search
menu

راهنمای سفر به فرانکفورت | صفر تا صد سفر به فرانکفورت

[ پنهان کردن ]
معرفی شهر فرانکفورت
دانستنی های کاربردی
شماره های ضروری
عبارات ضروری
راه های دسترسی به فرانکفورت
راه های دسترسی از فرودگاه فرانکفورت به مرکز شهر
دیدنی های معروف فرانکفورت
حمل و نقل عمومی فرانکفورت
سیمکارت های آلمان
غذاهای معروف آلمان
جشنواره‌ ها و فستیوال‌ های فرانکفورت
وضعیت امنیت در فرانکفورت
راهنمای سفر به فرانکفورت
راهنمای سفر فرانکفورت به سادگی و عرض چند دقیقه تمام آن چه که برای سفر به این شهر اروپایی نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهد. فرقی نمی‌کند با تور راهی سفر می‌شوید و یا خودتان شخصا بلیط هواپیما خریده‌اید و یک سفر ماجراجویانه را پیش رو دارید، این اطلاعات برای هر چه خاطره انگیز شدن سفر شما، به کارتان می‌آید.

معرفی شهر فرانکفورت


فرانکفورت یکی از پربازدیدترین شهرهای آلمان است که بسیار مورد توجه توریست‌ها قرار دارد و افراد زیادی برای گردش و تفریح در آن لحظه شماری می‌کنند. شهر مدرن و جذابی که قلب اقتصادی آلمان به شمار می‌رود و در مرکز آن با انبوهی از آسمان‌ خراش‌های بلند و لوکس مواجه می‌شوید. در مجموع فرانکفورت با ترکیبی از جاذبه‌های تاریخی، مدرن و بوستان‌های سرسبز و تفریحات شبانه‌اش، گزینه وسوسه کننده‌ای برای سفر به شمار می‌رود.
فرانکفورت، این شهر اروپایی یکی از بزرگترین شهرهای کشور آلمان به شمار می‌رود. وسعت آن را برابر با ۶۳۰ کیلومتر مربع می‌دانند و جمعیت ساکن در آن را در حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تخمین می‌زنند.
راهنمای سفر به فرانکفورت | صفر تا صد سفر به فرانکفورت

دانستنی های کاربردی


• ویزا: می‌خواهد
• واحد پول: یورو (EUR)
• زمان محلی: GMT+2
• زبان رسمی: آلمانی
• دین اغلب مردم: مسیحیت
• بهترین فصل سفر: اوایل بهار و اواخر تابستان
• سبک دیدنی‌ها و تفریحات: تاریخی، موزه‌گردی، شهرگردی، شب‌گردی و گردش در پارک‌ها
• نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت / ۵۰ هرتز
• سوغاتی‌ها: کلاه فرانکفورتی، مدل ماشین کلاسیک، کیف چرم، صابون‌های دست ساز
• بهترین جا برای اقامت: محله‌های مرکز شهر مانند Innenstadt و Altstadt مناسب برای بازدید اول، منطقه Nordend مناسب برای سفر خانوادگی، منطقه Bankenviertel مناسب برای بازدید از آثار تاریخی و موزه‌گردی، منطقه Bornheim مناسب برای اقامت اقتصادی و بازارگردی، منطقه Bahnhofsviertel مناسب برای شب‌گردی

شماره های ضروری


• کد تلفن آلمان: ۴۹+
• کد تلفن فرانکفورت: ۶۹ و ۳۳۵
• شماره پلیس: ۱۱۰
• آتش‌نشانی و آمبولانس: ۱۱۲

عبارات ضروری


راهنمای سفر به فرانکفورت | صفر تا صد سفر به فرانکفورت

راه های دسترسی به فرانکفورت


برای سفر به این شهر جذاب آلمانی، کافیست بلیط هواپیما تهران فرانکفورت یا تور خارجی را تهیه کنید. خوب است بدانید برای رسیدن به فرانکفورت، در شرایط عادی پروازهای شرکت لوفت‌هانزا به طور مستقیم شما را به مقصد می‌رسانند.

