search
menu

کازا میلا بارسلونا

[ پنهان کردن ]
درباره کازا میلا بارسلونا
چرا بازدید از کازا میلا پیشنهاد می شود؟
کازا میلا توسط چه کسی و چه زمانی ساخته شد؟
معماری منحصربفرد کازا میلا
نمای درونی کازا میلا
هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از کازا میلا چقدر است؟
فصل مناسب برای بازدید از کازا میلا چه زمانی است؟
چگونه به کازا میلا برویم؟
در نزدیکی کازا میلا از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟
چه هتل هایی در نزدیکی کازا میلا برای اقامت وجود دارد؟
چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به کازا میلا هستند؟

درباره کازا میلا بارسلونا


کازا میلا بارسلونا یکی از مشهورترین و متفاوت ترین بناهای تاریخی بارسلونا و کشور اسپانیا است. بارسلونا شهری است که همواره در طول تاریخ اشکال جدید و گوناگونی از هنر را بر جهان آشکار ساخته است؛ گاهی با نقاشی هایی سورئال و شگفت انگیز، و گاهی هم با معماری متفاوت و منحصربفرد بناهایی شکوهمند. اگر ردپای هنر مدرن را در معماری بناهای تاریخی بارسلونا دنبال کنید، به بنای صد ساله ای خواهید رسید که نمای مسحورکننده آن چنان متفاوت است که نه تنها از زمان خود، بلکه از دنیای مدرنیته امروزی نیز فراتر رفته است: کازا میلا یکی از معروف ترین و دیدنی ترین بناهای تاریخی بارسلونا و حتی کل اسپانیاست که با ظاهر ساختارشکن و دلفریب خود توانسته هنر معماری را به سطح جدیدی از نوآفرینی و خلاقیت برساند و خودش را به عنوان یکی از جاهای دیدنی بارسلونا تثبیت کند.

چرا بازدید از کازا میلا پیشنهاد می شود؟


• بدلیل برخورداری از طراحی منحصربفرد و معماری هنجارشکن و مبتکرانه، یکی از جذاب ترین و متفاوت ترین بناهای دنیا بشمار می رود.
• توسط یکی از برجسته ترین معماران اسپانیا و پیشگامان جنبش مدرنیته بارسلونا طراحی و ساخته شده است.
• در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.
کازا میلا بارسلونا

کازا میلا توسط چه کسی و چه زمانی ساخته شد؟


کازا میلا یکی از آثار هنری بی بدیل و به یادماندنی معمار مشهور اسپانیایی، آنتونیو گائودی است. گائودی این ساختمان باشکوه را بنا به دستور یکی از تجار اسپانیایی به نام پدرو میلا در سال ۱۹۱۲ طراحی و احداث کرد و بار دیگر توانست دنیا را با ابتکار و خلاقیت خود غافلگیر کند. او که در گذشته خالق آثار مختلفی نظیر کازا باتیو بود، در طراحی کازا میلا گامی فراتر از آثار قبلی خود گذاشت و نهایت توانایی های خود را به کار بست تا با احداث این مکان نامتعارف و شگفت انگیز، دروازه های اسپانیا را برای ورود هنر مدرن به این شهر دیدنی بگشاید.

معماری منحصربفرد کازا میلا


بی دلیل نیست لقب معدن سنگ را بر این بنا نهاده اند، کازا میلا چون سنگ صیقل خورده ای که از دل زمین بیرون آمده است، بدون هیچ گوشه ای در قلب بارسلونا می درخشد. ساختار موجی شکل نمای بیرونی این مکان به گونه ای است که اگر از زاویه روبرو آن را تماشا کنید، تصور خواهید کرد که به جسمی در کف اقیانوس و محصور در میان امواج آب می نگرید. جالب است بدانید که گائودی نه تنها با احداث این بنا، ظاهری ساختارشکن خلق کرده، بلکه در اسکلت بندی آن نیز مبتکرانه عمل کرده است. او به جای پیروی از روش های سنتی و قرار دادن وزن بنا بر دیوارهای حمال، از شبکه فولادی مستحکمی برای تقویت و استحکام کلیه بخش های بنا بهره برده است. استفاده از این شبکه فولادی سبب شد که گائودی هر طبقه این ساختمان را با ظاهری متفاوت طراحی کند و نه تنها اثر مستحکم و ماندگاری را از خود به یادگار گذارد، بلکه هنر معماری جهان را نیز به سطح جدیدی پیش ببرد.

