برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار تهران به سیرجان

رزرو بلیط قطار تهران سیرجان از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

شبکه ریلی ایران گستردگی و امنیت بالایی دارد. به همین دلیل در استان‌ها و مناطق مختلف کشور سفر با قطار بسیار رواج پیدا کرده است. ایران قطارهای مختلفی دارد که هرکدام درجه‌های کیفیتی متفاوتی دارند. یکی از پرترددترین مسیرهای ریلی مسیر قطار تهران سیرجان است. سیرجان با نام قدیمی شیرگان یکی از مهم‌ترین شهرهای استان کرمان است که در ۱۸۰ کیلومتری مرکز استان کرمان واقع شده است. این شهر در تقاطع محورهای ترانزیتی ایران واقع شده است. به همین دلیل اهمیت زیادی دارد و افراد زیادی به خرید بلیط قطار سیرجان تهران یا تهران سیرجان اقدام می‌کنند. در مسیر تهران سیرجان می‌توانید بلیط قطار رجا، بلیط قطار جوپار و غزال خریداری کنید.

بلیط قطار تهران به سیرجان

بلیط قطار تهران به سیرجان


سیرجان یکی از شهرهای استان کرمان است که در جنوب غربی آن قرار گرفته است. این شهر فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی زیادی دارد. به همین دلیل به یک منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شده است. سیرجان نسبت به دیگر شهرهای نیمه کویری ایران آب و هوای معتدل و ملایم‌تری دارد. سیرجان شهری تاریخی است و مکان‌های دیدنی زیادی دارد. تمامی این موارد سبب شده است تا سیرجان به یک شهر گردشگری تبدیل شود. سیرجان به دلیل این که یک قطب صنعتی در منطقه است، به فرودگاه نیز مجهز شده است اما بسیاری از گردشگران از قطار برای سفر به این شهر استفاده می‌کنند. تهران شهر وسیعی است و گردشگران زیادی از آن به سیرجان سفر می‌کنند. به همین دلیل مسیر ریلی تهران سیرجان به مسیر پررفت و آمدی تبدیل شده است. همچنین بلیط قطار سیرجان تهران نیز به فروش می‌رسد.

قیمت بلیط قطار تهران سیرجان به چه عواملی بستگی دارد


قطار وسیله نقلیه‌ای راحت و مقرون به صرفه است. این وسیله نقلیه امکانات رفاهی بسیار خوبی را در اختیار گردشگران می‌گذارد. قطارهای متعددی هم در مسیر تهران سیرجان فعالیت می‌کنند که همگی آن‌ها باکیفیت هستند. قیمت بلیط قطار تهران سیرجان به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال سن گردشگران موضوع مهمی است. همچنین شرکت ریلی و نوع قطاری که برای سفر انتخاب می‌کنید هم مهم است. قیمت بلیط قطارهای لوکس و درجه یک با قطارهای سالنی و اتوبوسی با هم تفاوت دارند. زیرا نوع خدمات و امکانات آن‌ها نیز با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال کوپه‌های ۶ نفره ارزان‌تر از کوپه‌های ۸ نفره است. شرکت‌های ریلی بیمه‌هایی را برای مسافران در نظر می‌گیرند. مواردی که این بیمه‌ها پوشش می‌دهند نیز می‌تواند بر روی قیمت بلیط‌ها اثرگذار باشند.
از دیگر عوامل موثر برقیمت بلیط قطار تهران سیرجان، تاریخ رزرو بلیط و ساعت حرکت قطار است. در تعطیلی‌ها، مناسبت‌ها و آخر هفته‌ها با افزایش تقاضا برای سفر، قیمت بلیط قطار نیز بیشتر می‌شود.

خرید بلیط قطار تهران سیرجان


برای خرید بلیط قطار از تهران به سیرجان، راه‌های زیادی وجود دارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت سفرمارکت به صورت آنلاین به خرید بلیط قطار فوری از تهران به سیرجان اقدام کنید. برای این کار باید به بخش بلیط‌های قطار مراجعه کنید. در این بخش باید مبدا (تهران)، مقصد (سیرجان)، تاریخ حرکت و تعداد مسافران را وارد کنید. همچنین اگر کوپه اختصاصی یا بلیط رفت و برگشتی نیاز دارید، باید گزینه آن‌ها را در همین بخش فعال کنید و تاریخ برگشت را نیز وارد کنید. پس از تکمیل اطلاعات با فشردن دکمه نارنجی‌رنگ جستجو، شما به گام بعد هدایت می‌شوید. در صفحه بعدی می‌توانید لیستی از بلیط‌های قطار در تاریخ مورد نظر خود را مشاهده کنید. به کمک تقویم قیمتی که سفرمارکت برای کاربران در نظر گرفته است، شما می‌توانید ارزان‌ترین بلیط قطار در روزهای قبل یا بعد از تاریخ انتخاب شده را مشاهده کنید.
شما می‌توانید لیست بلیط‌های قطار را بر اساس قیمت، ساعت حرکت، تخفیف و مدت سفر مرتب کنید. همچنین می‌توانید از فیلترهای بازه قیمتی، زمان حرکت، مدت سفر، نوع سالن، تعداد توقف و شرکت‌های ریلی استفاده کنید. با این کار نتایج نشان داده شده محدودتر و انتخاب شما راحت‌تر می‌شود. پس از مقایسه بلیط‌ها و انتخاب آن‌ها می‌توانید بر روی دکمه انتخاب بلیط کلیک کنید و سپس در گام بعدی اطلاعات خود را تکمیل کنید. در نهایت بلیط برای شما رزرو می‌شود.
امکان خرید تمامی بلیط‌ها همچون بلیط قطار فدک، جوپار، غزال و دیگر موارد در سایت سفرمارکت فراهم شده است.

