search
menu

بلوار باتومی گرجستان

[ پنهان کردن ]
درباره بلوار باتومی گرجستان
معرفی بلوار باتومی
شمال شرقی بلوار باتومی
جنوب بلوار باتومی
سایر امکانات تفریحی بلوار باتومی
اماکن و جاذبه های دیدنی که در نزدیکی بلوار باتومی قرار دارند
هتل های پیشنهادی نزدیک به بلوار باتومی برای اقامت
رستوران های آماده پذیرایی از گردشگران در نزدیکی بلوار باتومی

درباره بلوار باتومی گرجستان


بلوار باتومی گرجستان در شهر زیبا و منحصر به فرد باتومی قرار دارد. باتومی یکی از شهرهای زیبای کشور گرجستان است که به دلیل قرار گرفتن در ساحل دریای سیاه بعنوان مروارید دریای سیاه شناخته شده است. قرار گرفتن باتومی در کنار دریای سیاه و آب و هوای معتدل و دلنشین بلوار باتومی را مکانی خاص برای قدم زدن در غروبی نفس گیر و دلربا که تماشای آن در فضایی مملو از نسیم دریایی بسیار لذت بخش است تبدیل کرده است. همچنین اگر شما دوست دارید که تجربه جدیدی در محیط جذاب و آرام داشته باشید؛ می توانید دوچرخه سواری را انتخاب نمایند. بلوار باتومی مکانی شگفت انگیز برای سپری کردن اوقات شاد و لذت بخش برای همه مخصوصا گردشگران و مهمانان باتومی محسوب می شود که با بلیط هواپیما باتومی به این شهر سفر کرده‌اند.
بلوار باتومی گرجستان

معرفی بلوار باتومی


بلوار باتومی که دارای دو بخش قدیم و جدید است با طراحی یک معمار فرانسوی در سال ۱۸۸۵ به دستور فرماندار شهر باتومی با هدف ساخت فضای در کنار دریای سیاه ساخته شد. بلوار باتومی دارای فضای بسیار سرسبز زیبا و دلنشین است. بلوار باتومی به دلیل قرار گرفتن بین دریای سیاه و شهر باتومی به محیطی برای قایق رانی و برگزاری مراسم های اجتماعی و افتتاح کافه ها و رستوران های جدید تبدیل شده است. کافه‌ها و رستوران های این بلوار از سال ۱۸۹۰ آغاز بکار کرده اند. در سال ۱۹۳۰ بلوار باتومی مورد ترمیم و باز سازی قرار گرفت و به پارکی در حدود یک و نیم کیلومتر در نوار ساحلی دریای سیاه تبدیل شد. لازم به ذکر است که بلوار باتومی امروز طولی در حدود ۷ کیلومتر دارد که هنوز در همان سبک و ساختار قدیمی خود پا بر جا است. بعد ها بلوار باتومی جهت بروز رسانی و ایجاد طرح های مدرن و پیشرفته بیشتر به معماری اسپانیایی واگذار شد. امروزه شما با ورود به بلوار باتومی شاهد صندلی های مدرن، مجسمه های زیبا و فواره های آب موزیکال خواهید شد. لازم به ذکر است بلوار باتومی از دو قسمت جنوب و شمال شرقی که هر کدام دارای ویژگی های فوق العاده ای هستند، تقسیم شده است.
بلوار باتومی گرجستان

شمال شرقی بلوار باتومی


در قسمت شمال شرقی بلوار باتومی یک چرخ و فلک بسیار بزرگ و غول پیکر، مجسمه فلزی زیبا و جذاب علی و نینو نماد عشق گرجستان و اثر منحصر به فرد تاریخی و فرهنگی برج الفبا با ارتفاع حدود ۱۳۰ متری قرار دارند که این آثار هر یک به تنهایی می تواند نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند.

جنوب بلوار باتومی


قسمت جنوبی بلوار باتومی بلند ترین و مرتفع ترین ساختمان گرجستان با حدود ۲۰۰ متر ارتفاع را در خود جای داده است. برج شگفت انگیز و منحر بفرد باتومی توانسته بلوار باتومی را به مکانی شلوغ و مورد علاقه گردشگران و بازدید کنندگان مبدل سازد. لازم به ذکر است که برج ۲۰۰ متری باتومی در ابتدا بعنوان دانشگاه تکنولوژی ساخته و مورد استفاده قرار می گرفت. اما بعد از گذشت مدت زمانی با تغییر کاربری به هتل لامریدین واگذار و فروخته شد. قسمت جنوبی بلوار باتومی دریاچه ای زیبا و دلنشین با فواره های نور پردازی شده رقصان ذهن هر بیننده ای را به تعجب و شگفتی وادار می کند.

سایر امکانات تفریحی بلوار باتومی


علاوه بر فضای خیره کننده و فوق العاده بلوار باتومی می توان از خانه های بی نظیر ییلاقی، زمین بازی کریکت، تنیس و فوتبال، محل بازی مختص کودکان، مسیر های مشخص در کنار سواحل دریای سیاه برای دوچرخه سواری و بهترین و معروف ترین کافه ها و رستوران های گرجستان را نام برد که با وقت گذراندن در بلوار باتومی می توانید نهایت لذت را از سفر خود به گرجستان ببرید. پس برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما باتومی به سفرمارکت مراجعه کنید.
بلوار باتومی گرجستان

اماکن و جاذبه های دیدنی که در نزدیکی بلوار باتومی قرار دارند


کلیسای جامع مادر مقدس باتومی: ۱٫۱ کیلومتر
دلفیناریوم باتومی: ۲٫۵ کیلومتر
پیست اتومبیل رانی آرگو باتومی: ۳٫۱ کیلومتر
برج چاچا باتومی: ۳٫۷ کیلومتر
باغ گیاه شناسی باتومی: ۹٫۷ کیلومتر

هتل های پیشنهادی نزدیک به بلوار باتومی برای اقامت


هتل بوتیک
هتل پارک
هتل لوکسور
هتل آپارتمان اودیسا
هتل پریا
برای آنکه با هتل های باتومی آشنا شده و آنها را پیش از سفرتان رزرو کنید، از وبلاگ سفرمارکت بازدید کنید.

رستوران های آماده پذیرایی از گردشگران در نزدیکی بلوار باتومی


رستوران گرین تون
رستوران براوو
رستوران پروتو فرانکو
رستوران من دیس
رستوران کالاکوری
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است