search
menu

رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

[ پنهان کردن ]
رود سرخ هانوی
چرا بازدید از پل‌ها و جاذبه‌های رود سرخ هانوی پیشنهاد می‌شود؟
کشتی سواری در رود سرخ هانوی
محله قدیمی هانوی
موزه انقلاب هانوی
جزیره کن دائو هانوی
خانه باستانی هانوی
موزه ملی تاریخ ویتنام
دریاچه کیم و پل گیکسو
پارک لی تای تو هانوی
پل لانگ بین هانوی
پل تانگ لانگ هانوی
پل نات تان هانوی
پل چونگ دونگ هانوی
پل تان تری هانوی
پل کائو ین لن هانوی

رود سرخ هانوی


آب‌هایی که از کوه‌های استان یون‌نان در کشور چین نشات می‌گیرند و به سمت جنوب حرکت می‌کنند، رودخانه‌ای به وجود می‌آورند که یکی از شاهکارهای طبیعت به شمار می‌رود. این شاهکار جایی نیست جز رود سرخ هانوی. این رودخانه شگفت انگیز که طولش به ۱۲۰ کیلومتر رسیده و در برخی نقاط عرض آن تقریبا ۱۴۰ کیلومتر است، مرکز تجاری کشور ویتنام به شمار می‌رود. جدا از این موضوع، Red River دارای پل‌ها و جاذبه‌هایی است که هر گردشگری را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند. به همین دلیل، هنگام خرید بلیط هواپیما هانوی باید برنامه ویژه‌ای برای شناخت نقاط مختلف رود سرخ و آشنایی بیشتر و بهتر با خود این رود داشته باشیم.

چرا بازدید از پل‌ها و جاذبه‌های رود سرخ هانوی پیشنهاد می‌شود؟


پل‌ها و جاذبه‌های رود سرخ بسیار متنوع و متعدد بوده و تک تک آنها جزو مهم‌ترین جاهای دیدنی هانوی هستند.
در بین پل‌های ساخته شده بر روی رود سرخ هانوی، مواردی وجود دارد که حتی به نمادی برای شهر هانوی تبدیل شده‌اند.
نزدیک به ۵ میلیون نفر امروزه در کنار رود سرخ هانوی زندگی می‌کنند. بنابراین بازدید از بخش‌های مختلف این پل به منزله آشنایی با بخش وسیعی از مردمان جهان خواهد بود.
پل‌ها و جاذبه‌های رود سرخ هانوی به قدری زیبا هستند که می‌توانند چند روز از برنامه سفر شما را به خود اختصاص دهند.

کشتی سواری در رود سرخ هانوی


اگر هدفتان از سفر به هانوی، تجربه‌ای بسیار متفاوت از یک مسافرت است، بدون تردید باید کشتی سواری در رود سرخ هانوی را تجربه کنید. این کار که مانند یک تور گردشگری است، در داخل یک کشتی بسیار جالب، شما را با انبوهی از صحنه‌های خارق العاده از کشور ویتنام آشنا خواهد کرد. در طول کشتی سواری در رود سرخ شما مزارع ذرت و نیشکر در کرانه این رود را تماشا خواهید کرد. همچنین می‌توانید از روستاهای سنتی این شهر مثل روستای بات تران و چندین جاذبه مختلفی که فاصله چندانی با رودخانه سرخ ندارند، بازدید کنید. شکی نیست که علاقه مندان به فضاهای طبیعی بیشترین لذت را از کشتی سواری در رود سرخ هانوی خواهند برد.
رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

محله قدیمی هانوی


افرادی که تجربه سفر به پایتخت کشور ویتنام را داشته‌اند، به خوبی می‌دانند که وقتی از محله قدیمی این شهر یا همان اولد کرنر آن صحبت می‌کنیم، در واقع از چه مکان خارق العاده و شگفت انگیزی سخن می‌گوییم. محله قدیمی هانوی، جایی است که اکثر معابد تاریخی این شهر در آن قرار دارند. دریاچه کیم، معبد انگوک سون، بازار دون خوآن، کلیسای جامع سنت ژوزف، معبد باک ما و تئاتر عروسک آبی تانگ لانگ تنها تعداد کمی از جاذبه‌های متنوع محله قدیمی هانوی به شمار می‌روند. این محله که فاصله چندان زیادی با رود سرخ ندارد، به قدری غنی از تاریخ و فرهنگ این شهر است که به تنهایی می‌تواند حداقل یک یا دو روز از برنامه سفر شما به هانوی را به خود اختصاص دهد.
رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