ایستگاه های قطار تهران سیرجان


پس از این که قطار از ایستگاه راه آهن تهران حرکت کرد، به سمت ایستگاه‌های محمدیه، کاشان، بادرود، زواره، نائین، اردکان، میبد، یزد، بهرام گور، بافق، احمد آباد و خاتون می‌رود و پس از آن به سیرجان می‌رسد. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که از تهران تا سیرجان با قطار چند ساعته؟ باید بگوییم به نوع قطار شما بستگی دارد. البته سیرجان یکی از ایستگاه‌های بین‌راهی است و با خرید بلیط قطار تهران بندرعباس نیز می‌توانید در این ایستگاه پیاده شوید.

ایستگاه راه آهن سیرجان


ایستگاه راه آهن سیرجان در روستای دهستان نجف آباد و از توابع بخش مرکزی شهر سیرجان واقع شده است.

شرکت‌های ریلی قطار تهران سیرجان


مسیر قطار تهران سیرجان یک مسیر پرتردد ریلی است. به همین دلیل قطارهای مختلفی در این مسیر فعالیت می‌کنند. قطارهای زیر قطارهای فعال در خط ریلی تهران سیرجان هستند.

بلیط قطار تهران سیرجان غزال


قطار غزال یکی از مشهورترین قطارهای ایرانی است. قطار غزال امکانات بسیار خوبی را برای گردشگران فراهم می‌کند. قطارهای ۴ ستاره غزال ۹ کوپه چهار نفره دارند. در کوپه این قطارها رخت‌خواب تمیز، نمایشگر، تجهیزات صوتی، تهویه مطبوع، سیستم گرمایش و سرمایش، خوراکی و نوشیدنی وجود دارد. قطار غزال علاوه‌بر مسیر تهران سیرجان در دیگر مسیرهای ریلی نیز تردد می‌کند.

بلیط قطار تهران سیرجان رجا


از دیگر قطارهایی که در مسیر تهران سیرجان تردد می‌کند، می‌توان به قطار رجا اشاره کرد. قطار رجا می‌تواند شما را به بهترین شکل ممکن جابه‌جا کند. این قطار کوپه‌های راحتی دارد. مهمانداران مجرب در این قطار مشغول به کار هستند. تمامی کوپه‌ها به سیستم تهویه، گرمایش و سرمایش، صوتی و تصویری و پذیرایی مجهز شده‌اند. این قطار کوپه‌های ۴ و ۶ نفره دارد. قطارهای رجا به اینترنت مجهز شده‌اند و در دو طرف واگن‌های آن سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی وجود دارد.

بلیط قطار تهران سیرجان جوپار


جوپار نامی آشنا در زمینه حمل و نقل ریلی است. شرکت جوپار با دو نوع قطار پارسی و قطار کویر فعالیت می‌کند که هرکدام از این قطارها امکانات و خدمات رفاهی مختلفی را ارائه می‌کنند. برنامه زمانی حرکت قطارهای جوپار در بازه‌های زمانی مختلف، متفاوت است اما در روزهای مختلف همانند سایر قطارها می‌توانید در مسیر تهران سیرجان از آن استفاده کنید.

انواع قطار تهران سیرجان

ساعت حرکت قطار تهران سیرجان


ساعت حرکت قطار تهران سیرجان توسط شرکت راه آهن ایران تعیین می‌شود. این قطار در اغلب روزهای سال به سمت سیرجان حرکت می‌کند. اغلب این بلیط‌ها در ساعت‌های اولیه ظهر تا بعد از ظهر حرکت می‌کنند.

قوانین و مقررات قطار تهران سیرجان


قوانین و مقررات قطار تهران سیرجان همانند سایر قطارها در دیگر مسیرها است. به عنوان مثال مسافر باید تمامی اطلاعات را دقیق و مطابق کارت شناسایی وارد کند زیرا پس از صدور بلیط امکان تصحیح آن وجود ندارد.
درهای قطار ۱۰ دقیقه قبل از حرکت بسته می‌شود و امکان سوار شدن وجود ندارد. مسافران باید حداقل یک ساعت قبل از ساعت حرکت قطار در ایستگاه راه آهن حاضر شوند.
مسافران از لحظه سوار شدن به قطار تا لحظه خارج شدن از ایستگاه راه آهن بیمه هستند. بیمه حوادث شامل هزینه‌های مربوط به خدمات درمانی و پزشکی، نقص عضو، فوت به دلیل آتش سوزی، انفجار و دیگر موارد است. حداقل سن برای تنها سوار شدن داخل قطار ۱۲ سال است.

سوالات متداول


مسیر قطار تهران سیرجان چند ساعت است؟
تهران سیرجان ۹۶۵ کیلومتر است و حدود ۱۴ ساعت در راه خواهید بود.

آیا بلیط قطار تهران سیرجان برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار برای افراد ۲ تا ۱۲ سال با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود

قیمت بلیط قطار تهران سیرجان چقدره؟
قیمت بلیط قطار با توجه به نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع‌السیر و... متفاوت است) و ظرفیت کوپه متفاوت است.

شرایط کنسلی بلیط قطار تهران سیرجان چیست؟
از ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت شامل ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، کل کوپه ۴ یا ۶ نفره را خریداری کنید. کافی است هنگام خرید، گزینه کوپه دربست را فعال کنید.