راه های دسترسی از فرودگاه فرانکفورت به مرکز شهر


فرودگاه فرانکفورت، مهم‌ترین پایانه پروازهای لوفت‌هانزا و اصلی‌ترین فرودگاه بین المللی شهر است که در فاصله ۱۲ کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد. دیدن این مشخصات به این معنی است برای دسترسی از فرودگاه تا مرکز شهر یا اقامتگاه‌تان راه‌های متنوعی را در پیش رو دارید.
قطار: سریع‌ترین راه برای دسترسی به مرکز شهر استفاده از قطار است که ایستگاه آن درست زیر ترمینال ۱ فرودگاه قرار دارد. این قطارها هر ۳۰ دقیقه حرکت دارند و در عرض یک ربع شما را به مرکز شهر می‌رسانند. کرایه این قطارها بین ۱۱ تا ۱۷ یورو می‌شود.
اتوبوس: ایستگاه اتوبوس‌های شهری را می‌توانید مقابل ترمینال ۱ و ۲ پیدا کنید. هزینه اتوبوس سواری شما بسته به مسافتی که طی می‌کنید بین ۴ تا ۱۴ یورو خواهد شد.
تاکسی: تاکسی‌های فرودگاه آماده‌اند تا شما را به مقصدتان برسانند. حدود ۲۰ دقیقه در راه خواهید بود و بسته به مسافت کرایه‌ای در حدود ۲۶ تا ۳۱ یورو در انتظار شماست.
اوبر: با اوبر هم می‌توانید این فاصله را طی کنید که کرایه‌ای در حدود ۲۴ تا ۱۷ یورو دارد.
راهنمای سفر به فرانکفورت | صفر تا صد سفر به فرانکفورت

دیدنی های معروف فرانکفورت


دیدنی‌ها و جاذبه‌های فرانکفورت بسیار متنوع اند و آشنایی با آن‌ها شما را برای گردش در این شهر آماده می‌کند.
میدان رومربرگ: رومربرگ میدان اصلی و پرهیاهوی شهر است که در قلب فرانکفورت جا خوش کرده است. البته خود میدان وسعت چندانی ندارد و بیشتر این محوطه سنگفرش شده، مغازه‌های کوچک، ساختمان‌های قدیمی و کافه‌ها و رستوران‌های اطراف است که مردم را برای تجمع و گذران وقت دور هم جمع می‌کند.
راهنمای سفر به فرانکفورت | صفر تا صد سفر به فرانکفورت
باغ گیاه‌شناسی پالم‌گاردن: پالم‌گاردن یا پالمن‌گارتن بزرگ‌‎ترین باغ گیاه‌شناسی آلمان است که وسعتی برابر با ۵۴ هکتار دارد. علاوه بر گیاهان بومی که در این باغ‌ زیبا به چشم می‌خورند، گیاهان منطقه گرمسیری و نیمه گرمسیری نیز در گلخانه‌های مجموعه قرار دارند.
کلیسای فرانکفورت: کلیسای فرانکفورت، ساختمانی بلند و قرمز رنگ است که در قلب شهر خودنمایی می‌کند. این کلیسا به سبک گوتیک بنا شده و قدمت آن به قرن چهارده میلادی برمی‌گردد.
موزه اشتادل: اشتادل نه تنها مهم‌ترین موزه هنری کشور آلمان که یکی از معروف‌ترین‌ها در رده جهانی است. در موزه اشتادل طیف متنوعی از آثار هنری بی‌بدیل همچون نقاشی، عکاسی و تندیس‌های مشهور را در معرض نمایش گذاشته است.
خانه گوته: حتما تا به حال نام گوته، این نویسنده بزرگ آلمانی به گوشتان خورده است. حالا که به فرانکفورت آمده‌اید وقتی بگذارید تا سری به موزه و خانه گوته بزرگ بزنید و ببینید این نابغه در کجا زندگی می‌کرده و قدری با سرگذشتش بیشتر آشنا شوید.
منطقه موزه: منطقه موزه فرانکفورت شامل منطقه ای در شمال و جنوب رودخانه شهر است که ۱۶ موزه درجه یک در آن قرار دارد. جالب آن که تمامی این موزه‌ها در سطح دنیا حرف‌هایی برای گفتن دارند و بسیار قابل توجه‌اند.
باغ وحش فرانکفورت: باغ وحش جذاب و متفاوت فرانکفورت میزبان بیش از ۴۵۰۰ حیوان از ۵۱۰ گونه مختلف است. وسعت این باغ وحش به ۳۲ هکتار می‌رسد و دومین باغ وحش قدیمی آلمان به شمار می‌رود.
بازار کلین‌مارکت هال: یکی از قدیمی‌ترین بازارهای فرانکفورت است که در آن می‌توانید روح شهر را لمس کنید. بازاری پر از غرفه‌های کوچک و بزرگ که انواعی از خوشمزه‌ها ومحصولات باغی و دامی در آن به فروش می‌رود.
راهنمای سفر به فرانکفورت | صفر تا صد سفر به فرانکفورت