موزه انقلاب هانوی


موزه انقلاب هانوی یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی در نزدیکی رود سرخ این شهر است. این موزه که در منطقه تانگ دون واقع شده، دارای عمارت دو طبقه‌ای است که تماشای خود آن عمارت به خاطر زیبایی چشم نوازی که دارد، مطمئنا برای شما جذاب خواهد بود. موزه انقلاب هانوی در سال ۱۹۵۹ تاسیس شد و در طی مدت فعالیت خود همراه رشد و پیشرفت قابل توجهی داشته است. به طوری که در سال ۲۰۰۸ میلادی، ۴۰ هزار اثر و شیء هنری در این موزه وجود داشت. ناگفته نماند که موزه انقلاب هانوی دارای ۳۰ گالری مختلف است که در این ۳۰ گالری می‌توان آثار و اشیاء بسیار جالبی را مورد بازدید قرار داد. لازم به ذکر است که فاصله بین موزه انقلاب و رود سرخ حدودا ۷۰۰ متر است.
رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

جزیره کن دائو هانوی


در فاصله‌ای حدودا ۸۰۰ متری از رود سرخ هانوی، یکی دیگر از مکان‌های طبیعی شگفت انگیز این شهر یعنی جزیره کن دائو هانوی قرار گرفته است. البته می‌توان نام این مکان را مجمع‌ الجزایر نیز نامید. چراکه از چندین جزیره کوچک تشکیل شده است. این جزیره به خاطر فاصله‌ای که با شلوغی شهر هانوی دارد، به عنوان یکی از ستاره‌های درخشان گردشگری ویتنام شناخته می‌شود. البته جالب است بدانید که زمانی از جزیره کن دائو هانوی به عنوان مکانی برای تبعید و زندانی کردن خلافکاران استفاده می‌شد. اما پتانسیل فوق العاده خوبی که ۱۵ جزیره ریز و درشت در این مکان برای پیاده روی، شیرجه زنی و سایر فعالیت‌های هیجان انگیز دارند، باعث شد که مجمع الجزایر کن دائو هانوی به جاذبه‌ای مهم برای گردشگران شهر هانوی تبدیل شود.
رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

خانه باستانی هانوی


یکی دیگر از جاذبه‌هایی که فاصله چندانی با رود سرخ ندارد، خانه باستانی هانوی است. تماشای این خانه نشان می‌دهد که وقتی هانوی یک شهر بسیار کوچک بوده، مردم آن درک بسیار بالایی از زندگی داشته‌اند. گردشگران و بازدیدکنندگان می‌توانند وارد تمام اتاق‌های خانه باستانی هانوی شوند و وسایل و اثاثیه آن را تماشا کنند تا از رویه زندگی مردمان گذشته هانوی بهتر آگاه شوند. بدون تردید، در مقایسه با بازدید از بسیاری از موزه‌های هانوی که اسم و رسمی برای خود دارند، بازدید از این خانه بسیار پربارتر است. البته یکی از اشکالاتی که معمولا نسبت به خانه باستانی هانوی وارد می‌شود، نبود راهنما و اطلاعات کافی در آن است. بنابراین همواره گردشگران با تجربه توصیه می‌کنند که قبل از رفتن به این خانه اطلاعات کافی را خودتان به دست بیاورید تا به خوبی متوجه شوید که با چه مکانی روبرو هستید.
رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

موزه ملی تاریخ ویتنام


اگر حدودا ۸۳۰ متر از رود سرخ هانوی فاصله بگیرید، با مکانی در پایتخت ویتنام روبرو خواهید شد که ارزش و زیبایی آن توصیف ناپذیر است. این مکان که موزه ملی تاریخ ویتنام نام دارد با ساختمان چشم نوازی که بین گیاهان سرسبز دارد، در همان نگاه اول شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. برای بازدید از موزه ملی تاریخ ویتنام به زمان بسیار زیادی نیاز خواهید داشت. چرا که گوش تا گوش این موزه پر از گنجینه‌های بسیار ارزشمند است. موزه ملی تاریخ ویتنام که یکی از قدیمی‌ترین و خاص‌ترین جاهای دیدنی هانوی است، اسناد و مدارکی در مقابل دیدگان شما قرار می‌دهد که بر اساس آنها، ویتنام دارای قدمتی ۴ هزار ساله است.
رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

