search
menu

برج سویوم بایک کازان

[ پنهان کردن ]
درباره برج سویوم بایک
چرا بازدید از برج سویوم بایک پیشنهاد می‌شود؟
تاریخچه برج سویوم بایک
معماری برج سویوم بایک
زمان و هزینه پیشنهادی برای بازدید از برج سویوم بایک
جاهای دیدنی نزدیک به برج سویوم بایک
هتل‌های نزدیک به برج سویوم بایک
رستوران‌های نزدیک به برج سویوم بایک

درباره برج سویوم بایک


برج سویوم بایک یک از برج‌های قدیمی شهر کازان در روسیه است. آثار تاریخی بیشماری در روسیه وجود دارد که از لحاظ معماری و تاریخچه نکات قابل توجهی در این آثار وجود دارد. معماری برخی از این آثار تلفیقی از معماری غربی و شرقی است و بیشتر آنها هم با الهام از هنر اروپایی‌ها بنا شده است. تاریخچه و کاربرد هر کدام از آثار و بناهای تاریخی نیز برای گردشگران و بازدید کنندگان جالب توجه است. برج سویوم بایک یک از آثار تاریخی کازان است. این برج که گاها به نام مسجد خان نیز خوانده می‌شود احتمالا آشناترین نماد و نشانه از شهر کازان است. برج سویوم بایک که در مجموعه کرملین کازان قرار دارد نسبت به سایر برج های این منطقه کوچکتر است و نمایی متفاوتتر نیز دارد. گردشگران و علافه مندان به بازدید از آثار و بناهای تاریخی روسیه می‌توانند از طریق خرید آنلاین بلیط هواپیما به این کشور سفر کنند و از شهرهای جذاب و دیدنی اش دیدن کنند.

چرا بازدید از برج سویوم بایک پیشنهاد می‌شود؟


برج سویوم بایک کازان در مجموعه کرملین کازان واقع شده است که این مجموعه از جاهای دیدنی کازان است.
برج سویوم بایک تاریخچه‌ای مرموز و جالب توجه دارد و دیدن آن برای کسانیکه تاریخچه آن را می‌دانند وسوسه برانگیز است.
برج سویوم بایک کازان با داشتن نمایی آجری و متمایل به قرمز از نظر معماری نیز در عین سادگی، ابهت و زیبایی خاص خود را دارد و بعنوان یک اثر تاریخی جذاب برای بازدید پیشنهاد می‌شود.
برج سویم بایک به همراه کرملین کازان در سال ۲۰۰۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت و بعنوان یک جاذبه تاریخی و گردشگری با ارزش معرفی شد.
برج سویوم بایک کازان

تاریخچه برج سویوم بایک


به عقیده برخی این برج تنها در سه روز ساخته شده است و در پس پرده ساخت این برج داستانها و افسانه‌های بسیاری نقل شده است. در مورد تاریخ ساخت این بنا هنوز اختلاف نظر وجود دارد بطوریکه برخی آن را متعلق به قرن ۱۶ می‌دانند. ولی عقیده اکثریت بر ساخت این بنا در اوایل قرن هجدهم است و شاید آنهم به این دلیل است که در آن زمان ساخت برج هایی که شبیه به برج سویوم بایک کازان بودند طرفداران زیادی داشتند. این برج تا سال ۱۹۹۰ کمی متمایل بود و بعدها از روشهای تثبیت متنوع برای اصلاح برج استفاده شد و دیگر یک برج متمایل و خمیده نیست. طبق افسانه ها، پس از آنکه ایوان مخوف کازان را تصرف کرد، قصد داشت با ازدواج با خواهرزاده شاه خلع شده به نام سویوم بایک، جشن بگیرد. شاهزاده خانم زیبا در ابتدا امتناع ورزید و گفت تنها در صورتی موافقت می کند با او ازدواج کند که ایوان بتواند برجی بالاتر از هر کدام از برج‌هایی که وجود داشت بسازد. ایوان این کار را انجام داد و تنها در شش روز برج سویوم بایک را ساخت. بعد از اتمام آن سویوم بایک گفت که می‌خواهد از برج بلند به شهر نگاه کند. هنگامی که او به بالای برج رسید به قصد خودکشی خود را به پایین پرت کرد و عقیده داشت که ایوان ممکن است شهر را گرفته باشد اما هرگز نمی تواند قلب Suyumbike را داشته باشد.
برج سویوم بایک کازان

معماری برج سویوم بایک


برج سویوم بایک کازان یکی از برجسته ترین و مشهورترین برج‌های کازان روسیه است. در واقع این برج در مجموعه کرملین قرار دارد و زمانی بلندترین برج مجموعه کرملین بوده است. برج سویوم بایک بصورت طبقه‌ای است و نمایی آجری متمایل به سرخ رنگ بسیار زیبا و جذابی را دارد. در اوایل قرن ۲۰ میلادی در سازه این برج به اندازه ۱۹۴ سانتی متر خمیدگی برآورد شد که بعدها و در دهه ۱۹۳۰ توسط فنون مهندسی اصلاح شد. در زمان امپراطوری روسیه در بالای برج نماد دو عقاب وجود داشت که امروزه هلال ماه که بعنوان نماد مسلمان شناخته می‌شود جایگزین آن نمادها شده است. معماری متفاوت و جلوه ساده اما پر از رمز و راز برج سویوم بایک در مقایسه با سایر برج‌های کرملین سبب شده است این برج به گونه ای جذابتر و با ابهت تر به نظر برسد. گردشگران خارجی می‌توانند از طریق خرید اینترنتی بلیط هواپیما خارجی به کازان سفر و بازید از این اثر تاریخی زیبا را در لیست مقصدهای گردشگری خود قرار دهند.
برج سویوم بایک کازان

زمان و هزینه پیشنهادی برای بازدید از برج سویوم بایک


برای بازدید از برج سویوم بایک کازان گردشگران به حدود یک ساعت وقت نیاز دارند ولی چون این برج در نزدیکی کرملین کازان واقع شده است، برای بازدید از کل این مجموعه و برج های متعددش به بیش از دو ساعت زمان نیاز است. برای بازدید از برج سویوم بایک نیازی به پرداخت ورودیه نیست.
برج سویوم بایک کازان

جاهای دیدنی نزدیک به برج سویوم بایک


موزه ملی جمهوری تاتارستان: ۸۵۰ متر
مسجد قل شریف: ۱ کیلومتر
پل هزاره: ۵.۷ کیلومتر
معبد همه مذاهب: ۹.۲ کیلومتر

هتل‌های نزدیک به برج سویوم بایک


هتل میراگ: ۱.۳ کیلومتر
هتل ولگا: ۱.۴ کیلومتر
هتل گیوسپک: ۱.۷ کیلومتر
هتل هاستل وی کاپوچکاخ: ۳.۷ کیلومتر

رستوران‌های نزدیک به برج سویوم بایک


رستوران پیرس: ۴۰۰ متر
رستوران همینگ وی: ۲.۱ کیلومتر
رستوران مالابار: ۲.۵ کیلومتر
رستوران دریون یایا بخارا: ۲.۵ کیلومتر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است