search
menu

سقف بار مجاز و هزینه اضافه بار در پروازهای ترکیش ایرلاین

[ پنهان کردن ]
مقررات ترکیش ایرلاین برای حمل بار دستی
مقررات ترکیش ایرلاین برای حمل بار سنگین
هزینه اضافه بار در ترکیش ایرلاین
همراه داشتن چه تجهیزاتی در هواپیمای ترکیش ایرلاین غیرمجاز و ممنوع است؟
گاهی غفلت و عدم آگاهی از سقف بار مجاز متهم ردیف اول است و گاهی وقتی بلیط هواپیما را خریداری کرده و در صف دریافت کارت پرواز فرودگاه ایستاده‌ باشید، دیگر مجالی برای گشودن چمدان و انجام فرایند حذف و اضافه کالاهایی که قرار است هم‌سفر شما باشند، باقی نمانده و شما ملزم به پرداخت هزینه باری خواهید بود که از محدوده سقف بار مجاز شرکت هواپیمایی شما تجاوز کرده است. میزان سقف بار مجاز و هزینه اضافه‌بار در هر ایرلاینی متفاوت است و اگر خوش‌اقبال نباشید ممکن است چنان گزاف برای شما تمام شود که برنامه‌ریزی شما برای مدیریت هزینه‌ها و تجربه سفری اقتصادی در همان ابتدای سفر با شکست مواجه گردد. البته باید گفت در این میان هستند ایرلاین‌های مشتری‌مداری که رضایت مسافران را در این زمینه نیز در دستور کار خود قرار داده‌اند: ترکیش ایرلاین با نام جدید Türkiye Hava Yolları از شرکت‌های هواپیمایی سرشناس و خوش‌نامی است که در تعیین سقف بار مجاز و هزینه اضافه‌بار بسیار سخاوتمندانه عمل کرده‌ و رعایت حال مسافران را در اولویت کار خود قرار داده است. ازآنجایی‌که هیچ گردشگری دوست ندارد، هزینه اضافی را بابت عبور از سقف بار مجاز بپردازد، این مطلب به سقف بار مجاز و هزینه اضافه‌بار در پروازهای ترکیش ایرلاین اختصاص داده شده تا دانستنی‌های بسیار مفیدی را در زمینه ریز هزینه‌ها و جزئیات اضافه‌بار به اطلاع شما برساند.
سقف بار مجاز و هزینه اضافه بار در پروازهای ترکیش ایرلاین

مقررات ترکیش ایرلاین برای حمل بار دستی


ازآنجایی‌که قوانین ترکیش ایرلاین یا Türkiye Hava Yolları در زمینه حمل بار دستی با دیگر شرکت‌های هواپیمایی یکسان است، هر مسافری که سطح اکونومی کلاس را برای پرواز خود انتخاب می‌کند، اجازه دارد کیف یا کوله‌پشتی استانداردی با ابعاد و وزنی مجاز (۲۴×۴۰×۵۵ سانتی‌متر و وزن ۸ کیلوگرم) در کابین هواپیما با خود داشته باشد. البته سقف بار دستی مذکور، برای کسانی که سطح پروازی بیزینس کلاس را برمی‌گزینند، دو عدد است. همچنین برای رفاه مسافرانی که با نوزاد یا کودک خود (حداکثر ۲ سال سن) پرواز می‌کنند، یک عدد بار دستی مازاد نیز در نظر گرفته شده است. افزون براین، کالسکه کودکان این افراد نیز (چنانچه به تائید متصدی باجه پذیرش رسیده باشد) بدون دریافت هیچ هزینه‌ای به مقصد مدنظر منتقل خواهد گشت.