دریاچه کیم و پل گیکسو


حتما تاکنون در عکس‌هایی که از شهر هانوی تماشا کرده‌اید، متوجه یک پل قرمز رنگ و زیبا بر روی یک دریاچه شده‌اید. این پل گیکسو نام دارد. پلی که ترکیب آن با زیبایی دریاچه کیم، هارمونی فوق العاده زیبایی از لحاظ بصری به وجود می‌آورد. این پل که تقریبا طولانی هم هست در ساعات پایانی شب و پس از تاریک شدن هوا با نورپردازی خاصی که دارد همچون نگینی بر روی یک انگشتر می‌درخشد. ناگفته نماند که در زبان ویتنامی از این پل با نام کائو دی هوک نیز یاد می‌شود.
رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

پارک لی تای تو هانوی


پارک لی تای تو هانوی دیگر جاذبه‌ای است که فاصله چندانی با رود سرخ ندارد. این پارک با فضاهای آزاد و محیط آرامش بخشی که دارد معمولا میزبان تعداد زیادی از گردشگران و اهالی شهر هانوی است. مخصوصا در روزهای آخر هفته ویتنامی‌ها معمولا این پارک به مقصدی مورد علاقه برای عده زیادی تبدیل می‌شود. البته پارک لی تای تو هانوی صرفا یک فضای سرسبز و پارک ساده نیست. بلکه در داخل آن، مجسمه یادبودی از اولین شاه سلسله لی به نام لی تای هو نیز وجود دارد که می‌توانید آن را مورد بازدید قرار دهید. در مورد کیستی این شخص بهتر است بدانید که وی با انتقال صندلی قدرت خود به شهر هانوی، آن را تبدیل به پایتخت ویتنام کرد. به همین دلیل، شاه لی تای هو ارزش خاصی برای اهالی هانوی دارد. از پارک لی تای تو هانوی به عنوان یکی از مکان‌های مناسب برای گرفتن عکس‌های خاطره انگیز نیز می‌توان یاد کرد.
رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

پل لانگ بین هانوی


پل لانگ بین هانوی یکی از اصلی‌ترین پل‌های موجود بر روی رود سرخ هانوی است. این پل تاریخی بین سال‌های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۲ میلادی ساخته و در سال ۱۹۰۳ میلادی افتتاح شد. البته تا سال ۱۹۵۴ میلادی و تا قبل از استقلال کشور ویتنام، این مکان پل دومر نامیده می‌شد. در آن زمان، پل لانگ بین هانوی با طول ۲.۴ کیلومتر، یکی از طولانی‌ترین پل‌های قاره آسیا به شمار می‌رفت. ناگفته نماند که ساخت پل لانگ بین هانوی نقش بسیار زیادی در حفظ منافع حکومت استعمارگر فرانسه در ویتنام داشت. ضمنا، جالب است بدانید که ۳۰۰۰ ویتنامی در ساخت این پل نقش داشتند. پل لانگ بین هانوی در جنگ ویتنام به شدت هدف حمله‌های موشکی و بمباران‌های مختلف قرار گرفت. اما پس از بازسازی‌های انجام شده، امروزه پل لانگ بین هانوی دو منطقه هوآن کیم و لانگ بین را به همدیگر متصل می‌کند و قطارها، دوچرخه‌ها، عابرین پیاده و سایر وسایل نقلیه و افراد مختلف برای عبور و مرور از آن استفاده می‌کنند.
رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

پل تانگ لانگ هانوی


فرودگاه بین‌المللی نوا به و شهر هانوی با استفاده از پلی به یکدیگر متصل می‌شوند که پل تانگ لانگ هانوی نام دارد. ساخت این پل در سال ۱۹۷۴ میلادی شروع شد و در ۵ می ۱۹۸۵ میلادی ساخت آن پایان یافت. پل تانگ لانگ هانوی که جزو پل‌های موجود بر روی رود سرخ هانوی است، دارای عرشه‌های مختلف است که هر یک از آنها به صورت مجزا مناسب عبور و مرور خودرو، قطار، دوچرخه و عابرین پیاده هستند. طول این پل فلزی ۳۲۵۰ متر است. در کنار همه این موارد، زیبایی غروب خورشید در پل تانگ لانگ منظره‌ای شگفت انگیز به وجود می‌آورد که تماشا کردن آن مطمئنا برای شما بسیار جذاب خواهد بود.

