search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی چابهار

[ پنهان کردن ]
ساحل صخره‌ای دریا بزرگ چابهار
تالاب لیپار
روستای تیس
غارهای بان مسیتی
روستای رمین
کوه های مریخی یا مینیاتوری
بندر گواتر
کوه گل افشان
جاهای دیدنی چابهار شامل جاذبه های طبیعی منحصر به فرد و بکر در سرزمینی شگفت‌انگیز هستند که از یک سو رو به اقیانوس و از یک سو رو به بیابان است. چابهار که سرزمینی همیشه بهار است و نام «چهاربهار» را یدک می‌کشد، با زیبایی‌هایش میزبان گردشگران است. در این نوشته نگاهی گذرا داریم به مهمترین جاهای دیدنی چابهار:

ساحل صخره‌ای دریا بزرگ چابهار


شهری بندری مثل چابهار با سواحلش شناخته می‌شود. یکی از سواحل زیبای چابهار ساحل صخره‌ای دریا بزرگ است. این ساحل زیبا علاوه بر منظره سحرانگیز برخورد مواج با صخره‌ها، جایی مناسب برای ماهیگیری است.

تالاب لیپار


تالاب لیپار محل جمع شدن بارش های فصلی نامنظم در پیرامون منطقه است. این تالاب همچنین با رویش گیاهان و درختچه‌های بومی همراه شده و به شکل زیستگاهی طبیعی درآمده است که پرندگان مهاجر نیز در آن اقامت می‌کنند.
جاهای دیدنی چابهار

روستای تیس


روستای تیس که در شهرستان چابهار و در ۵ کیلومتری شمال غرب آن قرار گرفته است، روستا و بندری باستانی است که پیشینه آن به دوران هخامنشیان برمی‌گردد و در شاهنامه نیز از آن یاد شده است.

غارهای بان مسیتی


غارهای بان مسیتی مجموعه‌ای باستانی شامل اقامتگاه های تاریخی، نیایشگاه‌ها و سازه‌های باستانی است که در روستای تیس واقع شده است.

روستای رمین


روستای رمین از روستاهای بندری و ماهیگیری چابهار است که در ۷ کیلومتری بندر چابهار قرار گرفته است و دیگر بنادر صیادی این منطقه را به بندر چابهار متصل می‌کند. این روستا با صنایع دستی زنان آن مثل سوزن دوزی مشهور است.

کوه های مریخی یا مینیاتوری


کوه های مریخی یا مینیاتوری، مجموعه‌ای از کوه‌های عجیب در ۵۰ کیلومتری شرق چابهار است که به سبب شکل خاص خود، در میان مردم محلی به عنوان پدیده‌هایی فرازمینی شناخته می‌شوند.
جاهای دیدنی چابهار

بندر گواتر


خلیج و بندر گواتر شرقی ترین نقطه دریایی ایران است و مرز دریایی ایران با پاکستان هم در این منطقه جای دارد.

کوه گل افشان


کوه گل افشان همانطور که از نامش پیداست، منطقه‌ایست که در آن از زمین گل به بیرون پرتاب می‌شود. کوه گل افشان در اصل مجموعه‌ای از چند تپه است که گل با خاصیت‌های درمانی، از آن تراوش می‌کند.


فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است