مقررات ترکیش ایرلاین برای حمل بار سنگین


قوانین حمل بار سنگین ترکیش ایرلاین ممکن است برای کسانی که برای نخستین بار با این شرکت هواپیمایی سفر می‌کنند، اندکی پیچیده و گیج‌کننده باشد. بسته به اینکه مقصد شما کجاست، قوانین حمل بار مجاز برای وزن و تعداد چمدان‌هایی که با خود حمل می‌کنید، ممکن است متفاوت باشد. چنانچه مبدأ یا مقصد شما یکی از کشورهای آرژانتین، آنگولا، بنین، برزیل، بورکینافاسو، کامرون، کلمبیا، کوبا، کانادا، چاد، کنگو، گینه، غنا، ساحل‌عاج، ماداگاسکار، ژاپن، مالی، نیجریه، پاناما، سنگال، سودان، ونزوئلا و ایالات‌متحده آمریکا باشد، شما مجاز به حمل دو عدد چمدان خواهید بود (قانون محدودیت تعداد چمدان‌ها). اگر سطح پروازی شما اکونومی باشد، دو چمدانی که با خود حمل می‌کنید نباید بیش از ۲۳ کیلوگرم وزن و ۱۱۵ سانتی‌متر (طول+عرض+ژرفا) بزرگی داشته باشد. اما چنانچه مسافر کلاس پروازی بیزینس باشید، وزن چمدان‌های شما تا ۳۲ گرم و ابعادشان تا ۱۵۸ سانتی‌متر افزایش خواهد یافت (قانون محدودیت وزن چمدان‌ها). برای پروازهای ترکیه و پروازهایی که خارج از کشورهای مذکور صورت می‌پذیرد، شما قادر خواهید بود هر تعداد چمدانی که دوست دارید با خود همراه داشته باشید. البته در نظر داشته باشید که باروبنه شما نباید از وزن استانداردی که برای کل میزان بار (۳۰ کیلوگرم برای کلاس پروازی بیزینس و ۲۰ کیلوگرم برای کلاس پروازی اکونومی) تعیین شده است، تجاوز کند.
سقف بار مجاز و هزینه اضافه بار در پروازهای ترکیش ایرلاین

هزینه اضافه بار در ترکیش ایرلاین


اما اگر باری بیش از حد مجاز، همراه شما باشد تکلیف چیست؟ در این صورت شما باید با پرداخت هزینه بار اضافی جواز انتقال بار خود به هواپیما را دریافت کنید. هزینه اضافه‌بار شما بسته به اینکه به کدام مقصد یا از کدام مبدأ سفر می‌کنید، متفاوت است. حتی توقف در مسیرهای پروازی نیز در هزینه اضافه‌بار شما مؤثر خواهد بود: به‌عنوان‌مثال اگر شما سفر خود را از ایالت متحده آمریکا آغاز کنید و چندین چمدان اضافی همراه خود داشته باشید، باید مبلغی برابر با ۱۶۰ تا ۴۰۰ دلار بابت هر چمدان اضافی بپردازید و اگر در این مسیر توقفی وجود داشته باشد، مبلغ مازادی بین ۱۰ تا ۱۸۰ دلار به هر چمدان اضافی شما افزوده خواهد شد (قانون محدودیت تعداد چمدان‌ها). و اگر در مسیرهای پروازی بین‌المللی که شامل قانون محدودیت وزن چمدان‌های شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین شده‌اند، پرواز کنید، شما باید به ازای هر کیلوگرم بار اضافی، مبلغی برابر با ۸ تا ۳۲ یورو پرداخت کنید. ناگفته نماند که برخی اقلام نظیر تجهیزات موسیقی و وسایل ورزشی شامل این هزینه اضافه‌بار نخواهند گشت. ممکن است چنین قوانینی تا حدودی پیچیده باشد، اما به لطف وجود ابزار مفیدی به نام محاسبه‌گر بار و بنه ترکیش ایرلاین این کار تا حدود زیادی ساده گردیده است.

همراه داشتن چه تجهیزاتی در هواپیمای ترکیش ایرلاین غیرمجاز و ممنوع است؟


ازآنجایی‌که شعار اصلی ترکیش ایرلاین، تجربه پروازی ایمن و آسوده است، این شرکت برای ایجاد امنیت و آسودگی مسافران و با تبعیت از قوانین پروازهای بین‌المللی، همراه داشتن برخی وسایل و تجهیزات خطرناک و آسیب‌زا را ممنوع و برخی دیگر را محدود به بخش بار هواپیما کرده است. برای تجربه سفری آسوده و آسان، بهتر است هیچ‌کدام از این تجهیزات و وسایلی را که با ضربدر در بخش‌های مختلف جدول زیر نشانه‌گذاری شده‌اند، همراه خود نداشته باشید.
سقف بار مجاز و هزینه اضافه بار در پروازهای ترکیش ایرلاین
سقف بار مجاز و هزینه اضافه بار در پروازهای ترکیش ایرلاین
سقف بار مجاز و هزینه اضافه بار در پروازهای ترکیش ایرلاین
سقف بار مجاز و هزینه اضافه بار در پروازهای ترکیش ایرلاین
سقف بار مجاز و هزینه اضافه بار در پروازهای ترکیش ایرلاینفیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است