پل نات تان هانوی


با ارتفاعی ۱۱۰ متری و طول ۳۹۰۰ متری، پل نات تان هانوی یکی از زیباترین و بزرگترین پل‌های موجود بر روی رود سرخ هانوی به شمار می‌رود. البته این پل جزو جدیدترین پل‌های رود سرخ نیز محسوب می‌شود. چرا که در ۴ ژانویه ۲۰۱۵ میلادی احداث شد. پل نات تان هانوی یک پل کابلی بوده و بخشی از یک بزرگراه شش باندی است که شهر هانوی را به فرودگاه بین المللی نوا به متصل می‌کند. پل نات تان هانوی توسط یک سازمان دولتی مستقل ژاپنی به نام جایکا ساخته شده است. عرض این پل عظیم الجثه ۳۳.۲ متر هست که دارای چهار خط مختلف برای عبور و مرور موتور سیکلت، اتوبوس و خودروهای شخصی است. لازم به ذکر است که هدف از ساخت پل نات تان هانوی تبدیل شدن آن به نمادی جدید برای پایتخت ویتنام بود و امروزه ۵ برج کابلی آن نمایانگر ۵ درب اصلی هانوی هستند. در مجموع به جرات می‌توان گفت که چشم نوازترین پل روی رود سرخ هانوی، پل نات تان این شهر است.
رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

پل چونگ دونگ هانوی


یکی دیگر از پل‌های مهم پایتخت ویتنام که از روی رود سرخ این شهر عبور می‌کند، پل چونگ دونگ هانوی نام دارد. این پل ۱۲۱۳ متری که وزنش به ۸۰ تن می‌رسد، دارای ۲ باند مختلف برای رفت و آمد وسایل نقلیه است. پل چونگ دونگ نیز به لحاظ زیبایی معماری ارزش خاصی در شهر هانوی دارد. البته از ارزش و جایگاه تاریخی این پل نیز نباید چشم پوشی کرد. پل چونگ دونگ هانوی در سال ۱۹۸۵ میلادی ساخته شده است. البته کار ساخت این پل در ماه‌های پایانی سال ۱۹۸۳ میلادی آغاز شده بود. امروزه این پل فلزی جزو شاهراه‌های محورهای مواصلاتی پایتخت ویتنام به شمار می‌رود.
رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

پل تان تری هانوی


پل تان تری هانوی جزو پل‌های طلاییه دار این شهر در بخش‌های مختلف است. برای مثال، با توجه به احداث این پل در سال ۲۰۰۸ میلادی، از آن به عنوان یکی از جدیدترین سازه‌های عظیم کشور یاد می‌شود. همچنین طول ۳۰۸۴ متری پل تان تری هانوی باعث شده که این پل را جزو طولانی‌ترین پل‌های قاره آسیا قلمداد کنیم. البته مهم‌تر از همه این‌ها، پل تان تری لقب بزرگترین پل از جنس بتن پیش تنیده را نیز یدک می‌کشد. عملیات ساخت این پل در سال ۲۰۰۲ میلادی آغاز شد و ۶ سال طول کشید. در عرض ۳۳.۱ متری آن ۶ لاین عبور و مرور مختلف برای وسیله‌های نقلیه و عابرین پیاده تعبیه شده است تا بدین ترتیب، پل تان تری هانوی جزو مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ویتنام شناخته شود.
رود سرخ | جاذبه ها و پل ها هانوی

پل کائو ین لن هانوی


۷۳۱۶ متر از راه‌های برقراری ارتباط بین دو سوی رود سرخ هانوی را پل کائو ین لن هانوی تامین می‌کند. از طرفی دیگر عرض این پل نیز به ۴۷ متر می‌رسد که همین موضوع باعث می‌شود، از آن به عنوان یکی از عریض‌ترین پل‌های رود سرخ هانوی یاد شود. این پل که جزو پل‌های شش‌گانه بر روی رود سرخ است، به طور کلی دارای مختصات بسیار مهمی بوده و جزو سازه‌های ارزشمند بر روی این رودخانه به شمار می‌رود.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است