحت به دشت هویج افجه لواسان

ویژگی‌های طبیعی و گردشگری برجسته


تماشای زیبایی‌های دشت هویج افجه لواسان خالی از لطف نیست. به‌خصوص اگر می‌خواهید چندین جاذبه گردشگری را در کنار همدیگر ببینید، یک روز صبح می‌توانید عازم سفر شوید و خود را به این دشت برسانید. البته اگر از شهرهای دیگر کشور هستید. می‌توانید با خرید اینترنتی بلیط هواپیمای سفرمارکت در کمترین زمان ممکن خود را به تهران برسانید. تعطیلاتی چند روزه را به مناطق گردشگری اطراف تهران اختصاص دهید. قطعاً دیدن دشت هویج افجه لواسان یکی از مناطقی است که به شما پیشنهاد می‌شود تا بیشترین لذت را از تعطیلات خود ببرید. دشت و روستاهای اطراف تهران دیدنی‌های بی‌نظیری دارند. در یک روز صبح زود گردش خود را آغاز کنید تا زمان کافی برای دیدن همه آنها داشته باشید. باغ‌های میوه، جوی‌های آب، رودخانه‌ها و آبشارها در کنار این دشت زیبا روحتان را نوازش می‌دهند.
این دشت در تابستان پر از گل و گیاه است که آن را خوشبو معطر کرده است. در اطراف دشت، کوه‌های متعددی قرار گرفته است که مانند تپه‌های جدا از هم در کنار همدیگر چیده شده‌اند. همین توپوگرافی خاص منطقه سبب ایجاد جاذبه‌های گردشگری متنوعی مانند آبشارهای مرتفع شده است. این ناحیه در ارتفاع ۲۴۰۰ متری از سطح دریا و در بالا دست مرکز روستا قرار گرفته است. دشت هویج افجه لواسان را به این نام می‌خوانند چون در روزگار گذشته قسمت زیادی از زمین‌های این دشت به کاشت هویج اختصاص یافته بود. البته در زمان شاهان صفوی این بخش شکارگاهی پر رونق نیز بوده است که به دریاچه و دشت لار می‌رسیده است. آثار گردشگری باستانی که در گوشه و کنار و در نزدیکی این دشت دیده می‌شود نشان از علاقه زیاد شاهان صفوی به این منطقه دارد.

چگونه به دشت هویج افجه لواسان برویم؟


مهم‌تر از هر چیز، مسیر دسترسی به دشت هویج افجه لواسان است. از مسیر تهران به سمت این دشت باید از اتوبان‌های شهید بابایی وارد جاده لشکرک شوید. پس از رسیدن به روستای افجه یک دوراهی وجود دارد که مسیر خاکی را باید ادامه دهید. پس از اینکه وسیله نقلیه خود را در انتهای مسیر پارک کردید. باید پیاده‌روی خود را آغاز کنید تا به دشت هویج افجه لواسان برسید. البته در صورتی که ماشین آفرود دارید، می‌توانید تا انتهای مسیر را با آن طی کنید. در صورتی که در شهر دیگری ساکن هستید و می‌خواهید تعطیلات چند روزه خود را به تهران بیایید و از جاذبه‌هایی مانند دشت هویج دیدن کنید، خرید آنلاین بلیط هواپیما ارزان را به شما توصیه می‌کنیم. سپس یک روز صبح زود را برای گردشگری در این دشت برگزینید.
دشت هویج افجه لواسان

جاهای دیدنی نزدیک به دشت هویج افجه لواسان


پس از اینکه به دشت هویج لواسان رسیدید، ساعتی را می‌توانید در این دشت به استراحت بپردازید؛ اما زیبایی‌های این دشت شما را نباید آن‌قدر مجذوب خود کند که گشت و گذار در اطراف آن را از یاد ببرید. دره‌های مختلفی که در اطراف این دشت هستند، همگی جاذبه‌های بی‌نظیری دارند.
دشت هویج افجه در تمام سال گردشگران را به سمت خود فرا می‌خواند. به‌خصوص افرادی که به کوهنوردی علاقه دارند برای رسیدن به قله‌های ساکا، یخچال، مهرچال و آتشکده راهی این دره‌ها می‌شوند. آبشارهای پسچوبک، موآب و چرند نیز در اطراف دشت قرار دارند. برای رسیدن به آبشار چرند باید در بخش شمال غرب دشت هویج لواسان قسمتی که به قله آتشگاه می‌رود راهی دشت سبوستان شوید. در این دشت که پر از درختان آلو، گیلاس و گردو است، آبشاری با ارتفاع ۵۰ متر خودنمایی می‌کند.
دیدنی‌های دیگری مانند حمام صفوی، قلعه ساکا، سقاخانه حضرت ابوالفضل، غار موزه دکتر وزیری، قصر ناصری و غیره نیز در اطراف این دشت گسترده و بزرگ شما را به یک گردشگری پرهیجان دعوت می‌کنند.

هتل‌ها و اقامتگاه‌های نزدیک به دشت هویج افجه لواسان


یکی از بخش‌های مهمی که برای گردشگران مورد توجه واقع می‌شود، اقامت در زمان گردشگری است. اگر ساکن تهران هستید که می‌توانید در انتهای روز به تهران برگردید. اگر هم قصد دارید بیشتر از زیبایی‌های این دشت لذت ببرید، اقامتگاه‌های بوم‌گردی نزدیک دشت هویج افجه لواسان پذیرای شماست. این اقامتگاه دارای سه واحد اقامتی است که برایتان جذاب خواهد بود. البته امکان چادر زدن در این منطقه هم وجود دارد.
• فاصله تا اقامتگاه بوم‌گردی دشت یک کیلومتر
• فاصله تا هتل‌های تهران ۴۵ کیلومتر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است