نمای درونی کازا میلا


بخش درونی کازا میلا نیز مانند نمای بیرونی آن اعجاب انگیز است؛ این بنا از ۹ طبقه تشکیل شده است: طبقه زیرزمین، طبقه همکف، میان طبقه، طبقه اصلی، چهار طبقه فوقانی و اتاق زیر شیروانی. در بازدید از بخش های مختلف این بنا، با روح خلاق و ذهن مبتکر گائودی آشنا خواهید شد. او که معتقد بود: «هیچ ابداعی در زندگی وجود ندارد، زیرا طرح همه چیز از پیش در طبیعت نوشته شده است»، همیشه سعی داشت در طراحی آثار خود نیز از طبیعت الهام گیرد؛ امری که در طراحی بخش درونی این مکان نیز کاملا مشهود است. زیبایی وصف ناپذیر طراحی داخلی کازا میلا درس ارزشمندی را به معماران تازه کار می دهد: استحکام و نمای درونی هر بنایی باید درخور نمای بیرونی آن باشد.
کازا میلا بارسلونا

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از کازا میلا چقدر است؟


گفتنی است که در حال حاضر بازدید از کلیه بخش های این ساختمان ممکن نیست و برای تماشای طبقات مجاز آن (طبقه چهارم، پشت بام و اتاق زیر شیروانی) دست کم به یک ساعت زمان نیاز است. همچنین مبلغ ناچیزی نیز برای بازدید از این مکان باید پرداخت گردد.

فصل مناسب برای بازدید از کازا میلا چه زمانی است؟


درب های کازا میلا در تمام طول سال بروی بازدیدکنندگان باز است، البته ممکن است زمان بازدید متفاوت باشد. با این حال اگر تمایل دارید در هوایی دل انگیز به بارسلون سفر کنید و از طبیعت رنگارنگ و سواحل دیدنی آن لذت ببرید، فصل بهار (از ماه می تا ماه ژوئن) را برای سفر به این شهر تماشایی برگزینید. پس با پرواز ماهان بارسلون به این شهر زیبا سفر کنید و از دیدنی‌های آن از جمله کازا میلا لذت ببرید.

چگونه به کازا میلا برویم؟


به سادگی؛ کافی است به نزدیکترین ایستگاه متروی بارسلونا بروید و بر واگن خط شماره ۳ (سبز) سوار شوید. سپس در ایستگاه دیاگونال (Diagonal) پیاده شوید و پس از خروج از ایستگاه مترو و چند دقیقه پیاده روی، کازا میلا را در پراونکا (Provença) و در کنج پسیج دی گراسیا (Passeig de Gràcia) خواهید یافت.

در نزدیکی کازا میلا از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟


کازا باتلو: ۵۰۰ متر
کلیسای ساگرادا فامیلیا: ۱٫۷ کیلومتر
پارک گوئل: ۲٫۹ کیلومتر
ورزشگاه نیوکمپ: ۴٫۴ کیلومتر
موزه ملی هنر کاتالونیا: ۴٫۴ کیلومتر
کازا میلا بارسلونا

چه هتل هایی در نزدیکی کازا میلا برای اقامت وجود دارد؟


هتل رویال پاسیج دی گراسیا: ۷۹ متر
هتل کاندیس دی بارسلونا: ۲۰۰ متر
هتل آلما بارسلونا: ۲۱۰ متر
هتل گالری: ۲۷۰ متر
هتل روم ماته آنا: ۵۰۰ متر
برای آشنایی با هتل ها، جاذبه های گردشگری و خرید بلیط هواپیما و تور بارسلون و دیگر شهرهای اروپایی می‌توانید به بلاگ سفرمارکت سر بزنید.

چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به کازا میلا هستند؟


رستوران آرتسپانول: ۳۹ متر
رستوران آسونتا مادره: ۸۹ متر
رستوران تراگالوز: ۱۷۰ متر
رستوران گامبیتو بکن: ۱۹۰ متر
رستوران ریلکه: ۲۵۰ متر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر





نوع سفر






نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است