حمل و نقل عمومی فرانکفورت


برای گردش در فرانکفورت وسایلی چون مترو، قطار شهری، اتوبوس، تراموا و تاکسی در اختیار شما هستند که به خوبی دسترسی شما به نقاط مختلف شهر را ممکن می‌کنند.
انواع بلیت‌ها: برای پرداخت هزینه وسایل حمل و نقل عمومی فرانکفورت ۳ نوع بلیت وجود دارد؛ بلیت‌های تک سفره، بلیت‌های یک روزه و بلیت‌های هفتگی. اعتبار این بلیت‌ها به همان شکلی است که اسمشان بیان‌گر آن است. هزینه خرید آن‌ها نیز به ترتیب برابر است با ۲.۷۵ یورو، ۵.۳۵ و ۲۵.۷۰ یورو.
مترو و تراموا: مترو و تراموای فرانکفورت دسترسی شما به نقاط مهم شهر را فراهم می‌کنند. در مجموع ۹ خط ترکیبی مترو و تراموا و ۹۰ ایستگاه وجود دارد. در خطوط مترو در ساعات اوج شلوغی هر ۲ تا ۵ دقیقه و از ساعت ۸ شب به بعد هر ۱۰ دقیقه یک قطار جدید از راه می‌رسد. خوب است بدانید شبکه متروی فرانکفورت را با نام U-Bahn می‌شناسند.
قطار شهری: قطار شهری فرانکفورت یا S-Bahn مجموعه قطارهایی است که از مرکز شهر به سمت حومه و شهرهای اطراف حرکت می‌کند. در واقع برای دسترسی به فرودگاه فرانکفورت از همین قطارها استفاده خواهید کرد. در ساعات اوج هر ۳ دقیقه و در سایر اوقات هر ۱۵ تا ۳۰ دقیقه یک قطار جدید حرکت دارد. خوب است بدانید خطوط فرودگاه ۲۴ ساعته فعالیت دارند.
اتوبوس: اتوبوس‌ها نقشی فرعی در حمل و نقل عمومی فرانکفورت دارند چرا که سیستم ریلی شهر اغلب نقاط مهم را پوشش می‌دهد. دو نوع اتوبوس روزانه و شبانه در فرانکفورت فعالیت دارند که اتوبوس‌های شبانه بین ۱ تا ۴ صبح مشغول به کارند.
تاکسی: هزینه ورودی تاکسی‌های فرانکفورت ۳.۵ یورو است که به ازای یک کیلومتر اول ۲ یورو و کیلومترهای بعدی مسیر ۱.۷۵ یورو به کرایه شما اضافه می‌شود.
تاکسی‌های آنلاین: از تاکسیهای آنلاین فرانکفورت می‌توان به فری نو (FREE NOW)، تاکسی ای‌یو (Taxi EU)، اوبر (Uber)، جی7 (G7) و گت (Gett) اشاره کرد.
راهنمای سفر به فرانکفورت | صفر تا صد سفر به فرانکفورت

سیمکارت های آلمان


سه تا از مهم‌ترین اپراتورهای همراه در آلمان به ترتیب عبارت اند از تلکام، وودافون و O2. از این سه اپراتور، تلکام را می‌توان بهترین دانست که آنتن‌دهی، اینترنت پرسرعت و ایستگاه‌های وای‌فای رایگان از جمله خدماتش هستند. البته تلکام گران‌ترین و O2 ارزان‌ترین اپراتورها هستند.

غذاهای معروف آلمان


سفر به فرانکفورت فرصت خوبی است تا غذاهای سنتی آلمانی را بچشید. گرچه شاید طبق تصورات شما غذاهای آلمانی به سوسیس و کباب محدود شود، اما باید بدانید لیست متنوعی از خوشمزه‌ها در انتظار شماست. برخی از بهترین غذاهای آلمان عبارت اند از: اشپاتزل (نودل تخم مرغ)، شنسل، سوسیس براتورتس و کوری‌ورتس، خوراک گوشت، خوراک سیب‌زمینی سرخ شده آلمانی و ماولتاشه (غذایی شبیه دامپلینگ).

جشنواره‌ ها و فستیوال‌ های فرانکفورت


فرانکفورت از جمله شهرهایی است که در طی فصول مختلف سال، میزبان بیش از صد فستیوال‌ خیابانی، بازار محلی، جشن‌ و آواز بومی و انواع رویدادهاست. برخی از محبوب‌ترین‌های فرانکفورت عبارت اند از: فستیوال فولکلور ولچستداگ، فستیوال اپرا اسکوئر، فستیوال اصلی شهر، فستیوال جاز فرانکفورت و بازار کریسمس.
راهنمای سفر به فرانکفورت | صفر تا صد سفر به فرانکفورت

وضعیت امنیت در فرانکفورت


فرانکفورت از شهرهای شلوغ و گردشگرپذیر است و بدیهی است که برای گشت و گذار در نقاط شلوغ شهر مانند مترو، روز بازارها و یا فستیوال‌ها، نیاز است با حواسی دو چندان مراقب وسایل ارزشمند همراه‌تان باشید. همچنین اگر قصد شب‌گردی در مناطق قرمز و خاص شهر را دارید، نیاز است بیش از پیش از خودتان مراقبت کنید.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است